Pátek 29. května 2020, svátek má Maxmilián, Maxim
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Slováková ukázala testy k rouškám: Falešné razítko, zuří univerzita. Ředitel pletárny: Tu ženskou neznám!

  Nela Slováková je v pěkném maléru. | foto: Instagram

  Brněnská hvězdička Nela Slováková (30) je už delší dobu pod palbou ostré kritiky kvůli svému „rouškovému byznysu“. Ve svém e-shopu prodává nedostatkovou zdravotnickou pomůcku za 289 korun s tím, že jde o vysoce kvalitní produkt s aktivním stříbrem, jež lidi ochrání před koronavirem. Mnozí s ní ale nesouhlasí. Na sociálních sítích se denně objevuje hromada nových stížností od znepokojených zákaznic. Influencerka se tedy rozhodla bránit! Vytasila se s atestem, který měl prokázat, že v ničem nelhala. Protokol zdobí razítko Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Škola se teď ozvala s tím, že je razítko falešné. Univerzita zvažuje právní kroky! Co na to Nela? Expres mluvil s ředitelem pletárny, která byla do kauzy zapletena.

  Nela Slováková je jednatelkou firmy Neonky, s. r. o, která prodává antibakteriální roušky ve svém e-shopu www.nelaslovakova.com, kde se u jednotlivých produktů odvolává na „certifikáty“. 

  U protokolu z měření s hlavičkou firmy Intercolor, který vystavila na svém oficiálním instagramovém účtu @nelaslovakova, se objevily nesrovnalosti a podezření z manipulace, což později potvrdili odborníci. 

  Ještě předtím se o byznys Nely Slovákové začala zajímat Česká obchodní inspekce.

  „Zaznamenali jsme v této době řadu podnětů na kontrolu prodejců roušek a dalších ochranných prostředků. Nahlášených firem je v tuto chvíli skutečně celá řada a všechny budeme v rámci našich kompetencí prověřovat,“ řekl nám mluvčí České obchodní inspekce (ČOI) Jiří Fröhlich.

  Nela na neutichající kritiku zareagovala tak, že na svém Instagramu zveřejnila protokol z měření, jímž chtěla dokázat, že její roušky skutečně obsahují aktivní stříbro.

  „Můžete nahlédnout do pár z mnohých potvrzení a testů, které k látce s aktivním stříbrem od výrobce máme,“ píše svým fanouškům i kritikům Nela.

  S tímto protokolem se Nela pochlubila na svém Instagramu.

  S tímto protokolem se Nela pochlubila na svém Instagramu.

  Univerzita: Podpis není pravý, zvažujeme žalobu!

  O několik hodin později se k celé situaci vyjádřila Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, kde podle Slovákové mělo být měření provedeno.

  „Ústav fyziky a materiálového inženýrství FT UTB ve Zlíně zprávu, která je součástí příspěvku, nikdy nezpracoval a paní Slovákové nikdy žádné měření neprováděl! Razítko uvedené v dokumentu je skenem, používat jej může pouze ředitel ústavu, který o tomto protokolu nic neví, navíc podpis na razítku rozhodně není jeho,“ píše škola v prohlášení na Instagramu.

  „Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně podnikne v této věci příslušné právní kroky, protože se jedná o poškození a zneužití dobrého jména instituce,“ dodává univerzita.

  12.dubna 2020 v 12:29, příspěvek archivován: 12.dubna 2020 v 16:09

  Slováková se hájí

  Nela téměř okamžitě přispěchala s dalším vyjádřením a v něm prstem ukazuje na pletárnu Intercolor, od které má roušky odebírat. Právě na tuto firmu mělo být vystaveno ono falešné potvrzení.

  „Nebylo vystaveno na mé jméno, logicky. Společnost, která mi vyrábí roušky, si nechala udělat před třemi týdny v tomto institutu měření, které prováděl jejich zaměstnanec. Měření trvalo několik týdnů, a proto až teď ukazuji pár dokumentů k nahlédnutí,“ píše na Instagramu Slováková.

  Nelino vyjádření k situaci.

  Nelino vyjádření k situaci

  Na jedné roušce vydělá téměř 200 korun?

  Kauzy si stihla všimnout instagramová stránka, která už nějaký čas mapuje byznys a nekalé praktiky Nely Slovákové. 

  Tato stránka, za níž stojí dosud neznámá žena, poukazuje na fakt, že Slováková v minulosti tvrdila, že roušky šijí její švadleny, teď ale změnila taktiku a chlubí se spoluprací s firmou Intercolor.

  Stránka upozorňuje na množství nesrovnalostí zejména v protokolu z měření. Na první straně je datum provedeného měření dne 7. dubna 2020, ale podepsáno je už 6. dubna 2020. Na druhé straně dokumentu je popis zkoumané látky v barvě „bílé“, nicméně k obrázkům je přiložena fotografie látky „modro-bílé pruhované“. A chybí především výsledek, na který se Slováková odkazuje, jenž má dokázat složení látky.

  Roušky, které Slováková nabízí za 289 korun, prý firma Intercolor prodává za pouhých 100 korun. Je navíc ještě pravděpodobné, že Nela má u firmy množstevní slevu.

  Pokud se potvrdí, že Slováková zfalšovala dokument, hrozí brněnské influencerce odnětí svobody až na tři roky nebo zákaz činnosti.

  Ředitel pletárny: Tu paní neznám!

  Kontaktovali jsme generálního ředitele firmy Intercolor Pavla Růčku. Ten o Nele Slovákové slyšel prvně v životě!

  Znáte slečnu Nelu Slovákovou?

  Ne!

  Dodávala společnost Intercolor firmě Nely Slovákové nějaké pleteniny, textilie nebo materiály? 

  Ne, nikdy! 

  Ani hotové roušky? 

  Ani to ne. 

  Jak si tedy vysvětlujete, že ona na svém Instagramu ukázala certifikáty, jakési testy a dokumenty, z nichž jeden nese razítko vaší firmy? 

  To se musíte zeptat jí. 

  To uděláme. Mě zajímá vaše reakce na to, že po síti kolují dokumenty s hlavičkou vaší firmy, které jsou pravděpodobně zfalšované. 

  To je mi známo. Já jsem do této doby o slečně Slovákové nikdy neslyšel. Obrátili se na mě nějací lidé, že někde na internetu visí certifikáty a ověření kvality s hlavičkou naší firmy. Ty dokumenty mi ukázali. Z toho jsem pochopil, že jde o její nespokojené zákazníky. Na základě toho jsem odpovídal jim a následně kontaktoval slečnu Slovákovou. 

  Co jste jí napsal? 

  Že lže a koná protiprávně, když rozšiřuje nepravdivé, upravené anebo neúplné skutečnosti. 

  Ani jeden z těch dokumentů není pravý? 

  Předně se jedná o více tiskovin, které vykazují, jak jsem pochopil, různé podivnosti a nepřesnosti. K dopisu, respektive „protokolu“ ze zkušební laboratoře se nebudu vyjadřovat, ale vzhledem k našemu výše uvedenému vyjádření si uděláte jistě svůj názor.

  A ten dopis s logem vaší firmy?

  Zcela zjevně se jedná o dopis, který nebyl nikdy naší společností napsán. Na tiskopise, který je upraven a neodpovídá skutečnosti, není uvedeno, kdo toto „potvrzení“ vydal. Navíc je opatřen razítkem, které naše společnost již nejméně dvacet let nepoužívá. Je to tedy podvrh, který poškozuje naši společnost.

  Čím se vaše firma zabývá?

  Naše společnost provádí úpravy textilních materiálů různými antibakteriálními produkty, a to jak na bázi stříbra, zinku, tak i bez těchto iontů.

  Co vám Nela Slováková odpověděla? 

  Reagovala celkem rychle s tím, že ona byla uvedena v omyl, že tyto dokumenty jí poskytla firma, která jí dodala látku. 

  Jaká firma? 

  To nevím. To musí říct paní Slováková, kdo jí ty roušky ušil a prodal. Ona se sama cítí poškozená, a dokonce mě žádala o spolupráci a společný postup v právních věcech. 

  Budete zvažovat trestní oznámení? 

  Poradíme se s právníkem. Nás tato věc velmi poškozuje, zároveň to nechci dál medializovat. 

  Fotogalerie

  Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

  Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

  Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

  Premium Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

  Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

  Premium Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 29. května 2020, svátek má Maxmilián, Maxim
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz