Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Balíky cigaret, tepláky a složenky. Co musí Řepka zařídit před nástupem do basy?

  Tomáši Řepkovi zbývají poslední dny na svobodě. V pondělí 20. května měl obdržet výzvu k nástupu do vězení. Do ruzyňské věznice by se tak měl dostavit nejpozději odpoledne 27. května. Exfotbalista tak rozhodně nemá času nazbyt. Co musí v takto kriticky krátkém čase slavný recidivista stihnout?

  Tomáš Řepka sice do poslední chvíle doufal, že dostane poslední šanci a i tentokrát vyvázne pouze s podmínkou, za zpronevěru jednoho milionu korun a poškození exmanželky Vlaďky Erbové formou smyšlených erotických inzerátů si ale má odsedět dohromady 2,5 roku.

  Nastoupit by měl do ruzyňské věznice, která je známá svým mírným režimem. K tomu by mělo dojít nejpozději v pondělí 27. května, kdy by se měl Řepka dostavit před bránu pražské věznice. Do té doby by ale neměl plýtvat ani vteřinou ze svého drahocenného času, před nástupem do výkonu trestu toho musí ještě hodně stihnout.

  Podle příručky pro budoucí mukly by si měl předně zajistit placení všech svých pravidelných plateb. Tím se myslí telefony, internet, úvěry, popelnice či SIPO. S ohledem na to, že Tomáš Řepka neplatí včas ani alimenty na své děti a je na něj vypsáno hned několik exekucí, tato část se ho pravděpodobně netýká.

  Před nástupem do výkonu trestu se také doporučuje urovnat si vztahy, protože každá návštěva ve vězení vám může zvednout náladu. Obáváme se však, že některé vztahy urovnat nepůjdou, téměř všechny mosty za sebou během vztahu s Kateřinou Kristelovou už spálil. Sama Vlaďka Erbová nám v otevřeném rozhovoru přiznala, že Řepkovi nikdy neodpustí.

  Tomáše Řepky se – bohužel pro něj – netýká ani bod, že by měl pronajmout nemovitost a peníze svěřit člověku, který se po dobu jeho pobytu ve vězení bude o dům starat. Exfotbalista sice za dobu své kariéry vydělal stovky milionů korun, nyní je ale podle svých slov zcela nemajetný.

  Řepka by se tak možná měl zaměřit na to, co si s sebou do basy vzít.

  Zapomenout by neměl na několik kartáčků na zuby, zubní pasty, sprchové gely či potřeby na holení. Povolená je jen voda po holení značky Adam, protože se nedá vypít, tu by ale pro jistotu měl nechat doma, přece jen nechce svým spoluvězňům moc vonět.

  Do tašky by si měl přibalit i osušku či balík toaletního papíru. Co se oblečení týče, podle webu Obase.cz si může vzít teplákovku, dvě trička, sedm párů ponožek a stejný počet spodního prádla. Zbytek by měl vyfasovat.

  Zapomenout by neměl ani na jídlo. A rozhodně by se neměl ostýchat. Nesmí to být ale nic, co obsahuje alkohol, a hlavně nic ve skle. Dbát by měl především na to, aby šlo o trvanlivé potraviny. S sebou by měl mít i vlastní hrnek a příbor.

  Jako silný kuřák by měl vzít útokem trafiku a sbalit s sebou co největší počet cigaret a přibalit i kávu. Je všeobecně známo, že právě tyto dvě položky jsou mezi mukly nejoblíbenějším platidlem.

  Pokud by chtěl někomu psát dopis nebo začít pracovat na své v pořadí páté knížce, neměl by zapomenout na notýsek, propisky, obálky a poštovní známky. Jelikož s sebou nebude smět mít mobilní telefon, bude si muset vystačit s kartou do telefonního automatu.

  Ačkoliv se Řepka několikrát v soudní síni nechal slyšet, že je doslova švorc, existuje možnost, že mu jeho partnerka Kateřina Kristelová s sebou dá kapesné. Pokud by se tak stalo a moderátorka by do něj přece jen chtěla investovat, částka by měla být vyšší než 2500 korun. Polovinu peněz mu seberou na náklady výkonu trestu (maximálně to činí 1500 korun měsíčně) a 500 korun mu dají do úschovy na cestu domů. 

  Pokud toto všechno Tomáš Řepka splní, má reálně velkou šanci svůj pobyt ve vězení přežít.

  Měl by si ale zapamatovat další důležité body. Bude-li to možné, měl by si sehnat práci. Díky tomu dostane více jídla, více koupání (což ne vždy je ve vězení výhoda), větší kapesné a hlavně by se mu trest mohl značně zkrátit.

  Řepka by měl být první měsíce po svém nástupu velmi ostražitý a nevěřit nikomu. Rozhodně ne spoluvězňům, kteří se budou snažit vetřít do jeho přízně. Kamarádit by se neměl ani se zaměstnanci vězeňské služby.

  Zapomenout by měl také na půjčky a co nejdál by se měl držet i od drog a mobilních telefonů. Měl by mít na paměti, že i mezi vězni je mnoho práskačů. A jenom těžko by vězeňské službě vysvětloval, že na jeho Instagram přispívá Kateřina Kristelová, když se roky dušuje, že si ho spravuje sám.

  Snad jsme na nic nezapomněli a Tomáš se řádně připraví. Dotikávají mu už poslední dny, hodiny, možná minuty na svobodě.

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 16:16 pátek 20. září 2019. Anketa je uzavřena.

  • Super
   76
  • Haha
   39
  • Tvl
   37
  • Trapas
   25
  • Sladký
   25
  • Cože
   24