Pondělí 4. července 2022, svátek má Prokop
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Výživový expert Roubík k Houdové: Obchod s lidmi, co bojují s rakovinou. Používej hlavu!

  Lukáš Roubík si vyšlápl na další celebritu! | foto: Facebook/Instagram

  Výživový guru Lukáš Roubík (35) si vyšlápl na další českou celebritu! Poté, co populární kuchařku Kamilu Rundusovou (31) alias Kamu označil za „nebezpečnou dezinformátorku“, se známý svalovec rozhodl okomentovat nedávné počínání modelky Heleny Houdové (41), která na sociální síti propaguje alkalickou vodu Kangen. Ta podle vítězky soutěže Miss ČR 1999 léčí rakovinu. Houdová zároveň svým sledujícím doporučila, ať nepijí obyčejnou vodu, protože ta obsahuje mnoho toxinů. „Helena Houdová ve videu říká spoustu extrémních a velmi nebezpečných tvrzení,“ tvrdí Roubík, který výroky známé modelky podrobně rozebral ve své analýze.

  Modelka Helena Houdová, která žije už několik let na Bali, propadla před časem ezoterickému životnímu stylu a prostřednictvím sociálních sítích často do světa vypouští velmi kontroverzní výroky.

  Před časem v jednom z videí lidem radila, ať nepijí běžnou vodu, protože obsahuje spoustu nebezpečných toxinů, ale raději si připlatí za alkalickou vodu Kangen, která podle Houdové může vyléčit rakovinu.

  „My to pijeme, protože ve vodě jsou neskutečné toxiny. Třeba chlor má vliv na neplodnost. Už není na planetě Zemi kapka vody, která by nebyla znečištěná. Fluorid kalcifikuje třetí oko,“ prohlásila ve videu Houdová.

  „Je to medicínská mašina. V Japonsku, když je pacient diagnostikován třeba s rakovinou, první, co doktoři udělají, je, že mu napíší vodu Kangen. Oni mu předepíší alkalickou vodu, protože když máme alkalické prostředí, nemůže tam existovat nemoc. Nemůže tam existovat rakovina, nemůžou tam existovat záněty, plísně, nemůže tam existovat nic,“ uvedla dále modelka, která si od mnohých sledujících vyslechla drsnou kritiku.

  „Svými výroky urážíte lidi, kteří bojují s rakovinou,“ vzkazovali Houdové někteří lidé na Instagramu.

  Helena Houdová

  Netrvalo dlouho a do kauzy ohledně „zázračné vody“ se vložil patrně nejznámější výživový expert v Česku Lukáš Roubík, který se proslavil díky televiznímu pořadu Tlouštíci.

  Dlouholetý propagátor zdravého životního stylu vypracoval obsáhlou analýzu, kterou zveřejnil na webu svého Institutu moderní výživy.

  „Bali je v dnešní době oblíbenou destinací mnoha influencerů a digitálních nomádů, kteří se snaží uživit více či méně čestným způsobem, nicméně problém je v tom, že bývalá modelka nyní začíná propagovat alkalickou vodu Kangen a ve svém videu mimo jiné tvrdí, že tato voda pomáhá léčit rakovinu,“ píše v úvodu své analýzy Roubík.

  Roubík: Agresivní marketing a obchod s nadějí nemocných lidí!

  Expert na výživu, který si nedávno veřejně vyšlápl i na známou kuchařku a influencerku Kamu, upozorňuje na to, že Houdová se snaží vytvořit neexistující problém a následně nabídnout drahé řešení v podobě „zázračné vody“. 

  Všechno je podle Roubíka navíc byznys s nadějí lidí, co trpí nevyléčitelnou nemocí.

  „Jinými slovy Helena Houdová démonizuje obecně pití vody (včetně té kohoutkové) a tvrdí, že je plná chemických látek, hormonů a toxinů, se kterými si naše tělo nedokáže poradit. Samozřejmě vzápětí nabízí snadné, ale poněkud drahé řešení. A dokonce i jen tak mimochodem podněcuje své sledující, aby se s ní zapojili do MLM marketingového prodeje,“ píše Roubík.

  „Kde však vidíme ale opravdový problém, je velmi agresivní marketing a doslova i obchod s nadějí lidí, kteří trpí nevyléčitelnými nemocemi. Helena totiž ve videu zmiňuje, že se voda Kangen používá při léčbě rakoviny, a přisuzuje jí téměř zázračné účinky! Již dlouhou dobu voláme po regulaci a upozorňujeme na negativní vliv některých influencerů a influencerek na výživu či zdraví jejich sledujících a toto je přesně ten případ,“ dodává Roubík, který v analýze uvedl několik zdrojů, podle nichž alkalická voda rozhodně není tajným lékem na rakovinu.

  Pravda je, že do dnešní doby nemáme žádné kvalitní důkazy o tom, že by alkalická voda nějakým způsobem léčila rakovinu nebo se podílela na prevenci nádorových onemocnění,“ píše Roubík, který se opírá mimo jiné o názory Julie Langfordové, nutriční terapeutky s více než patnáctiletou praxí v onkologii.

  Lukáš Roubík si vyšlápl na další celebritu!

  Používej hlavu! Alkalická voda rakovinu nevyléčí

  Roubík, který radí s výživou i profesionálním sportovcům a sám si mnohokrát vyzkoušel přípravu na závody v kulturistice, Houdové na dálku radí, aby svůj vliv na sociálních sítích využívala jiným způsobem.

  „Některé sledující totiž podobné výroky o možné alternativní léčbě rakoviny mohou odradit od konvenční a vědecky ověřené terapie (např. z důvodu obav před toxiny) a tito pacienti mohou potom snadněji naletět šarlatánům a podvodníkům, kteří obchodují s jejich zdravím. Reálně se dle některých studií ukazuje, že onkologičtí pacienti, kteří používají alternativní terapii, mají také kratší dobu přežití, respektive více umírají,“ vzkazuje modelce Roubík.

  Expert na výživu také zmiňuje, že Houdová na svém oficiálním webu uvádí, že byla během své kariéry v modelingu oceňována za krásu a chytrost.

  „Důrazně tedy doporučujeme, aby tuto svou chytrost používala. Její bývalý manžel totiž např. za podvody a falšování důkazů skončil ve vězení. Popravdě prodejci vody Kangen a jejich agresivní marketing s používáním neschválených zdravotních tvrzení měli již v minulosti také problémy s oficiálními autoritami v několika státech, např. v Malajsii nebo Itálii,“ upozorňuje Roubík.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 0:52 sobota 15. ledna 2022. Anketa je uzavřena.

  • Super
   41
  • Haha
   6
  • Cože
   4
  • Trapas
   4
  • Tvl
   4
  • Sladký
   3

  Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

  Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

  Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

  Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

  Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

  Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 4. července 2022, svátek má Prokop
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz