Pátek 3. dubna 2020, svátek má Richard
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Milion chvilek se učí, jak fotit poloprázdná náměstí. „Berte to z podhledu,“ smějí se lidé

  Demonstrace Milionu chvilek v Jihlavě nepřilákala tolik lidí, kolik si organizátoři představovali. | foto: Ladislav Křivan

  Demonstrace za každou cenu, tak se dá zjednodušeně shrnout postoj spolku Milion chvilek pro demokracii. Od února jezdí Mikuláš Minář se svými spolupracovníky po krajských městech a „vysvětluje“ lidem, jak by měla Česká republika fungovat. Jenže pražská náměstí vyměnili chvilkaři za ta v krajských městech a s tím přišlo také kruté vystřízlivění. Někteří se dokonce rozhodli dát spolku několik škodolibých rad ohledně toho, jak by měli nyní fotit své demonstrace, aby alespoň trochu vyvolávaly dojem plného náměstí.

  Naposledy si Milion chvilek udělal ostudu v Plzni, kde se chlubil „zaplněným náměstím“, což se ovšem velmi rychle ukázalo jako nesmysl, a spolek si začal sypat popel na hlavu. „Omlouváme se za formulaci se zaplněným náměstím. Nechali jsme se unést nadšením z vydařené akce,“ snažili se situaci vysvětlit zástupci hnutí.

  Nyní už se Mikuláš Minář zjevně poučil z vlastních chyb, a když se jim nepodařilo náměstí zaplnit ani v Jihlavě, raději fotografie z celé akce vůbec nepublikovali, a to ani dva dny od demonstrace.

  Jediná fotografie, kterou se chvilkaři z místa pochlubili, vznikla na začátku setkání a lidé se neubránili posměšným reakcím.

  Demonstrace Milionu chvilek v Jihlavě nepřilákala tolik lidí, kolik si...

  Demonstrace Milionu chvilek v Jihlavě nepřilákala tolik lidí, kolik si organizátoři představovali.

  03.března 2020 v 23:09, příspěvek archivován: 05.března 2020 v 12:24

  @milionchvilek Pamatujte si základy propagandy! Jednou pro vždy. Pohled z vrchu je možný pouze v Praze! Krajská města se fotí z ulice budí to dojem velkého davu lidí. Takže Plzeň, Jihlava foto z chodníku, Praha foto z vrchu!

  03.března 2020 v 22:43, příspěvek archivován: 05.března 2020 v 12:25

  @milionchvilek Není nad správný úhel pohledu – a případně se zase omluvíte zítra, že jste se nechali unést. Zatracené webcamy na náměstích, ty byl čert dlužen. #LOL

  Také druhá zastávka takzvané Štafety pro demokracii mnoho lidí nezaujala, a to série diskuzních a protestních akcí ani zdaleka nekončí.

  V Jihlavě se Minář rozhodl s lidmi debatovat na téma „usychajících lesů“, což je výrazný odklon od témat, jichž se demonstranti drželi v minulých letech. Upřímně spolku není příliš co závidět, vymýšlet každý týden nové téma demonstrace, není jistě žádný med.

  03.března 2020 v 21:06, příspěvek archivován: 05.března 2020 v 12:43

  @milionchvilek Ostuda neodvolat tyto akce v dobe ohrozeni tim jebanym koronavirem, jak krasne jste na letne zacali tak pomalu koncite jako amateri...jesitnost je strasny radce...

  „A teď si vezměte, že polovina z toho jsou lidé jdoucí z práce a zvědavci, kteří nevěří, že je něco takového možné, a chtějí se přesvědčit na vlastní oči. Tahle tour vypadá na pěkný propadák. Asi vám ta brigáda brzy skončí a Pánek vám bude muset najít nějakou trafiku,“ pustil se do spolku pod příspěvkem z 3. března další člověk na Twitteru. 

  Jenže jak se říká, všechno zlé je pro něco dobré.

  Milion chvilek pro demokracii může v nezájmu lidí najít i něco pozitivního, v důsledku zavlečení koronaviru do České republiky rozhodla Bezpečnostní rada státu, že všechny veřejné akce nad pět tisíc účastníků bude třeba hlásit hygienikům.

  Mikuláš Minář se však zřejmě tak velké účasti „obávat“ nemusí. Už 10. března se demonstranti opět sejdou, tentokrát v Pardubicích, a uvidíme, zda si dobře míněné rady spoluobčanů vzal spolek alespoň trochu k srdci. 

  Fotogalerie

  Premium

  KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

  Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

  Premium

  Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

  Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

  Premium

  Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

  Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 3. dubna 2020, svátek má Richard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz