Dotčená romská zpěvačka Bílá: Kvůli Nově celé dny brečím. Spravil by to milion

Jakub Kohák v sobotu urazil Věru Bílou. Nova se musela omluvit. | foto: Koláž expres/Profimedia/Facebook/Tvojetvarmaznamyhlas

Jestli se nechcete dostat do křížku s Věrou Bílou, nikdy veřejně nezpívejte její písničky. Zpěvačka se totiž domnívá, že má na písničku výhradní právo u Ochranného svazu autorského (OSA). Prohlásila v rozhovoru pro Deník. Proto po TV Nova požaduje odškodné milion korun.

„To, co jsem viděla, mne rozčílilo a rozesmutnělo. Už tři dny brečím a bolí mě už tak nemocné srdce,“ řekla Deníku Věra Bílá, v níž se v sobotu večer v pořadu Tvoje tvář má známý hlas proměnila herečka Ivana Chýlková a zazpívala její píseň Paš o Paňori.

A právě kvůli její interpretaci po Nově požaduje odškodné, podle Blesku by mělo jít o milion korun. Bílou urazilo, že maskéři a kostyméři pořadu herečku Chýlkovou udělali silnější, než Bílá ve skutečnosti je. „Udělali mě strašně tlustou,“ zoufá si.

Ivana Chýlková se v sobotu převtělila ve Věru Bílou.

Ivana Chýlková se v sobotu převtělila ve Věru Bílou.

Kromě toho se ale zpěvačka domnívá, že ona jediná má právo zpívat svoje písničky. „Song Paš o Paňori je v překladu U vody stála a vypráví o mé mamince. Text i hudbu jsem skládala sama. Jenže to bylo v podání herečky úplně bez citu a kromě toho jsem přesvědčena, že mám na písničku výhradní právo u Ochranného svazu autorského,“ dodala Bílá s tím, že je navíc rozhořčená ze slov Jakuba Koháka, který z ní prý udělal zlodějku.

Věra Bílá si dělala hlavu spíše z toho, že ji na Nově udělali moc velký zadek,...

Věra Bílá si dělala hlavu spíše z toho, že ji na Nově udělali moc velký zadek, než z nařčení Jakuba Koháka.

Kohák v pořadu totiž prohlásil, že mu během natáčení zmizel mobil a poklice z auta. „Takže Věro Bílá, vraťte mi to potom,“ řekl Kohák a oheň byl na střeše. Byl to pochopitelně vtip (psali jsme zde).

Nova se ale brání. Autorská práva máme samozřejmě vyřešena jako u jakékoliv jiné show, kterou produkujeme a vysíláme, řekl Aha! mluvčí TV Nova Vojtěch Boháček.

Zpěvačka chce peníze, už ale nevěnuje pozornost, co komu říká. Zatímco Aha! řekla, že Chýlková je dobrá herečka a z jejího vystoupení jí tekly slzy, v rozhovoru pro Deník neskrývala své zklamání z toho, že ani nevěděla o čem zpívá.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:20 7. října 2016. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  367
 • Haha
  126
 • Tvl
  45
 • Super
  40
 • Cože
  24
 • Sladký
  17
Komentáře