jít naiDNES.cz

Fešák Neužil se změnil k nepoznání. Nejhůře to nese jeho žena!

Co vše je herec ochoten obětovat pro dobrou roli? Na vlastní kůži to poznává herec Václav Neužil. Ten se totiž musel kvůli roli Emila Zátopka ve filmu Davida Ondříčka Zátopek vzdát své bujné kštice. Hůř než on to nesla jeho krásná manželka Lenka.

Když Václav Neužil dorazil v polovině srpna na premiéru filmu Hodinářův učeň v zimní čepici, vypadal podivně, málokdo tomu ale věnoval pozornost. Pohledný herec vyvolal rozruch až ve chvíli, kdy si čepici sundal. Měl nejen obarvené vlasy na blond, ale i oholené temeno hlavy.

Přestože si Viktor Preiss zpočátku myslel, že se takto ostříhal, aby byl zajímavý, za což se následně Neužilovi omluvil, herec k tomu měl pádný důvod.

„Natáčím film o Emilu Zátopkovi a Emil měl prostší vlas než já,“ prozradil nám Neužil, který se prý dlouho nerozhodoval, zda své vlasy roli obětuje, nebo ne.

„Ta role je výjimečná a já jsem hlavně velmi potěšený, že mi ji režisér David Ondříček svěřil. Počítal jsem s tím, že se budu muset změnit. Naopak je to pro herce velká výzva, když dostane takovou roli, která vám nabízí velkou transformaci a proměnu. To mají herci rádi,“ vysvětlil herec s tím, že vlasy mu stejně jednou dorostou.

Mnohem hůře to nese jeho krásná žena Lenka.

„Mojí ženě se po mých vlasech stýská. Je pravda, že ten efekt je pro mé okolí větší. Já to moc nevnímám. Ačkoliv jsem ji na to připravoval a věděla, že to přijde, když to přišlo, trošku se vylekala,“ vysvětlil Neužil, který pro jistotu celé léto chodí v zimní čepici.

„To abych nevzbuzoval zbytečnou pozornost. Jsem jiný, než jsou na mě lidí zvyklí,“ dodal herec, který si vlasy bude moct nechat zase dorůst až po Vánocích.

Fotogalerie

Komentáře