jít naiDNES.cz

Mirek Etzler se doznává z minulosti: Lil jsem to do sebe po litrech a řídil jsem opilý

Hvězda Ordinace v růžové zahradě, Miroslav Etzler (54) býval v minulosti velký pařmen, který nemohl chybět na žádném mejdanu. Alkohol pil po litrech, bavil se až do ranních hodin, ale čeho nejvíce lituje, že neměl žádnou brzdu. Býval nezodpovědný a nebál se ani sednout za volant pod parou.

Herec Mirek Etzler se netají tím, že prožil bouřlivý bohémský život, užíval si ho plnými doušky a hrdlo proléval vším, co teklo. Nestydí se za to, ba naopak, rád poukazuje na to, jak je alkohol ve velké míře škodlivý.

Sám se hodně změnil a je hrdý na to, že už své opilecké historky může jen vyprávět z minulosti a teď by se mu nic takového nestalo.

Když jsme se potkali na výstavě motorek a amerických aut, samozřejmě padlo i téma řízení a co alkohol za volantem. Až nás překvapila hercova obrovská upřímnost, když se přiznal k tomu, že řídil po vlivem alkoholu a měl problémy s policií.

„Už odmala jsem sbíral angličáky, poprvé jsem si auto koupil ve třiceti, ale tady jsem proto, aby se upozornilo na to, že v Česku jsou i americká auta, která jsou strašně fajn. Jsou relativně velmi laciná a jsou geniálně vybavená, takže se jim v tom snažím aspoň trošku pomoct, aby to šlo nahoru,“ rozpovídal se Mirek o lásce k autům a pak na sebe práskl, že nebyl zrovna řádný řidič.

„Já jsem to kdysi do sebe lil ve velkým. Dokonce když teď sedíme v tom autě, musím říct, že jsem jednou zažil ještě před revolucí velmi slušné policisty, kteří mě na křižovatce spícího vytáhli z auta a zaparkovali to auto. To byl velký mejdánek. Ale já jsem měl pak velký problém, protože jsem to auto nemohl asi čtyři měsíce najít,“ prozradil svou životní zkušenost s alkoholem za volantem.

Herec dává přednost americkým autům.

Herec dává přednost americkým autům.

Dnes už se tomu směje, ale moc dobře si uvědomuje, že z toho mohl být dost velký průšvih, kdyby třeba do někoho naboural, vždyť mohl někomu i ublížit. 

Teď už má rozum a hlavně večírkům už neholduje. 

„Rád si dám dobré víno nebo koňak, ale jen pomálu, třeba jen decku. Musí to být kvalitní alkohol, to pití po litrech, co teklo, mě fakt nebaví,“ smál se herec, který má doma ročního synka Samíka a věnuje se především jemu. 

Fotogalerie

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat