jít naiDNES.cz

Hejma se pořádně obul do Milionu chvilek: Kážete vodu, pijete víno, vážení!

Hejma kritizuje Milion chvilek. | foto: Expres.cz

Zatímco David Koller, Aňa Geislerová, Martha Issová nebo Jan Nedvěd s Dominikem Haškem otevřeně podpořili Milion chvilek pro demokracii, našli se i umělci, kteří jejich nadšení pro věc nesdílí. Jedním z nich Ondřej Hejma (68), který se vyjádřil nejen k výsledkům voleb do Evropského parlamentu, ale i ke snahám zmíněného hnutí.

Známý hudebník byl hostem Lubora Xavera Veselého v jeho pořadu Podrženo, sečteno, kde promluvil mimo jiné i o hnutí Milion chvilek pro demokracii a volání po nových volbách do parlamentu. 

„Tak musí ještě chvíli počkat,“ řekl Ondřej Hejma na jejich adresu. Na demonstraci 4. června se to prý bude lámat, zda počet demonstrantů poroste, nebo už má svůj vrchol za sebou. Položil také zajímavou otázku. Zda si demonstranti za nezávislou justici uvědomují, že justici vlastně také ovlivňují.

„Představte si toho vyšetřovatele, jak sedí doma, má ten fascikl, už je to jasné všechno, teď se má rozhodnout do zítřka a on neví a váhá, je to na něm, a když se podívá na ty demonstrace a představí si, že druhý den budou skandovat jeho jméno, tak to je veliké ovlivnění toho vyšetřování i toho případného soudu,“ zamyslel se hudebník.

Zároveň Milion chvilek pochválil za to, že protesty jsou poklidné a disciplinované a nedají se srovnávat se žlutými vestami ve Francii.

Hejma se vyjádřil i k nedávným volbám do Evropského parlamentu. „Babiše lidi nezradili, nechali ho vyhrát, naše milovaná proevropská třída dostala trošku přes prsty, protože servilitu lidi nemají rádi,“ míní.

„Piráti taky, to bonzování do Bruselu se prostě nelíbí. ODS... zřejmě je ve finále krmili syrovým masem. Protože profesor Fiala byl takový drsňák, najednou, a ti šílenci v té Jesenici a podobně,“ otřel se frontman kapely Žlutý pes o poprask, který způsobil bývalý radní ODS v Jesenici u Prahy Martin Lang, který chtěl „Miloše Zemana podřezat jako svini“.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Sobota 21. září 2019, svátek má Matouš

jít naiDNES.cz