Čtvrtek 9. dubna 2020, svátek má Dušan
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Milion chvilek brázdí Česko fejkovým Zemákem, v Plzni lhali o „plném“ náměstí

  Milion chvilek a jejich autobus, kterým objíždí republiku. Začali 25. února v Plzni, kde nechyběla ani Aňa Geislerová. | foto: Koláž Expres.cz

  Přeju si žít v zemi, kde platí obecné dohody, že se nelže a nekrade, nechala se slyšet Aňa Geislerová (43) na akci spolku Milion chvilek v Plzni, kde Mikuláš Minář zahájil Štafetu pro demokracii. Náměstí, kulturní domy a hospody po celé republice spolek objíždí ve speciálním autobuse, podobně jako svého času i Miloš Zeman (75).

  „Chci, aby to platilo obzvlášť na pozicích, kde my jako občani dáváme lidem důvěru, že za nás budou vykonávat rozhodnutí, a svěříme jim zodpovědnost, kterou sami nechceme mít. A ne že oni nám v první chvíli poděkujou a pak se k nám obrátí zády a už je nezajímá, jak my to cítíme,“ zvolala dále Aňa Geislerová, která v Plzni promluvila k pár stovkám lidí v rámci novinkové akce Milionu chvilek pro demokracii.

  Učinila tak patřičně naléhavě, procítěně a lidovým jazykem, jak se na angažovanou umělkyni sluší a patří.

  Vyzvala i k tomu, že lidé mají sledovat, co politici pro společnost dělají. „Je to náš život, který ovlivňují,“ prohlásila herečka, která má dítě s podnikatelem Martinem Shenarem, který svůj majetek pohádkově zmnožil skrze nechvalně proslulé solární elektrárny. Na ně všichni Češi doplácejí doteď a ještě dlouho budou. Tehdy byla Aňa úplně zticha a proti šlendriánu, který se na její spoluobčany chystá, neprotestovala. Proč taky...

  „Náš autobus se dnes vydal na svou první cestu, a to do Plzně. V 16:30 tu začíná debata v Měšťanské besedě, v 19:00 pak veřejné shromáždění na náměstí Republiky. Přidejte se k nám a sledujte plzeňskou událost pro více informací,“ vyzval spolek na svých stránkách, na nichž zvěčnil i autobus, kterým Milion chvilek objíždí republiku v rámci Štafety pro demokracii.

  Tím si však předák Mikuláš Minář a jeho „spoluspolkovníci“ docela naběhli. Lidé se začali zajímat, kolik onen autobus vlastně stojí a kolik za něj Milion chvilek měsíčně platí.

  „Nesmrtelný autobus Zemák v upgradu Milionu chvilek. To je teda nátěr. Kdo ho zaplatil a z jakého účtu?“ pídil se jeden z diskutujících pod fotkou autobusu. Vzpomněl si přitom na legendární přibližovadlo, jímž svého času jezdil Miloš Zeman.

  „Na kolik přesně přišel ten autobus? Nákup a úprava. Předpokládám, že není pronajatý, když je karoserie taková, jaká je. Takže z hlediska výdajů by nešlo už jen o výdaje běžné, ale bylo by to pořízení dlouhodobého hmotného majetku, že?“ ptala se dáma, již zaujala speciální úprava dálkového autobusu, která hnutí jistě nevyšla na pár korun.

  Mikuláš Minář a „jeho“ lidé ale mají zjevně plné ruce jiné práce než reagovat na dotazy na sociálních sítích, zvláště když jsou až moc zvídavé a ptají se na něco, na co nechtějí „milionoví“ lidé odpovídat.

  O to plamenněji a ochotněji mluvil k plénu v Plzni. To on má rád. Zodpovídat nepříjemné dotazy týkající se financování a platu, který přísluší jemu, to ne, na to neodpověděl ani po několika měsících.

  „My bráníme systém před těmi, kteří ho rozkládají. My nedemonstrujeme za svobodné volby a demokracii, ty máme. Ale za to, aby se respektovala demokratická pravidla, aby politici nezneužívali moc, aby demokratický systém neničili,“ uvedl v rámci své květnaté a nicneříkající řeči.

  Na celé čáře spolek „zabodoval“, když mluvil o zaplněném plzeňském náměstí. Později se ukázalo, že šlo o záměrnou mystifikaci, za niž se Milion chvilek omluvil. „Omlouváme se za formulaci se zaplněným náměstím. Nechali jsme se unést nadšením z vydařené akce,“ káli se zástupci hnutí.

  Je to hrdina, hrdina z autobusu!

  Premium

  Klienti versus cestovní kanceláře: jak nepřijít o peníze za zájezd

  Cestovní kanceláře jsou zahlceny žádostmi klientů o zrušení zájezdů. Sociální sítě se plní příspěvky nespokojených...

  Premium

  Ufňukaná generace. Mladí v pandemické panice možná konečně dospějí

  Vše zlé může být k něčemu dobré. Dokonce i koronavirus. Magazín Víkend DNES se domnívá, že mladí lidé v pandemické...

  Premium

  KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

  Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 9. dubna 2020, svátek má Dušan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz