Pád Lukáše Rosola: Hraje za almužnu, nemá ani na sedadlo v autobuse

Byl považován za naději českého tenisu a svého času se před ním sklonil dokonce i Rafael Nadal. Svůj potenciál ale Lukáš Rosol nedokázal využít. Bývalý manžel Michaely Ochotské nyní jezdí na druhořadé turnaje a na tom posledním vydělal pouhých padesát tisíc korun!

Je mu třiatřicet a měl by být na vrcholu sil. Vždyť Radek Štěpánek v jeho věku odehrál své nejlepší zápasy. To ale není případ Lukáše Rosola.

Ačkoliv se ještě před čtyřmi roky mohl pyšnit 26. místem v žebříčku ATP a o dva roky dříve v druhém kolem Wimbledonu senzačně zdolal jako stý hráč světa tehdejší světovou dvojku Rafaela Nadala, dneska je z Rosola 171. hráč světa a objíždí druhořadé turnaje.

A ani na těch není Lukáš největší hvězdou. Aktuální turnaj Almaty Challenger nedokázal ve dvouhře vyhrát, skončil v semifinále.

Podle úrovně turnajů se odvíjí i odměna za vítězné zápasy. Například na již zmíněném turnaji v kazašském městě Almaty si Lukáš Rosol podle všeho vydělal dva a půl tisíce dolarů, což je něco málo přes padesát tisíc korun.

Ačkoliv se může zdát, že je to za „pinkání do míčku“ hodně, musíme si uvědomit, že Rosol z této částky musí zaplatit daň, trenéra, maséry, cestu a další výdaje. Může se tak i stát, že po návratu do vlasti bude v minusu.

Úrovni turnaje odpovídají i podmínky, ve kterých musí Lukáš Rosol žít. Sám tenista na svém instagramovém účtu zveřejnil snímek z autobusu, v němž se po dvou vítězných zápasech přepravoval na hotel. A sám přiznává, že si nechce představit způsob přepravy po prohraném zápase.

Přestože se říkalo, že Rosol Ochotskou opustil, protože se chtěl naplno věnovat své kariéře, dá se říct, že na vrcholu byl právě v době, kdy žil s bývalou moderátorkou, s níž má syna.

Tenista, který za svou kariéru jenom tenisem vydělal přes osmdesát milionů korun, si za letošní rok přišel na pouhý jeden milion a čtvrt.

A přestože se to může zdát jako astronomická částka, po zaplacení již zmíněných výdajů Lukáši Rosolovi na účtě rozhodně nezbyla částka, z níž by si mohl dovolit žít na vysoké noze.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:24 5. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  105
 • Haha
  52
 • Tvl
  35
 • Sladký
  23
 • Super
  18
 • Cože
  15
Komentáře