Myslím na zadní kolečka! Marek Eben je vedle Bartošky dalším králem realit

Marek Eben s manželkou si pořídili několik parcel a dva domy kousek od Karlových Varů. Svému venkovskému sídlu už dali přednost před Prahou. | foto: Ivan Kahun, koláž Expresu

Patří k nejžádanějším moderátorům v Česku, takže si přijde i na poměrně slušný balík. Třeba za pár dní na karlovarském filmovém festivalu si Marek Eben podle zdrojů týdeníku Rytmus života vydělá několik milionů korun. A co s takovou hromadou peněz udělat? Eben se rozhodl vsadit na jistotu a investoval do několika nemovitostí. Pojďme se po Jiřím Bartoškovi podívat i na výčet jeho majetku!

Jeden z nejpopulárnějších českých moderátorů Marek Eben nepatří mezi celebrity, které rády dávají na odiv svoje bohatství. A přesně tomu podřídil i bydlení.

Eben se rozhodl v obci Kolová-Háje nedaleko Karlových Varů skoupit hned dva domy a okolní pozemky. To proto, aby měl s manželkou Markétou Fišerovou, která je upoutána na invalidní vozík, zaručeno soukromí. Kromě toho se rodina Ebenových rozhodla myslet na budoucnost.

„Musíme myslet na zadní kolečka. Postupem času budeme oba potřebovat, aby se o nás někdo postaral. Proto druhý dům. Může tam bydlet někdo, kdo nám ve stáří bude k ruce,“ popisoval moderátor před několika lety Blesku.

Rodina Bartoškových po Česku vlastní nemovitosti v hodnotě desítek milionů...

Ebenovo sídlo v obci Kolová-Háje nedaleko Karlových Varů

Menší ze dvou domků je proto sice udržovaný, ale prozatím neobydlený. Tržní cena jejich sídla se pohybuje mezi 15 a 20 miliony korun.

Rodina Bartoškových po Česku vlastní nemovitosti v hodnotě desítek milionů...

Ebenovi si nedaleko Karlových Varů pořídili hned dva domy.

Zajímavé je, že Ebenovi bydlí jen kousek od manželů Bartoškových. Právě moderátora karlovarského festivalu s jeho ředitelem pojí dlouholeté přátelství, dost možná i proto hrála lokalita roli. Oba spolu teď mohou trávit spoustu času na milovaném golfu.

Dům v Maiselově ulici

Kromě rozlehlého sídla nedaleko Karlových Varů, kam každoročně dojíždí na filmový festival, ale Eben s manželkou vlastní ještě jednu nemovitost, a to byt v pražské Maiselově ulici. Jde o velmi žádanou lokalitu, která se nachází se jen nedaleko Pařížské ulice.

Rodina Bartoškových po Česku vlastní nemovitosti v hodnotě desítek milionů...

Marek Eben vlastní byt v Maiselově ulici, která se nachází jen kousek od Pařížské.

Pravda ovšem je, že zatímco v minulosti Ebenovi právě mezi Prahou a Kolovou pendlovali, dnes už drtivou většinu času tráví právě na západě Česka. Zejména kvůli zdravotnímu stavu paní Markéty.

Zajímavostí je, že i tato nemovitost pojí Marka Ebena s hereckým kolegou Jiřím Bartoškou. Také on totiž byt ve stejném domě vlastní.

Byt v Maiselově ulici je především vzhledem k žádané lokalitě dokonce cennější než rozlehlé pozemky na Karlovarsku. Jeho tržní hodnota se pohybuje mezi 25 a 28 miliony korun.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat