Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Rozhovor s Liborem Boučkem: Češi jsou xenofobní a stali se z nás egoisté, nechceme rodiny

  Libor Bouček v otevřeném rozhovoru pro Expres.cz uvedl, že je v nás jistá míra xenofobie a jeho partnerky jsou naivní. | foto: Profimedia.cz

  Když se řekne jméno Libor Bouček (35), hned každému v podvědomí naskočí i jméno Leoš Mareš. Jak se známému moderátorovi žije s vědomím, že mu neustále někdo dýchá na záda? A co si myslí o aktuálním dění ve světě? I na to jsme se ho v otevřeném rozhovoru ptali!

  Moderátor Libor Bouček si cestu k úspěchu šlapal pěkně dlouho. I proto teď může být jedním z nejžádanějších moderátorů a uvádí takové akce jako je Český Slavík nebo Mistrovství světa v hokeji.

  Když jsme ho proto oslovili s žádostí o rozhovor, velmi nás kromě jeho vztahu s konkurentem Leošem Marešem zajímal také jeho pohled na aktuální situaci ve světě a nezapomněli jsme probrat ani vztahy, ve kterých neměl zrovna štěstí.

  Nedávno jste moderoval ve dvojici s Leošem Marešem. Jak se vám spolu moderuje?

  Výborně.

  Výborně? Vždyť máte jiný styl humoru, moderování a dokonce i jiný vkus.

  To jo, to máme, ale je to nějaká cesta. Vždy to vychází z nějakého konsenzu. A ten je nejlepší z rozdílnosti. Naopak mi přijde naše spolupráce v pořádku. Není tolik dobrých moderátorů jako je právě Leoš a já s ním vycházím dobře i v soukromí. Nedávno jsme spolu dokonce strávili víkend a teď nás čeká společně Euro ve Francii. Mně se obecně dělá dobře málo s kým.

  Miss jste prý chtěli moderovat zvlášť.

  Spíš bych řekl, že jsme oba chtěli moderovat Miss. Je pravda, že moderovat v jednom je daleko snazší. Ale vždycky je to snazší, to není o Leošovi nebo o tom, jestli jsme konkurenti. Technologie moderování je taková, že dvojice je daleko náročnější. Už jen najít ideální lidi k sobě, je velmi těžké. Takže ano, je pro nás pohodlnější to moderovat v jednom.

  Libor a Leoš jsou dlouholetými konkurenty.

  Jste s Leošem rivalové?

  Jestli jsme rivalové? Svým způsobem ano, jsme, pokud na to někdo nahlíží měřítkem, že jsme podobně staří a děláme stejnou profesi, ale pokud by se mělo jednat o naše osobní vztahy, tak rozhodně ne. Přeci jenom jsme spolu pracovali osm let v rádiu, potkáváme se deset let v jednom domě. Pokud bych tedy měl charakterizovat náš vztah nějakým slovem, tak to bude slovo kamarádi a troufám si říct, že teď i skvělí.

  Proč až teď? Je to tím, že se Leoš změnil?

  Má rozhodně víc času, takže se víc potkáváme. Samozřejmě se ale také změnil. Podle mě se zklidnil, tak jako se my všichni klidníme věkem. Takže jo, nějaká změna tam také je. Ale i já jsem se změnil.

  Byl mezi Vámi někdy nějaký osobní konflikt?

  Nikdy nebyl.

  Existuje někdo, s kým byste nedokázal moderovat?

  To je strašně těžké říct. Asi by musela nastat nějaká konkrétní situace. Lehčí by pro mě bylo říct, s kým se mi dobře moderuje, což je Jakub Prachař, protože je kreativní a může člověka překvapit, Martin Pyco Rausch, protože jsme si v mnoha věcech hodně podobní, a Adéla Banášová, protože mě mnohému učí za pochodu.

  Dokázal byste moderovat třeba s Markem Ebenem?

  Kdyby mi to někdo nabídl, tak určitě. To je absolutní extra třída. Ale myslím si, že Marek je natolik silný sám, že nikoho k sobě nepotřebuje. Záleží ovšem, co bychom spolu měli moderovat.

  A je nějaký typ akce, kterou byste moderovat nechtěl?

  Politická.

  Z jakého důvodu?

  Protože mě to nezajímá a nerad bych byl spojován s nějakou stranou.

  Abyste nedopadl jako Richard Krajčo?

  To ne. Navíc si myslím, že tady v té kauze nešlo o nic velkého. Jen o humor. Ta kniha je pro mě výbornej fór, ale spojovat to s politikou je hloupost. Že má majitele nějaké firmy a ministra financí jako sponzora? Ať má, vždyť to dělá především pro lidi, kteří z toho mají radost.

  Nesouhlasíte tedy s názory Matěje Homoly a dalších zúčastněných?

  Richard se tomu zasmál a oni to poté celé rozjeli. Ale to k tomu přece patří, k té profesi! Konečně se aspoň něco děje v ploché hladině pop music. Nicméně nebudu nikoho soudit. Ani Matěje, ani Richarda. Richard je můj kamarád a to, co dokázal se skupinou Kryštof zaslouží obdiv. A je jasné, že k jeho úspěchu se řadí i úspěšné firmy.

  Když už jsme u tohoto tématu. Šel byste do politiky?

  Až budu starší, tak si to dokážu představit, ale ve své podstatě mě to neláká. Politiku sleduju, myslím si, že mám velký přehled o aktuálním dění, ale nebavilo by mě to. Tady je to hodně o té kariéře a osobním politickém růstu než o tom, jak vrátit zemi službu, že jsme mohli zbohatnout. Kdyby to tu bylo jako ve Velké Británii nebo Americe, možná.

  Jistě Vám tedy neunikly zprávy o uprchlické krizi. Jak právě tu vnímáte?

  To mi řekněte - jsme právě na Andělu a žádný uprchlík tu není. Přijde mi to – v Česku - hodně zveličené lákavé mediální téma. Média vidí, že to lidi zajímá, a tak o tom píšou. Nicméně mi to nepřijde nic zvláštního. Stěhujeme se odjakživa a věci se mění. Prožíváme přirozený demografický i společenský vývoj. Když třeba srovnám Vánoce v osmdesátých letech, nebylo jisté, že dostanu, co jsem si přál. Přišla devadesátá léta a dostal jsem všechno. A podobně je to i s uprchlíky. Doba a podmínky se mění.

  Jakou to má souvislost?

  Máme všechno, co chceme, a z toho blahobytu neplodíme děti, demograficky vymíráme. A tu populační díru vyplní lidé z jiných částí světa. Lidé nemají touhu mít děti a rodinu. Je to asi díky tomu všemu, co teď máme. Stali se z nás hrozní egoisti, myslíme jenom na sebe. To je tedy strašný průšvih. No a když Evropa otevře brány, je jasné, že sem jiní lidé jdou. Vždyť tím, co zveřejňujeme na sociálních sítích, je sem lákáme. Na to neexistuje řešení. Názor na to každý může mít, ale je to fakt. Ti lidé sem opravdu přichází a budou tady. Ale nic ohrožujícího se v Česku neděje. Mně přijde daleko horší to, že Francie s Belgií neuměli vyřešit ghetta v metropolích a místa, kde se množili lidé s odlišnými názory. Ti se chtějí prosadit a to jsou ti, kteří ohrožují evropskou bezpečnost. Chápu, že lidé, co někde žijí, mají zcela legitimní touhu se vyjádřit, ale tu potřebu má každý a je třeba tuto situaci řešit s předstihem. Ale zrovna v České republice je to opravdu vyhrocené. Nechci paušalizovat, ale je v nás jistá míra xenofobie. Máme neustále strach. Ale z čeho? Nic tu není. A víte co je nejhorší? Že když sem ti uprchlíci přijdou, tak tu ani nechtějí zůstat! Takže spíš než se zaobírat tím, že tu máme uprchlíky, bych se zaobíral tím, jak to tu zlepšit.

  Myslíte, že to tak uprchlíci vidí?

  No jasně. Mají možnost jít v rámci volného pohybu po Evropě do atraktivnější destinace, než je Česká republika. To mi teď připomíná, co jsem viděl na Eurovizi! Myslíme si o sobě, že jsme pupek světa, ale ve své podstatě vlastně nikoho nezajímáme. I proto si myslím, že Gábina Gunčíková dostala nula bodů od diváků. Takže bychom se měli zamyslet spíš nad tím, jak si vydobýt nějaké místo, najít si něco, čím se můžeme proslavit. Najít identitu Česka 21. století.

  Čím si myslíte, že bychom jako země mohli zaujmout?

  Je toho dost, jen zahodit předsudky. Měli bychom najít národní hrdost, být pyšní, že jsme Češi a třeba nějak výrazněji vystupovat, co se týče politiky, v mezinárodním kontextu.

  Nazval jste lidi egoisty, protože se nemnoží. Vy sám ale také dítě nemáte.

  Nemám a egoista jsem také.

  A chcete děti?

  Chci, ale musí na to být dva a musí tam být i vůle. Já jsem dvakrát rozvedený a myslím si, že co se týká těchto následných věcí, budu postupovat v pomalejším tempu.

  Nechtěl jste dítě už dřív?

  Chtěl a moc. Už v pětadvaceti se svou první ženou.

  Proč to nevyšlo?

  Protože to zřejmě vyjít nemělo.

  Dal jste si věkový limit, do kdy byste první dítě chtěl stihnout?

  Chtěl bych mít prvního potomka do čtyřiceti. Táta mě měl v osmatřiceti, tak třeba tak bych chtěl mít dítě i já.

  Co na to říká přítelkyně?

  Ví, že chodí s dvakrát rozvedeným člověkem.

  Libor Bouček s přítelkyní.

  Jste vlastně v kontaktu s bývalými ženami?

  S Mariannou jsem si psal nedávno a Jana měla narozeniny, tak jsem jí popřál. Nicméně není důvod k tomu, chodit na kávu a setkávat se, ale zase mezi námi není žádná zášť, protože jsme spolu strávili hezký čas a každý jdeme dál svojí cestou.

  Nevadí přítelkyni, že jste s bývalými ženami v kontaktu?

  Myslím, že ne. A jak říkám, napíšeme si jednou dvakrát za rok. Naopak si myslím, že kdyby je potkala, tak by si vyměnily pár zkušeností a zjistily, že je se mnou naprosto nemožné žít a třeba by i Gabriela šla stejnou cestou jako ty dvě předešlé. Takže vlastně doufám, že se nepotkají!

  Mají tedy zřejmě hodně společného!

  U všech třech musí být logicky určitý prvek naivity, protože se spojily se mnou. Řekl bych, že jsou tedy všechny tři lehce naivní!

  Proč musí být naivní?

  Kdyby nebyly, tak by se mnou nebyly. Ale spojují je ještě dvě věci. Jsou krásné a hodné.

  Žena, která s vámi chce být, tedy musí být naivní, krásná a hodná?

  Ne to ne. Jen jsem vyjmenoval, co dívky spojuje. Žena, která se mnou chce být, musí chtít parťáka pro život, mít ambice a náplň vlastního života. Protože člověk neustále sbírá inspiraci a nejvíce ho inspirují příběhy druhých. A mě stále příběhy mých žen inspirují. Nechtěl bych mít doma holku, která bude sedět a koukat na televizi. Všechny moje ženy byly skvělé v tom, co dělají. Gábina mě třeba neustále překvapuje - napsala skvělou diplomovou práci a navíc mě udivuje, co umí se sociálními sítěmi.

  Těch Vy moc nemáte, proč?

  Já to neumím a ani nevím, jestli to chci.

  Teď hodně frčí živé přenosy.

  Mně nepřijde, že prožívám něco zajímavého. Nedávno jsem byl s Usainem Boltem, pak jsem moderoval Galavečer Synotligy a byl na Eurovizi. Kamarádka mi říkala, že jí to přijde super, ale mě by to přišlo jako vytahování.

  Leoš třeba točí i všední den s přítelkyní doma.

  To je divný ne? Když jsem doma, tak mám tepláky a klid.

  To ale právě lidi zajímá.

  No ale to já nechci, to je můj život a moje soukromí.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 17:06 sobota 8. října 2016. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   43
  • Super
   25
  • Haha
   8
  • Tvl
   7
  • Cože
   6
  • Sladký
   6
  Vybrali jsme pro vás

  Finsko není mistr světa ve vzdělání. Naopak. Mýtus, který trval 20 let, padá

  Premium Ještě nedávno se do Finska jezdilo jako na safari, aby jiné země okoukaly tajemství tamního školství, nejlepšího na...

  Revma vzniká v plicích. Nyní došlo ke zlomu v léčbě, říká profesor Vencovský

  Premium Bolest, ztuhlost, otoky a deformace kloubů, především na rukou. Tak si většina lidí představuje revmatoidní artritidu,...

  V Česku neměl šanci, v cizině metastázy zmizely. Léčbu hradí pojišťovna

  Premium Na rakovinu prostaty umírá v Česku asi 1 500 mužů ročně. Když vyčerpají všechny metody léčby, nezbývá jim než čekat na...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz