jít naiDNES.cz

Čtyřnásobný táta Mirek Etzler: Byl jsem špatný táta, honil jsem se za kariérou a penězi

Herec se rozpovídal o svých útrapách s alkoholem. | foto: archiv

Charismatický herec Miroslav Etzler (54) se těší z ročního synka Samuela, od něhož se nechce hnout na krok. Neustále si s ním hraje, dává na Instagram jejich společné chvilky, možná by i kojil, kdyby mohl. Prostě ukázkový tatínek. Sám umělec ale přiznal, že to tak vždycky nebylo. Jeho tři děti z předchozích vztahů by prý mohly vyprávět...

Herec Miroslav Etzler se při narození syna Samuela naprosto změnil. Roční chlapeček mu ukazuje svět, na který už dávno zapomněl. Uvědomil si, že bytí není jen o práci a kariéře, ale člověk by si měl umět život i užít, jako když byl dítě.

Sám si teď sype popel na hlavu, protože si uvědomuje, že takovým skvělým tatínkem, jako je teď Samuelovi, bohužel svým dvěma dcerám a synovi nebyl. Teď ho to moc mrzí a snaží se to nejmladšímu členovi rodiny co nejvíce vynahradit. 

„Mám už dospělé děti a musím přiznat, že když byly ve věku Samuela, tak já nebyl úplně dobrý táta. Mě zajímala jediná věc: práce a kariéra. Ano, ony byly moje děti, ale pro mě je teď Samuel středobodem vesmíru, člověkem číslo jedna v mém životě,“ rozpovídal se herec, který si teď roli tatínka užívá, i když lituje, že pro své tři děti tu nebyl jako pro Samíka.

Přece jen ale připouští, že s něčím pomáhal, když jeho tři děti byly ještě malí špunti.

„Přebalovat a koupat, to považuji za úplný základ. Udělat mu mlíko, rozmixovat jídlo. Já mám pocit, že chlapi, co tvrdí, že to nedělají, jsou alibisti. Ale nutno říct, že já jsem to dělal i tehdy, když jsem měl třeba dcery malé. Považuji to za věc, kterou zvládne člověk, který má IQ více než 35,“ dodal s tím, že ale jinak na děti neměl moc času.

Teď už si práci reguluje, aby nezanedbával svou rodinu, protože se ze svých chyb poučil. Konečně se opět naučil radovat z těch nejobyčejnějších věcí a neřeší jen kariéru.

Rozhovor se točil v Chevroletu Camaro.

Rozhovor se točil v Chevroletu Camaro.

„Jsem už ve věku dědečka, ale Samuel mi do života přinesl něco, co lidi, kteří hodně pracují, už nemají, to je radost úplně ze všeho. Já mu dám prázdnou bakelitovou tašku od vody a on má pocit, že to je briliantový náhrdelník. List z javoru, který spadl, si dá před obličej a směje se. Připomíná mi to, co dřív fascinovalo mě. Jsem mu za to hodně vděčný a chci mu to co nejvíce vracet,“ uzavřel vyprávění herec, který sice hrál plno hezkých rolí, ale ta role táty mu sedla nejvíce.

Fotogalerie

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat