Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Očkování je holokaust! napsala Houdová. Omluv se, vyzval ji herec Petr Vacek

  Helena Houdová naštvala značnou část svých fanoušků. Ti se od ní kvůli přirovnání očkování k holokaustu odvrací. | foto: Instagram Heleny Houdové

  To, že Helena Houdová prohlásila, že se stala certifikovanou koučkou pro posvátnou sexualitu, lásku a vztahy a začala radit lidem s jejich sexuálním životem, jsme tak nějak akceptovali a dá se říct, že i svým způsobem respektovali. Nyní překročila hranici, kvůli čemuž se od ní začali odvracet i její nejvěrnější fanoušci. Houdová před časem přirovnala očkování proti covidu-19 k holokaustu, čímž sama sebe pasovala za královnu všech dezinformátorů.

  Jako královnu krásy Helenu Houdovou uznávali všichni, díky svému vzhledu se stala světovou modelkou a nakonec skončila v náručí movitého indického podnikatele Omara Amanata. V posledních letech se ale vyprofilovala do pozice ženy, která za nemalý peníz radí hlavně psychicky slabším lidem, jak se mají vypořádat se svým životem.

  Během posledního roku je z ní nejen odbornice na mužskou ejakulaci a jiné sexuální praktiky či na blahodárnost menstruační krve, ale dokonce i na účinnost vakcín.

  Pokud jsme dosud její útoky na nošení roušek a všechny restrikce vnímali s pobavením, nyní překročila hranici, kterou již neakceptují ani někteří její skalní fanoušci. Očkování Helena přirovnala k holokaustu, během něhož nacisté vyvraždili až 17 milionů lidí.

  „Na ulicích jsou zátarasy. Na ulicích jsou tanky: dnes odpoledne. Nesmíme se volně pohybovat, musíme se prokazovat označením a nosit zakrytý obličej jako jasné znamení, že nejsme proti. Prý pro naši ochranu,“ parodovala pandemii s odkazem na holokaust Houdová. Takto popsala očkování, které aktuálně probíhá po celém světě a podle odborníků napříč všemi spektry jde o jedinou možnost, jak se vyvarovat nejen dalších lockdownů.

  Pak začala mluvit o tom, že se na planetě probudilo už dostatek lidí, kteří vidí skrz manipulační systém. „Chápou, že ztráta rozhodovat o svém zdraví je součástí plánu hlubšího zotročení, snížení počtu lidí na planetě, tedy genocidy, a touze po moci a kontrole několika málo lidí,“ dodala modelka, z jejíchž slov jsme spíše dospěli k názoru, že právě dokoukala všechny tři díly Matrixu a tiše vyhlíží čtvrtí díl.

  Zatímco my se snažíme Heleniny ezořeči zlehčovat, zařadila se tímto mezi demonstranty, kteří počátkem roku během protivládních demonstrací zneuctili židovskou symboliku, když si na své bundy připnuli žlutou hvězdu s nápisem Neočkovaný.

  Proti jejím slovům se ohradil i herec Petr Vacek, který ji vyzval k omluvě.

  „Milá Heleno, vždycky jsem si tě vážil kvůli tvému postoji k ochraně životního prostředí, ale myslím, že tohle tvé vyjádření je nesmírně nešťastné. Srovnávat snahu zdravotníků ochránit lidstvo před covidem s nejhorším zvěrstvem v dějinách? To je, jako kdybys přijela do Osvětimi a vyčurala ses tam. Pojď se mnou na židovské hřbitovy v Česku, ukážu ti prázdné prostory, kam už nebylo koho pohřbívat. Vezmu tě do Pinkasovy synagogy, přečteš si na vlastní oči 77 tisíc konkrétních jmen od babiček po novorozence. Budu moc rád a budu si tě velmi vážit, když uznáš, že jsi přestřelila a omluvíš se. Víš, nikdy by mě nenapadlo, že ta sympatická holka ekoaktivistka se najednou zařadí po bok Trumpovi, Bolsonarovi, Lukašenkovi a Klausovi. Jestli někdo hromadně ohrožuje lidské životy, jsou to právě tihle fašizující tmáři. Ano, máš právo odmítat očkování, stejně tak jako máš právo popírat globální oteplení, vyjde to nastejno. Popřeme realitu a dál si budeme pod sebou řezat větev, máme na to přece právo. Ale prosím tě, uznej, že není vhodné ohánět se holokaustem, a omluv se,“ vzkázal jí herec, který rozhodně nebyl sám, kdo se po tomto přirovnání od Houdové, odvrátil.

  Pokud si myslíte, že se modelka chytla za nos a omluvila se, jste na omylu. Ačkoliv zmínila židovskou hvězdu, hájí se tím, že nikdy nenapsala slovo holokaust, ale genocida, což se prý nevztahuje jenom k tomu, co se stalo během druhé světové války, ale třeba k hrůze ve Rwandě, Tibetu či aktuálně v Myanmaru. A prý ona vidí, že se právě teď děje genocida nám.

  S ohledem na to, že se před časem přiznala, že si vzala nějaké houbičky, vrátila se o 2000 let zpátky a procházela se pralesem se šamankou, jíž byla ona sama, co se týče jejích vidění, jsme dost v klidu. 

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

  Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

  Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

  Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

  Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

  Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz