Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Byla jste umlčena? Hrůzná ukázka, jak Meghan u Oprah zneužila královnu a s Harrym i Dianin odkaz

  Princ Harry a Meghan v pořadu Oprah | foto: YouTube

  V neděli 7. března se bude vysílat interview, které dělá královské rodině těžkou hlavu a u britské veřejnosti podle reakcí vyvolává zatím jen opovržení. Princ Harry a jeho žena, bývalá herečka Meghan Markle, poskytli dvouhodinové interview moderátorce Oprah Winfrey, která přislíbila, že „žádné téma nebude zapovězeno“. Už první věta nyní zveřejněného traileru dokazuje, jak moc Meghan Markle nepochopila svou roli a jak je odkaz lady Diany zneužíván.

  „Mlčela jste, nebo jste byla umlčena?“

  To je dotaz Oprah Winfrey, jímž se otevírá trailer na už tak dlouhou dobu diskutované interview, které jí poskytli Meghan Markle a princ Harry poté, co si ona nechala vystrojit královskou svatbu za peníze daňových poplatníků, následně odstoupili ze svých královských povinností a pak oba odešli z Británie do USA, protože „chtějí soukromí“.

  Už jen tato jednoduchá věta dává tušit, jak mocně se minuly oba světy. Ten americký naivní, kdy obyvatelé USA tak nějak omylem přišli k jakési šlechtičně z leknutí, a ten hereččin sebestředný, v němž zneužila všech výhod rodiny, do které se provdala, protože nebýt právě této rodiny, Meghan Markle, herečka vedlejších rolí z kabelové televize, by se do show Oprah Winfrey nikdy nebyla dostala.

  Je třeba se u toho dotazu trochu pozastavit, protože nasvědčuje mnohé.

  Předně nastiňuje publiku jakýsi pocit, že britská královská rodina funguje snad jako mafie, kde jsou lidé umlčováni pod pohrůžkou nějakého trestu. Meghan Markle byla opravdu umlčena, ovšem jinak, než jak by se z takto položené otázky dalo odvodit. Každý člen, který se stane součástí královské rodiny, přichází o osobní identitu a není to nic, co by mělo překvapit vás nebo americké herečky. Ostatně palác zaměstnává dost lidí na to, aby to těmto lidem vysvětlil dávno předtím, než sňatkem oficiálně vstoupí do „firmy“. I to byl hlavní důvod, proč prince Harryho opustila jeho bývalá partnerka Cressida Bonas, modelka, která se na poslední chvíli zalekla odpovědnosti.

  Přestože s ní princ Harry prožil krásná zamilovaná léta, Cressida nakonec před otázkou zásnub couvla, a to z toho důvodu, že si měla brát královnina vnuka a věděla, do čeho by měla jít a čeho by se měla vzdát. Žádný z členů rodiny nemá své soukromé sociální sítě, není mu doporučeno pracovat v komerčním showbyznysu a veškerá jeho pozornost se musí upírat ke službě poddaným. Nesmí tedy vyjadřovat soukromé názory na politiku, společnost či vyhraněná témata. Musí být absolutně nestranný, protože patří všem, proto jsou opravdu svým způsobem umlčeni.

  Nikdo vás neumlčí, jen se váš hlas změní

  Meghan Markle si ale myslela, že teď to bude jinak, že když se vdá do takové rodiny, že si bude smět o to více říkat, co chce, a s tím dosáhnout většího vlivu, protože se najednou stala známou po celém světě. Tak to ale nefunguje a seniorní členky firmy to vědí moc dobře. Například královské princezny Eugenie a Beatrice si údajně svůj Instagram spravují zčásti samy a pracují v komerční sféře. Jedna je zaměstnána v aukční společnosti a londýnské galerii a druhá pracuje v soukromém vrcholovém managementu. Obě se ale účastní všech oficiálních akcí a jejich osobnosti i tak, jak je na sociálních sítích a v rozhovorech prezentují, zcela souzní s potřebami královské rodiny.

  Sophie, hraběnka z Wessexu, která je manželkou prince Edwarda a královniným skromným diamantem, co se týče patronací a oficialit, pracovala před sňatkem jako vrcholová PR manažerka, po svatbě se své práce vzdala, ale ne zcela. Své schopnosti využila k propagaci pro dobré věci, zejména charity a patronace. Nechybí na žádné akci a není divu, že si ji Alžběta II. hýčká jako jednu z nejvíce pracujících členek rodiny, která také „přišla o svůj hlas“, ale nikdy nebyla umlčena.

  Protože co to vlastně znamená?

  Sophie, hraběnka z Wessexu

  Sophie z Wessexu je totiž feministka, jak Meghan Markle o sobě taky ráda tvrdí, ale svůj postoj používá jinak. Spravuje mnoho ženských spolků a její feminismus není o tom, že by ho vypisovala každý týden na Instagram, a není ani o tom, že by musela být více vidět než její manžel, královský princ rodem. Sophie ještě jako Sophie Rhys-Jones byla daleko známější a daleko úspěšnější v komerčním oboru než princ Edward, který v něm také pracoval. Před svatbou byla ale poučena o svém místě, pochopila ho, přijala ho a zjistila, že ho naopak může o to více využít, i když to znamená, že nemůže mít svůj vlastní kanál, kde by vám psala, co si myslí o volbách, globálním oteplování nebo o nezaměstnanosti.

  Nikdo z těchto lidí, kteří v královské rodině existují a pracují, ať už se do ní narodili, či se do ní přivdali/přiženili, nebyl umlčen, jak se Oprah Winfery a Meghan Markle snaží naznačovat zavádějící a naprosto nefér otázkou, jen jim byl poskytnut jiný jazyk a jiný způsob vyjadřování.

  Meghanino neustálé stavění se na zadní nohy i poté, co souhlasila svým sňatkem s tím, že se stane součástí tohoto procesu, vedlo akorát k tomu, že byla tiskem kritizována i za to, jak je neuctivá k hlavě impéria, jež svou službu veřejnosti poskytuje už od svých pětadvaceti let. Královně Alžbětě II. je nyní devadesát čtyři, a přesto vás ani ona nikdy nepoučuje, co máte dělat, co si máte myslet a jaký máte mít na co názor.

  Tak proč si herečka, která byla v této rodině jeden jediný rok, myslí, že zrovna ona by vám měla dávat nějaké rady nebo vám určovat světonázor? A o čem?

  A kde podle ní na to vzala mandát?

  Strašidelné na tom je, že tato žena by nejspíše nikdy do takovéto show nebyla pozvána, pokud by se nebyla bývala provdala za žádaného a slavného muže. V tuto chvíli veškerý její feminismus a veškerý její požadavek na vlastní hlas ztrácí na významu, protože bez slavného manžela by ji nikdo neznal. Copak vy jste někdo o Meghan Markle slyšel předtím, než se zasnoubila s princem?

  Copak by dostala pozvání, kdyby nebyla pro Američany „vévodkyní ze Sussexu“, přičemž titul má díky ženě, která svým zemím slouží více než šedesát let a musela se sama obětovat v názorech?

  Meghan Markle na rozdíl od panovnice byla v médiích každý týden. Od té doby, co měla být „umlčena“ a „chtěla soukromí“, vyskakuje zpoza každého rohu, a dokonce si dovolí držkovat na královnu. Když jim Alžběta vzkázala, že už nebudou dělat žádnou službu, drze jí odepsala, že služba je univerzální a netýká se jen královských povinností.

  Odepsala jí ona? ptáte se asi. Ano, obrazně řečeno ano. Oznámení, které královně zaslali a zveřejnili, totiž začíná jmény Meghan & Harry, nikoliv Harry & Meghan. Princ má před ní přednost zkrátka proto, že je princ, ale zatím je to doopravdy tak, že jediný, kdo řve už rok nahlas po celém světě, je Meghan, jíž se Oprah návodnou otázkou ptá, zda byla umlčena.

  Dojná kráva jménem lady Diana

  Princ Harry i Meghan si navíc už zase neodpustili udělat dojnou krávu z tragického osudu největší ikony dvacátého století, lady Diany, o níž bude v interview také řeč. Těžko zatím odhadovat, jestli Oprah Winfrey svou zavádějící otázkou směřuje ke srovnání s lady Dianou, ale ani jeden z páru se jí nakonec v rozhovoru nevyhne.

  Princ Harry tvrdí, že „historie se opakuje“, ale žádná historie se rozhodně neopakuje. Už proto, že po Dianině smrti (a teď pozor, budeme kopat do vlastních řad) bulvár obecně došel prozření. Dnes abyste paparazzi fotky členů královské rodiny pohledali, v podstatě už neexistují.

  Tedy ne v Evropě.

  Naopak v Americe, kam se Harry a Meghan odstěhovali, aby údajně měli soukromí, je paparazzi fotí požehnaně, dokonce si je ti dva objednávají k tomu, aby je nafotili v momentě, jak vzdávají hold padlým na Arlingtonském hřbitově.

  Princ Harry a Meghan Markle šli na americký Arlingtonský národní hřbitov uctít památku veteránů v doprovodu najatého fotografa.

