Stěhujeme se do Varů, rozhodla žena a já neprotestoval, svěřil se Eben

Marek Eben s manželkou Markétou Fišerovou bydlí střídavě v Praze a v Karlových Varech. | foto: Profimedia.cz

Poslední roky stále častěji pendluje mezi Prahou a přírodou, kde tráví čím dál tím víc času. V centru Prahy sice mají s manželkou byt, v Hájích si však před lety pořídili dům. Marek Eben (61) nedávno popsal, proč se s Markétou Fišerovou (59) rozhodli pro život na západě Čech, jen kousek od Karlových Varů, které v jeho životě sehrály velmi významnou roli.

Myšlenka na letní byt prý původně vznikla z ryze praktických důvodů. Ty souvisely s tím, že Ebenova manželka je upoutána na invalidní vozík.

„Bylo to po povodních v roce 2002. Vrátili jsme se z dovolené a byla zatopená výtahová šachta. S invalidním vozíkem do čtvrtého patra je to fakt nálož,“ popsal známý moderátor Marek Eben pohnutky, které ho vedly k tomu, že se s ženou rozhodli postavit dům u Karlových Varů, protože dům v činžovním domě v centru Prahy má své limity.

„Stavěli důsledně na ten Markétin hendikep, tak se začaly ty návštěvy prodlužovat. A pak začala Markéta kňourat, že už do Prahy nechce,“ uvedl populární moderátor v rozhovoru pro Český rozhlas. K lázeňskému městu má Eben velmi vřelý vztah, a to hned z několika důvodů.

„Postavili jsme chalupu v místě, které je spojené s mým životem, což Karlovy Vary do puntíku splňují. Měl jsem tam první angažmá, pak jsem tam začal jezdit na filmový festival. A do toho jsem ve městě začal hrát golf,“ zavzpomínal. 

Není nad to spojit příjemné s užitečným!

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat