jít naiDNES.cz

Jitka celá v černém, šéf Chvilek v tílku značky Vasil. Co chystají na podzim?

Česko má za sebou další demonstraci, kterou svolalo hnutí Milion chvilek pro demokracii. Na Václavském náměstí se údajně sešlo až 120 tisíc lidí, kterým do duše mluvila a děkovala jim i Jitka Čvančarová (41). Ta v sobě nezapřela herečku a přítomným vystřihla vpravdě emotivní projev, u něhož nezůstalo (ani její) oko suché. Zaujal i šéf hnutí Mikuláš Minář, ten ale spíš svým zjevem než projevem.

„Nejste lhostejní, chcete žít krásně svůj život. Jste introverti, kterým nedělá dav dobře, a jste tu, nejste někde na plovárně, klaním se vám,“ řekla ve svém emotivním projevu na Václavském náměstí Jitka Čvančarová. Chvílemi to dokonce vypadalo, že se herečka rozbrečí.

I v parném dni zůstala věrná své oblíbené černé barvě a oblékla dokonce i koženou bundu, čímž některým přítomným nápadně připomněla Ilonu Csákovou ve svém nejčarodějnějším období, když kouzla a čáry byly součástí jejího života.

Těm s bujnější fantazií Jitka připomněla dokonce hudebníka Roberta Kodyma

Hudebník, manažer a člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov spokojeně shrnul průběh demonstrace a těší se na další, která připadá na 23. červen a proběhne na Letenské pláni, protože Václavské náměstí přece jen není nafukovací. 

„Tak příště Letná. Ve jménu pravdy a lásky. Jenže 120 tisíc lidí je pořád nesrovnatelně méně než 1,5 milionu, kteří Babiše volili, ale ty lidi to nezajímá, prostě to CHTĚJÍ... Pauza přes léto a těžký finiš na podzim. Na řadu možná přijdou i ty dlažební kostky. Ať mír dál zůstává s touto krajinou...,“ uvedl Petrov.

Předák hnutí Milion chvilek Mikuláš Minář jeho obavy nesdílí. Na Václavském náměstí se dmul pýchou a opájel se pohledem na plnící se prostor a na Letnou už se moc těší.

Nezbývá než doufat, že se do té doby poradí s nějakým šikovným stylistou nebo alespoň trochu obmění šatník. Coby perspektivní mluvčí demonstrantů a budoucí politik by měl jít příkladem, a ne hlásat národu v upnutém tílku, které vypadá, jako by ho zdědil po starším bráchovi.

Svršek, který oblékl na Václavák, by se mu hodil maximálně na cestu do Chorvatska, kde možná bude spolu s dalšími krajany nabírat síly na další demonstrace...

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:59 3. října 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  121
 • Super
  52
 • Haha
  39
 • Sladký
  31
 • Tvl
  28
 • Cože
  24
Premium

Konec dovolených u Mrtvého moře? Závrtů přibývá, turistům hrozí nebezpečí

Mrtvé moře vysychá a­ dává o­ tom svému okolí dost razantně vědět. Zvyšuje se počet míst, kam už lidé nesmějí. Kde byla...

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat