Středa 15. července 2020, svátek má Jindřich
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Živý rozhovor s Romanem z MasterChefa: Přijďte se ho zeptat, na cokoliv chcete

  Romana Stašu vyzpovídáme ve středu v 17.00 hodin na Instagramu Expresu. | foto: Instagram Romana Staši

  Stačilo málo a jméno Romana Staši by nejspíše znal celý svět. Svého času to býval nadějný hokejista, který po boku Jakuba Voráčka či Jiřího Tlustého hrál i za reprezentaci. Pak to s ním šlo ale i kvůli různým vlivům razantně z kopce a z neskutečného talentu se stal vyvrhel bez hokejové budoucnosti. On si ale cestu ke slávě našel, aktuálně září v MasterChefovi a i díky svému kulinářskému talentu patří k největším favoritům na celkové vítězství. Budeme jej dnes od 17.00 hodin zpovídat na Instagramu Expresu.

  Celé Česko ho zná jako usměvavého Romana z MasterChefa, Roman Staša ale má velmi zajímavou minulost. Do svých dvaadvaceti let hrál hokej a chvíli to i vypadalo, že z něj bude naděje českého nároďáku.

  „Coby skromný kluk ze Zlína, který se v žácích až postupně vyšvihnul z outsidera na pozici nejdůležitějšího hráče týmu, jsem si říkal, že tady ani nemám co dělat. Skoro jsem se styděl. Všichni okolo mi připadali lepší. Ročníky 88 a 89 byly vcelku silné a už tehdy v dorosteneckém věku se o jménech jako Voráček, Tlustý, Řepík, Látal nebo právě Růžička v hokejovém prostředí vědělo. Bylo evidentní, že ti kluci rostou pro velké kariéry. Ve Zlíně mě vyprovázeli na sraz s tím, ať si užiju aspoň tenhle jeden start, ale že nemám počítat, že bych se v tak nabitém ročníku nějak uchytil. Tak jsem to i bral. Že jedu mezi odskočené borce, s nimiž nemám nárok se měřit. A pak jsem dal za první tři zápasy čtyři góly,“ vzpomínal ve své zpovědi na webu Bezfrazi.cz Staša.

  O hvězdné kariéře si mohl nechat jenom zdát, a to i kvůli vlastnímu chování.

  „Když se na mě zeptáte ve Zlíně někoho, kdo mě zažil jako teenagera, bude si mě pamatovat jako nesnesitelného magora. Nikdo mě tam dneska nemá rád a já se vůbec nedivím. Už je pro mě nepodstatné znovu navazovat zpřetrhané vztahy, nepotřebuju se nikomu omlouvat za to, jaký jsem byl. Nemusím vysvětlovat, že jsem to tak prostě cítil a moje namistrovanost mi pomáhala udržet se na linii kluků z nároďáku. Zaráží mě ale jedna věc. Lidi, kteří mě ve Zlíně zažili hrát, tvrdí, že jsem byl největší talent tamního hokeje vůbec. Jak je teda, sakra, možné, že se mnou nikdo nic nedělal a nesnažil se se mnou pracovat? Proč jsem se svým nadáním nikdy nehrál ani první ligu?“ ptá se dnes sám sebe Staša, který je zpětně rád, že nikdy nehrál první ligu.

  „V mládežnickém programu San Jose Sharks o mě stáli tak moc, že dokonce nabízeli vyřízení zelené karty a ubytování u rodiny, kde bych mohl zůstat celý rok. Volal jsem mamce a přesvědčoval ji, že chci zůstat. Zatrhla to. Ještě jsem neměl ani základku. Naši si dodnes myslí, že to byla obrovská chyba. Že proto nehraju NHL. Já jim říkám, že to bylo naopak obrovské štěstí. Čím jsem starší, uvědomuju si totiž, že bych profesionální hokej ani hrát nechtěl. Vidím, co všechno za tím je, jakou oběť hráči podstupují. A že musíš být opravdu výjimečný, abys někde mohl zůstat třeba deset sezon v kuse. Hokej jako každý jiný profesionální sport je trh s masem, to bych neunesl. Mám rád svůj klid, který bych v takovém prostředí neměl ani náhodou,“ zamýšlí se.

  Staša aktuálně bojuje o titul MasterChefa a podle svých slov je šťastný jako nikdy.

  Co všechno obětoval hokeji, jak je možné, že neuspěl, proč se přihlásil do MasterChefa a jak vzpomíná na natáčení?

  Nejen na to se budeme Staši během streamu na Instagramu Expresu ve středu od 17.00 hodin ptát a i vy můžete být u toho.

  Fotogalerie

  Snažím se naučit mít jizvy po popálení ráda, říká Týnuš Třešničková

  Premium Byl to okamžik. Vteřina, v níž ji ožehly plameny. Vlasy, krk, ruce, obličej... Ten krásný obličej, který ji živí. Jedna...

  Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

  Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

  VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

  Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 15. července 2020, svátek má Jindřich
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz