jít naiDNES.cz

Obchoduje s chudobou? Vlaďka Erbová koupila levně 7 bytů na sídlišti neplatičů

Vlaďka Erbová a Michal Gulaši společně vlastní sedm bytů. Jak k nim přišli? | foto: expres

Když se Vlaďka Erbová rozváděla s Tomášem Řepkou, vyšlo najevo, že si během manželství pořídila několik bytů obydlených sociálně nepřizpůsobivými spoluobčany. Modelka tehdy vysvětlovala, že výnosy z nájmů ji finančně zajistí do budoucna. Podle zjištění Expresu se Vlaďce spekulace s realitami „chudých“ natolik zalíbily, že si na jeden zátah pořídila dalších sedm bytových jednotek. Opět neuvěřitelně levně, opět v místních ghettech. Zajímavé je i to, jak za vše platila a s kým.

Vlaďka Erbová sice nevydělává takové astronomické částky jako například Tomáš Řepka v době jeho aktivní kariéry, na rozdíl od něj ale rozhodně myslí na zadní vrátka.

Podle katastru nemovitostí skoupila v letech 2017 až 2018 se svým tehdejším partnerem Michalem Gulašim sedm bytů. Pět z nich v Mostě a dva v nedalekém Litvínově. Často i v lokalitách, kde většina nájemníků žije ze sociálních dávek.

Ačkoliv se může zdát, že šlo o značnou investici, Erbová a její přítel financovali byty většinou z hypotečního úvěru. Z prodejních smluv vyplývá, že za sedm bytových jednotek zaplatili celkem 2,6 milionu korun (2 miliony byla hypotéka). Tedy zhruba tolik jako za cenu jedné garsonky na okraji Prahy.

Pro silikonovou fešandu jde o velmi výhodný byznys, protože výnosy z nájmů vysoko převýší splátky z úvěru. Jako bytná si tak Vlaďka může vydělat až 70 tisíc korun měsíčně.

Pořízení nemovitého majetku pomocí hypotečních úvěrů za účelem pronájmu v sociálně slabých lokalitách je sice legální, ale je často kritizováno jako „obchodování s chudobou“.

Město Most je pro tento druh byznysu jako stvořené, což potvrzují místní obchodníci s realitami.

„Lidé si zde byty kupují jako důchodové připojištění. Navíc se zde dobře pronajímají. Takový byt se dá pronajmout od 8 do 15 tisíc měsíčně,“ sdělil expert Radek Molík z Molík reality. 

Pana Molíka jsme požádali, aby zhodnotil tržní hodnotu bytů, které má Vlaďka v různých částech města.

Nejhůře je na tom prý byt v ulici K. J. Erbena, který pořídili za 360 tisíc. Na první pohled jde o neopečovávaný panelový dům, který nám nedoporučil ani Radek Molík. 

Erbová pořídila i dva byty v České ulici, která se nachází nedaleko konečné tramvaje, jde o panelové sídliště mezi Kahanem a Velebudicemi. Toto místo je policií označováno jako místní Bronx a zdržují se tu podivné existence.

Na první pohled jde o paneláky v dobrém stavu a jeden z bytů by dneska podle našeho realitního experta klidně mohli prodat i za milion korun. Přesto jeho pořizovací cena byla jen 550 tisíc korun. Záleží prý na stavu bytu. Druhý byt v České ulici přišel na 415 tisíc korun. 

Na dobrých adresách jsou poslední dva byty, které Erbová s Gulašim koupili v Mostě.

Jeden leží nedaleko České ulice, kde mají dva byty, a podle rozměrů by mělo jít buď o menší dvoupokojový panelový byt, nebo větší 1 + 1. Druhý se nachází na druhé straně města, nedaleko mostecké nemocnice, v Žatecké ulici, kde jsou staré zástavby a jde o žádanou lokalitu na bydlení. I proto stál 500 tisíc, zatímco byt v Lipové o sto tisíc méně. 

Pokud jde o byty v Litvínově, nejedná se o žádné terno. První, za nějž dali 170 tisíc korun, je „pidibyt“ a nachází se v dvanáctipatrovém panelovém domě. Druhý za téměř 400 tisíc je sice dvakrát větší, jedná se ale také o ošuntělý panelák.

Otázkou je, co nyní, po rozchodu Erbové a Gulašiho, s byty bude. Nemovitosti, které spolu pořídili, totiž za dobu, kdy je vlastní, nabyly na hodnotě až o 20 procent. Podle našeho experta může mít byt v ulici Česká, který pořídili za 550 tisíc korun, dneska klidně milionovou hodnotu. 

„Záleží dost na stavu nemovitosti. V jedné ulici může stát byt 500 tisíc, také milion. Tento byt by dneska ale určitě prodali ve stavu, v jakém ho koupili, o 200 tisíc dráž,“ sdělil nám Molík s tím, že ceny nemovitostí se liší podle jejich stavu.

S dotazem jsme kontaktovali i Vlaďku Erbovou, do vydání článku nám ale na naše dotazy, za jakým účelem byty s Gulašim pořídili a co s nimi nyní bude, neodpověděla.

My jenom dokážeme odhadnout, že pořídili nemovitosti jako plánování společné budoucnosti, a jelikož Gulašimu zbývají maximálně čtyři roky aktivní kariéry, mysleli na zadní vrátka.

Jak to s byty bude nyní, je ale ve hvězdách. Buď je můžou prodat a rozdělit si zisk a jít každý svou cestou, nebo si je nechat i přes to, že jsou již od sebe, protože jim pronájmy určitě slušně vydělávají.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:30 11. října 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  144
 • Super
  99
 • Cože
  88
 • Haha
  58
 • Sladký
  58
 • Tvl
  58
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Zabít nudu, nastřelit se. Na drogách jsou i školáci z dobrých rodin

Ritalin, deset tablet. Kdo se přidá?“ ptá se čtrnáctiletý školák na sociální síti ostatních kamarádů. Netrvá to ani pět...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat