Rodina Věry Bílé (†64) se zhádala kvůli banalitě: Máme se na pohřbu bát vyřizování účtů?

Věra Bílá se skupinou Kale procestovala celý svět a vydělala balík peněz. | foto: Profimedia.cz

Se zpěvačkou Věrou Bílou (†64), která 12. března v plzeňské nemocnici podlehla infarktu, se blízcí, přátelé a fanoušci rozloučí v sobotu 23. března dopoledne v kostele Panny Marie Sněžné. Poslednímu sbohem předcházely třenice pozůstalých, kteří se rozhádali kvůli parte. Někdo chyběl, jiní naopak přebývali.

První parte nechala vytisknout Simona (37), manželka Věřina adoptivního syna Františka (†33), která zpěvačku obdarovala vnoučaty Meliskou (11) a Dominikem (12), kteří jsou aktuálně možná jedinými dědici.

„Sestřina snacha, které jsme včetně Věry všichni říkali nevěsta, nechala udělat parte, které se celé naší rodině ani trochu nelíbí,“ řekl deníku Aha! bratr Věry Bílé Ladislav Giňa (55) s tím, že se okamžitě muselo dělat nové parte, kde údaje seděly o poznání lépe.

Snacha Bílé uvedla jen jména svých dětí, za další pozůstalé tam stojí pouze „sestry a bratři s rodinami“, s čímž Giňa rozhodně nesouhlasí. „Věřiných sourozenců je nás pět a máme svá jména! A co znamená to ‚sestry‘? Věra vždycky měla a má pouze jednu jedinou sestru. Museli jsme nechat vytisknout nové parte,“ prohlásil rázně bratr romské zpěvačky, která se skupinou Kale procestovala kus světa.

Paní Simona skrze parte podle některých informací prý jen plnila zpěvaččino přání. „Věra milovala svá vnoučata a ze sourozenců byla velmi nešťastná a zklamaná. Nezajímali se o ni a nechali ji třít bídu s nouzí, i když si za ni mohla z většiny sama. Byla ale velmi nemocná a mohli se postarat alespoň o to, aby měla na ubytovně čím topit,“ rozčílil se jeden z Věřiných nejbližších, který nechtěl být jmenován.

„Nevím, co si sestra přála nebo nepřála. Já ani nevím, jestli sepsala nějakou poslední vůli. To se všechno dozvíme, až budeme mluvit s notářem,“ dodal k celé věci Giňa.

Fotogalerie

Komentáře