Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Jak Kazma a Mareš předvedli nehodu a co vše k tomu potřebujete vědět

  Leoš Mareš celý duben žije svou sázkou, že musí měsíc jezdit v trabantu, jinak přijde o svoje ferrari. Na sklonku měsíce, den před jeho vystoupením v O2 aréně, se údajně stal svědkem dopravní nehody, u níž pomáhal. Svůj zážitek vyprávěl lidem na Instagramu a svěřil se, že se stal obětí Kazmova žertu, aby prohrál sázku a přišel o ferrari. Zde jsou fakta, která potřebujete o celé akci vědět, abyste si udělali obrázek o realitě.

  1. Jak to začalo?

  Leoš Mareš nesmí celý měsíc přesednout z trabantu do jiného vozu. „Pokud mě v dubnu někdo uvidí řídit něco jiného, dostane moje ferrari,“ řekl v březnovém videu na Instagramu. Během dubna mu ve zprávách přistálo pár příspěvků, kdy to na něj jeho fanoušci zkoušeli a tvrdili, že ho zrovna viděli řídit jiný vůz. Mareš vše odmítl jako pokus z něj vymámit ferrari a točil instastories, jak jezdí trabantem.

  2. Proč trabant?

  Nebude to jen tak, zřejmě se jedná o propagaci na tzv. youngtimery, tedy vozy, které ještě nejsou veterány, ale mají již vysokou sběratelskou hodnotu, Marešův trabant je totiž v perfektním stavu, zachovalý. Co přesně bude tato sázka znamenat, se dozvíme již brzy.

  3. Co se stalo?

  Leoš Mareš na své ranní cestě do práce v pondělí 23. dubna dle svých slov zastavil u hrozivě vypadající nehody. Zastavil a chtěl pomoci zraněnému muži, který měl být zaklíněn kládou. Dle Marešových slov mu žena ze záchranné služby řekla, aby popojel autem zraněného muže. V ten moment, kdy Leoš couval, vyběhl na něj Kazma (Kamil Bartošek) a jeho štáb se slovy, že jej chytli v jiném voze a prohrál tedy sázku o své ferrari.

  4. Co na příběhu nesedí?

  Načasování. Nafingovat dopravní nehodu na silnici je risk, protože po silnici nejezdí jen Leoš ve svém trabantu. Navíc Leoš tvrdí, že součástí nehody byli mrtví kanci a klády dřeva. S největší pravděpodobností tedy musel štáb udělat zábor silnice a vpustit tam jen Mareše. Je nepravděpodobné, že by si Mareš záboru nevšiml a stejně tak je nepravděpodobné, že by „náhodou“ dojel k místu nehody zrovna on. Ze zfingované nehody neexistují žádná videa ani fotky, nemá je ani Mareš, který se jinak natáčí i na záchodě. Každopádně proces výroby se již brzy dozvíme.

  5. Přijde Leoš o svoje ferrari?

  Nepřijde, sázka je totiž právně nevymahatelná.

  6. Je fingování dopravní nehody trestný čin?

  Pouze v případě, že by se jednalo o snahu neoprávněného obohacení (nejčastěji pojistný podvod).

  7. Jedná se o podvod, nebo přestupek?

  O trestný čin podvodu se nejedná, jedná se pouze o uvedení osoby v omyl. Pokud se ale Mareš nebude cítit poškozen na svých právech, pokud se mu nestane žádná újma, nelze mluvit o žádné skutkové podstatě. Můžeme ale mluvit o několika přestupcích, a to:

  - Nedovolený zábor, pokud Kazmův tým uzavřel silnici k přípravě nehody bez povolení Magistrátu.

  - Omezení svobody Leoše Mareše, který musel zastavit u fingované nehody.

  - Přestupek proti občanskému soužití, za což lze udělit pokutu až do výše 20 tisíc korun.