  U nás na kontinentu je tisk a rodina v souznění, neexistují už žádné pokoutní fotky královských dětí a batolat. Média jsou zvána na akce srozuměna s tím, že budou publikovat snímky, kde nikdo nevypadá zle, obě strany si vycházejí vstříc. Sám princ Harry moc dobře věděl, že tato dohoda funguje, protože když sloužil v Afghánistánu jako pilot vrtulníku Apache, královna si pozvala vydavatele a poprosila je, aby o jeho misi nepsali.

  Tam tehdy vznikl úzus o spolupráci dětí, vnuků a tisku, který se dodržuje dodnes, samozřejmě kromě výjimek hodných obecného zpravodajství: jako například vazby prince Andrewa na sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina. Jedním z argumentů Meghan Markle, proč i s Harrym odešli do USA, bylo to, že je britský tisk pronásleduje. Ale jak, když byl všude zván s nimi? Byl na všech jejich cestách, byl dokonce i v Africe, kde Meghan Markle v šatech za statisíce a se dvěma chůvami za zadkem, ochrankou a cestou placenou daňovými poplatníky mluvila o tom, jak se má jako novopečená matka špatně, protože se jí nikdo nezeptal, jestli je o. k.

  Jistěže je o. k., ona nikdy nebude muset řešit, že se její syn Archie bude muset potýkat s chudobou, zatímco britské matky samoživitelky, které tento neskutečný rozhovor sledovaly v televizi, nejspíše ano.

  Ale ten pel osudu lady Diany, princezny z Walesu, Henryho matky, láká stále. Diana také byla firmou umlčena, také jí byl nabídnut jiný způsob projevu a ona ho využila tak napůl.

  Napůl ano, napůl ne.

  Zlobila, zlobila dokonce tak, že vrchní královská rebelka princezna Markéta, sestra královny Alžběty, k ní měla velké výhrady. Diana si ale dokázala z médií udělat spojence ve válce proti Charlesovi, což se nakonec otočilo proti ní a vyústilo v bolestný konec, který nejenže přepsal zákony, ale donutil ostrovní média rodině samovolně vycházet vstříc a zamyslet se nad svou rolí.

  Což vidíme i v případě národní stanice BBC, která podle prozatímních informací odmítla zakoupit práva na odvysílání talk show Oprah Winfrey s odůvodněním, že by to poškodilo vztahy s Jejím Veličenstvem královnou a celou rodinou. Na faktu také nepřidává to, že princ Filip (99), vévoda z Edinburghu, je stále v nemocnici s infekčním onemocněním a s ohledem na jeho enormně vysoký věk by jakákoliv zmínka o poškození jména rodiny a hlavně jeho ženy, se kterou je celý život, mohla vyústit ve státní smutek.

  Jakmile se trailer na zmíněné interview objevil, diváci si nemohli nevšimnout stylizace do role štvané laně Diany. Meghan používá stejný výraz a stejný úklon hlavy, jaký měla Diana v momentě, kdy poskytovala rozhovor o nevěře svého manžela prince Charlese a prohlásila slavnou větu, že „v manželství byli tři lidé, a tak v něm bylo trochu těsno, někteří lidé by mě nechtěli za královnu“.

  Meghan Markle používá stejný pohled jako lady Diana v momentě, kdy v interview řekla, že jsou v manželství tři.

  Byl tady bod zlomu, říká Oprah Winfrey v traileru na svůj rozhovor s Meghan a Harrym, čímž má diváky navnadit na to, že teď americká herečka prozradí to strašné, co se jí sňatkem do britské královské rodiny, kde ji všichni uvítali s otevřenou náručí a Harryho táta ji vedl k oltáři, přihodilo.

  Na odpověď si budeme muset počkat do neděle 7. března, ale my už přece všichni dávno víme, že Meghan se akorát stalo to, že je slavná, má titul a s ním doživotně zaručenou rentu a že v královské rodině žijí ženy, které našly svůj vlastní veřejný hlas i poté, co jim mafiánka královna vzala ten soukromý.

  Možná i právě proto si jich lidé a tisk cení o to více, že monarchie se v dnešním světě zdá přehnaná. Ale abychom použili slova první vzdorovité členky „firmy“, princezny Markéty, která na otázku pro časopis Hello! „Proč potřebujeme monarchii?“ odpověděla toto: „Je pěkné mít rodinu, kterou lidé mohou mít rádi.“

  Protože ani ve vlastní rodině nesnesete lidi, kteří vykládají interní problémy každému na potkání. Dovolím si osobní poznámku autorky článku závěrem. Moje babička pracovala celý život na soudě v oblasti dědických řízení a vždy mi říkala: „Barborko, pamatuj si, že rodina je nejhezčí jenom na fotce.“

  Chápu.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 13:05 středa 30. června 2021. Anketa je uzavřena.

  • Super
   301
  • Trapas
   37
  • Haha
   3
  • Tvl
   3
  • Cože
   2
  • Sladký
   2