jít naiDNES.cz

Vídeň, žena, tanec: Kaiserův recept na zotavení po infarktu je prostý a účinný

Oldřich Kaiser se po infarktu vrhl zpátky do práce. Zbývá mu ale čas i na zábavu. | foto: Koláž Expres.cz

Oldřich Kaiser (64) se po infarktu zázračně rychle zotavuje. Může za to nejen úspěch hitu Adieu, který opanoval hitparády krátce poté, co herec musel ulehnout v pražském IKEMu. Známému komikovi svědčí i výlety a také zdravá dávka pohybu, který mu naordinovala jeho partnerka, hudebnice Dáša Vokatá.

„Hurá. Díky vám se pořád držíme v hitparádě na rádiu Dvojka! Radujeme se, tak ještě pošlete znovu SMS písni Adieu na číslo... Dík, OlDáš,“ poděkovali Oldřich Kaiser a Dáša Vokatá svým fanouškům, kteří je skrze své hlasy udělali hvězdami zmíněné hitparády. A připojili snímek, na němž to společně roztáčejí na parketu. 

Pokud jde o aktuální foto, je jen dobře, že se herec věnuje zdravému pochybu, proti tanečku by jistě žádný lékař nic nenamítal, pokud by nešlo o taneční maraton nebo celodenní křepčení na technoparty. Účast na takové akci ale u Kaisera a Vokaté lze jen těžko předpokládat.

Že se blýská na lepší časy a herci se po infarktu velmi rychle udělalo lépe, bylo jasné i z příspěvku, který Kaiser zveřejnil pár dní poté, co ho pustili do domácího ošetřování. 

„Hurá. Díky vašim hlasům vyhrála píseň Adieu hitparádu na rádiu Dvojka. Můžete znovu posílat SMS do středy do půlnoci. Ale už nebudu vydírat,“ pochlubil se prostřednictvím Facebooku.

Kromě tance a poslechu se známý herec věnuje také cestování a setkávání s přáteli, pokud možno zkombinované do jedné cesty. A dělá dobře! Potvrzují to i renomovaní vědci.

„Samota je v současnosti mnohem častější problém než dříve, daleko větší množství lidí žije samo. Už dřívější výzkum ukázal, že osamělost a sociální izolace jsou provázané se srdečními chorobami a mrtvicí, tyto studie se ale nezaměřovaly na pacienty s různými typy kardiovaskulárních nemocí,“ řekla serveru The Independent vedoucí studie a doktorandka kodaňské univerzitní nemocnice Rigshospitalet Anne Vinggaard Christensen. 

Cesta na summit do Vídně, kam kromě Vokaté jel i výtvarník Vladimír Franz, tak může být s klidem považovaná za terapeutickou a zdraví prospěšnou.

Cestami a tancem ku zdraví!

Fotogalerie

Komentáře