  8. Proč Leoš nepůsobí věrohodně?

  Protože Leoš je špatný herec a ve svém dlouhém videu na Instagramu popisuje celou situaci velmi dramaticky a emotivně mluví o tom, jak zachraňoval cizí život, jak mu žena, která byla u nehody, poděkovala, že zastavil a kéž by řidičů jako on bylo více, jak jeho kolegyně z rádia hledala stránky nějaké nadace na pomoc obětem dopravních nehod. To vše jsou učebnicové marketingové věty na zpropagování bezpečnosti na silnicích. Může jít tedy o dodatečnou dohodu mezi Kazmou a Marešem v tom smyslu, že Leoš se prvně stal obětí fórku, ale pak se s Kazmou domluvili, jak toto využijí. Podobná domluva nastala během Kazmovy One Man Show z Prostřena, kdy neurolog Ondřej Fiala nejprve hrozil trestním oznámením na Karla Ondrku, nastrčeného herce, jenž údajně trpěl Touretteovým syndromem, ale pak Kazma neurologa navštívil a přesvědčil ho, aby to s nimi „sehrál“ pro dobrou věc a dojemný konec Prostřena.

  9. Má to souvislost s Marešovým koncertem a návratem Kazmy?

  Může mít. Falešná nehoda se stala den před jeho koncertem v O2 aréně, už samo načasování proto budí podezření. Žádali jsme o vyjádření Leoše ohledně falešné nehody, do vydání článku nám neodpověděl. Stejně tak Markus Krug, režisér Kazmovy One Man Show, jenž odepsal, že čas bude mít až večer a později se vyjádřil, že nebude nic komentovat. Pravidlem One Man Show je neposkytovat žádná vyjádření, než bude díl odvysílán, v neurčitém vyjádření „večer“ se tak může skrývat moment, kdy může dojít k vyvrcholení spolupráce Mareše a Kazmy na Leošově koncertě, kde bude Leoš oslavován a Kazma může prozradit již tušené. A to, že se jedná o virální video na bezpečnost na silnicích nebo o propagaci Kazmovy nadace, kterou tento měsíc založil.

  10. Jak se vyrábí hrdina Mareš?

  Zastavit u dopravní nehody nebo poskytnout jakýmkoliv způsobem pomoc je občanská povinnost, nikoliv hrdinství. Když tohle neuděláte, čeká vás popotahování u soudu. Pod videem Leoše Mareše mu fanoušci píší, jaký je borec a neskutečně velký člověk. Není. Je to osoba, která byla svědkem dopravní nehody a musela podle zákona jednat, to je celé.

  Leoš ve videu říká, že „paní mi poděkovala, že jsem zastavil a bylo by super, kdyby takovýhle byl každý řidič“.

  Ale on takovýhle JE každý řidič. Například největší službu právě takovýmto řidičům, kterých je opravdu většina, protože málokdo si v období kamer na každém rohu troufne odjet z místa nehody a neposkytnout ze zákona pomoc, udělala ta žena z Moravy, která zastavila a poskytla první pomoc dvou dívkám, jež se létě vybouraly u Obrnic, když natáčely živě stream na Facebook.

  Řidička zemřela, druhá dívka se zotavila a ze starostlivé ženy se stala skutečná hrdinka internetu. Ne proto, že udělala to, co jí zákon nařizuje, ale proto, jako dokázala obě dívky utěšovat a konejšit, dokud pro ně nepřijela záchranná služba.

  Jenže tito lidé netočí stories na Istagramu a ani nezneužívají důvěry jiných.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 11:24 středa 22. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   155
  • Super
   59
  • Tvl
   22
  • Cože
   19
  • Haha
   17
  • Sladký
   11
  Vybrali jsme pro vás

  Finsko není mistr světa ve vzdělání. Naopak. Mýtus, který trval 20 let, padá

  Premium Ještě nedávno se do Finska jezdilo jako na safari, aby jiné země okoukaly tajemství tamního školství, nejlepšího na...

  Revma vzniká v plicích. Nyní došlo ke zlomu v léčbě, říká profesor Vencovský

  Premium Bolest, ztuhlost, otoky a deformace kloubů, především na rukou. Tak si většina lidí představuje revmatoidní artritidu,...

  V Česku neměl šanci, v cizině metastázy zmizely. Léčbu hradí pojišťovna

  Premium Na rakovinu prostaty umírá v Česku asi 1 500 mužů ročně. Když vyčerpají všechny metody léčby, nezbývá jim než čekat na...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz