Úterý 11. srpna 2020, svátek má Zuzana
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Další vnouče už nechci, nemáme na něj sílu, překvapil Michal David. Odpadla nám intenzivní péče

  Zpěvák Michal David (60) oslavil životní jubileum, proto možná trochu bilancoval nad svým životem. Přemýšlel o tom, co udělal špatně a co se mu naopak povedlo. Není to člověk, co by se utápěl v minulosti, je spokojený tak, jak to doma mají. Proč ale nechce svůj klan rozšířit?

  Zpěvák Michal David je znám tím, že je pro něj rodina více než hudba. Vždycky byl s manželkou Marcelou a dcerou Klárou natolik semknutý, že v životě nepotřebovali nikoho jiného, zvlášť poté, co jim druhá dcera Míša zemřela na akutní leukémii.

  Proto i zpěvák uvítal, když dcera Klára otěhotněla a přivedla na svět syna Sebastiana. Ten byl pro své prarodiče něco jako znovuzrození, najednou tu bylo zase miminko, o něž se mohli starat a brali ho jako vlastního syna.

  Zvlášť poté, co Klára odjela studovat do zahraničí a chlapečka tu ponechala svým rodičům, aby se o dnes již desetiletého Sebastiana postarali.

  „Chceme dceři dopřát to nejlepší studium. My se o vnuka moc rádi postaráme,“ říkal před lety Michal, který zaplatil dceři nejlepší školy v Anglii a v Americe.

  S manželkou Marcelou vychovávali vnuka Sebastiana, když dcera Klára studovala a...

  S manželkou Marcelou vychovávali vnuka Sebastiana, když dcera Klára studovala a pracovala v zahraničí.

  Osm let trvalo, než se jim Klára vrátila zpět domů, aby si v Česku našla práci a mohla se plně starat o svého syna, přestože věděla, že synovi rozhodně nic nechybí, Michal s manželkou Marcelou si ho hýčkali jako vlastní dítě.

  Zpěvák se dříve netajil tím, že by klidně měl více vnoučat, ale najednou otočil. Byl by rád, kdyby se jejich rodina už dál nerozšiřovala.

  Na plný úvazek už nemám sílu

  „Ježíši, to ne, na to už nemáme sílu, jsme rádi, že je už Sebastian desetiletý kluk, který je soběstačný a samostatný. Teď už je tu Klára, tak nám odpadla ta intenzivní péče, ale stejně bych to už nezvládal,“ říká před kamerou Expresu.

  I když děti miluje, ví, kde má své limity, už by si rád užíval zase trochu svobody a cestování. 

  Vnuk Sebastian prý ve šlépějích dědečka nepůjde.

  Vnuk Sebastian prý ve šlépějích svého dědečka nepůjde.

  Michalův jediný vnuk ale v jeho šlépějích jít nechce, hudba ho moc neláká.

  „Spíš by chtěl být youtuber nebo něco takového. Neustále sedí u tabletu a sleduje různá videa. Ale snažíme se to korigovat. Teď je třeba na táboře, kde nesmí mít mobily ani tablety, takže si od toho odpočine,“ bavil se zpěvák.

  Bilancování nad životem

  David by jinak svůj život nijak neměnil, i když pro někoho jsou kulaté narozeniny právě tématem k přemýšlení, co měl udělat lépe a co se mu naopak povedlo.

  „Beru to tak, že je přede mnou další dekáda. Doufám, že do těch sedmdesáti budu ještě koncertovat, pracovat. Necítím se, že bych měl jít do důchodu. Minimálně těch deset let bych ještě rád dál intenzivně pracoval. Pak uvidíme, co v té sedmdesátce, záleží na zdravotní stavu,“ dodal s úsměvem. 

  Nad životem nebalancuje, je za svůj život rád.

  Teď byl raději u lékaře na testech celkové fyzické vitality. „Mám všechno v pořádku, musím to zaklepat,“ uzavřel vyprávění jeden z našich nejpopulárnějších zpěváků.

  Na celý rozhovor se podívejte v záhlaví.

  Fotogalerie

  Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

  Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

  Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

  Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

  Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

  Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 11. srpna 2020, svátek má Zuzana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz