Cizí pes po Řepkovi neštěkne. Bývalý hráč West Hamu je ve vězení, v zahraničí to ignorují

Býval modlou fanoušků, a to nejen v Česku, ale také na britských ostrovech a v Itálii. Jako řízného stopera znal Tomáše Řepku téměř celý fotbalový svět. Jenže nyní už nastalo ticho po pěšině. V případě jiného známého fotbalisty by zahraniční servery měly při jeho nástupu do vězení žně, o Řepkovi se ale nikde neobjevila jediná zmínka.

Nechvalně proslulí fanoušci West Hamu v něm viděli idol, také v tradičním italském klubu z Fiorentiny zanechal výraznou stopu. V dobách největší fotbalové slávy znal Tomáše Řepku kvůli jeho nekompromisní a tvrdé hře téměř celý fotbalový svět a on se často objevoval na stránkách nejvyhlášenějších deníků.

To už ale dávno neplatí. Během včerejšího dne nastoupil Řepka do vězení odpykat si trest ve výši dva a půl roku, a zatímco v případě jiných bývalých fotbalistů Premier League či Serie A by měla média v Anglii či Itálii žně, po Řepkovi neštěkl ani pes. Nikoho zjevně nezajímá.

Čím to?

Možná už si fanoušci za hranicemi prostě zvykli, že velké fotbalové jméno je minulost. Že už to není ten slavný postrach všech útočníků, ale je tu muž odsouzený skrze falešné inzeráty a má problémy s alimenty.

To totiž zejména britským bulvárním serverům neuniklo. Když Řepka dostal první, patnáctiměsíční trest, informace o tom v zahraničí proběhla. Byla strohá, šlo zřejmě o text z tiskové agentury, každopádně ho přejala známá média jako Sky Sport či The Independent. 

Jenže od té doby ani čárka. Dokonce i fotografie z Řepkova nástupu za mříže nechaly zahraniční reportéry chladnými.

Přiznejme si ale, že ani v Česku už Řepku příliš mnoho lidí nepovažuje za někdejší fotbalovou ikonu, ale spíše za náplň společenských médií. Ale kdoví, třeba se známý bouřlivák za mřížemi napraví a po propuštění se úspěšně vrhne zpět do fotbalu, jak by si podle svých slov přál.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat