Janečkova milenka obhajuje polyamorii, přitom ji ani jeden z nich nezvládl

Karel a Lilia byli jako v transu. | foto: Pavel Dvořák, Tilen Vajt

Která žena může říct, že nevěra a určitá otevřenost můžou být ve vztahu k užitku? Téma, které zvedne mandle většině ženské populace, vidí Janečkova milenka Lilia dost nevšedně. Téma „mnoholásky“ je pro ni o určité svobodě ve vztahu, aniž by to rozbilo rodinu. Přitom ona sama stála u zrodu krize v Janečkově manželství s Mariem Mhadhbi, s níž má matematik syna.

Janečkova duchovní žena Lilia Khousnoutdinova (30) se pro časopis Žena a život rozpovídala na téma polyamorní lásky, jejíž je sama velkou propagátorkou. Na úvod upřesňuje, že správný výraz je spíš multiamorie nebo polyfilie.

Pro mě je to o tom mít určitou míru svobody prozkoumat něco, co mě zajímá, aniž bych tím musela zničit rodinu,“ popisuje v rozhovoru pro časopis Žena a život Lilia, která nahradila Janečkovu stále ještě právoplatnou manželku Mariem Mhadhbi.

Pro mě osobně je vztah naprosto klíčová životní základna. Zároveň bych ale ráda měla určitou toleranci, a kdyby mě něco z jakéhokoli důvodu fakt lákalo, tak i jistou míru volnosti si to za domluvených podmínek zkusit a přijít na to, proč mě to přitahuje,“ vysvětluje kněžka lásky, jak si takový vztah představuje.

Muži prý jdou do volných vztahů spíš kvůli sexu, ženy mnohdy zase kvůli emočnímu naplnění.

Co se týče nevěry, tu Lilia považuje za určitých okolností za osvěžující. Nevěra dokáže naopak mnohdy přivést vztah k restartu, protože si uvědomíme, že jsme toho druhého mohli ztratit,“ myslí si současná královna Karla Janečka, která si ho vzala během buddhistického obřadu v Bhútánu.

Lidé v polyamorii často vidí zázračný lék na partnerské krize a rutinu do té doby, než jsou to oni, kdo se ocitnou v roli toho odstrčeného partnera, jehož ta druhá polovička nahradila za někoho neokoukaného a zářivějšího. 

Ne že by to tak muselo být pokaždé, ale ve většině volných vztahů si jeden nakonec musí spakovat všech pět švestek, „polyláska“ se ukazuje spíš jako alibi pro započetí nového vztahu s novým partnerem.

Přestože Khousnoutdinova tvrdí, že polyamorie je o určité volnosti ve vztahu, aniž by to muselo zničit rodinu, ona sama se stala důvodem rozpadu Janečkova manželství s tuniskou matematičkou Mariem Mhadhbi, kterou si miliardář vzal v roce 2015 a má s ní syna.

Ačkoliv Lilia tvrdí, že je polyamorie o určité volnosti vztahu, aniž by musela rozbít rodinu, začátkem loňského roku tvrdila pro Ona DNES pravý opak: Řekli jsme si na začátku, že každý z nás má povinnost vyřešit stávající manželství co nejvíc harmonickým způsobem.“

Když vyšlo na povrch, že má matematik poměr s Lilií Khousnoutdinovou, tvrdil, že to bylo nedorozumění, že Mariem od začátku věděla, jaký postoj k ženám zaujímá. 

Když jsem poznal, jak výjimečná Mariem je, řekl jsem jí, že je moje vesmírná láska. Že ona opravdu bude jediná. Že budu mít i jiné ženy, ale ona bude královna. To je mé maximum. Mariem si ovšem myslela, že občas budu mít nějaký úlet a tím to skončí. Ale to jsme si úplně nerozuměli,“ řekl tehdy Janeček.

Když pak do jeho vztahu s Mariem vstoupila Lilia, s manželstvím to šlo strmě z kopce. Nakonec je to tak, že Janeček s Lilií oba jako propagátoři polyamorie žijí v běžném svazku dvou lidí, akorát o ní hodně veřejně mluví.

Mít toho třetího (a dalšího) do party se jim ještě nepovedlo.

Fotogalerie

Komentáře