Úterý 30. května 2023, svátek má Ferdinand
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  V dobrém i v hanbě, ale jen když se chce? Dva stejné vztahy, ale dvě jiné podpory

  Jak dvě dominy ovládly své muže... | foto: koláž Expres.cz

  Není mnoho lidí, kteří by v dnešní době neměli názor na vztah Kateřiny Kristelové (38) a Tomáše Řepky (44), fotbalového internacionála, během jehož loučení s klubem West Ham zpívaly tribuny a on měl co dělat, aby se nerozbrečel. Stejně tak svého času nebylo mnoho lidí, kteří neměli názor na Petra Nečase (53), bývalého premiéra, a jeho Janu Nagyovou (54), sekretářku, která dokázala shodit celou vládu. Tyhle vztahy jsou si dost podobné, liší se ale morálním vítězstvím jedné z žen.

  Není to tak dávno, co policie zahájila trestní stíhání proti Řepkovi a Kristelové ve věci podání falešných inzerátů na jeho bývalou manželku Vlaďku Erbovou, a od té doby se jim dostává pozornosti, o jaké Kateřina zřejmě nikdy nesnila.

  A to vážně.

  Namísto respektu, který by si bývali oba zasloužili – on za svou sportovní minulost a ona za status schopné matky samoživitelky – jsou tihle dva vděčným tématem lidové tvořivosti, ironie a neutuchajícím zdrojem znechucení nad jejich chováním.

  Tedy zejména, co se týče blonďatějšího člena páru.

  Kateřina Kristelová kvůli své neodolatelné touze stát se slavnou a nejlepší sama hraje do karet všem okolnostem, které jdou proti ní, protože virtuální stopa je neúprosná, a hlavně věčná. Zůstane tu s vámi navždy a ve vhodné chvíli se vždy najde někdo, kdo ji s radostí vyjme z hlubin a ještě mokrou a kroutící se vám ji opleská o pusu.

  Jako například paní soudkyně, která nedávno v Brně rozhodovala ve věci kyberšikany vůči Erbové a nějak nechtěla věřit Řepkově tvrzení, že za tím nápadem stojí „kamarád“. Nechala během přelíčení promítat útržky a printscreeny ze Stories Kristelové, která veřejně šikanovala a pomlouvala Erbovou, aniž ta jí zavdala – stejně veřejně – jakýkoliv důvod. Zejména kvůli Kristelové prohlášení, že ona s případem nemá nic společného a do záležitostí exmanželů se neplete.

  Což není pravda.

  Právě v její virtuální minulosti jsou videa, v nichž působí jako agent provokatér, jedno z „nejslavnějších“ je z večeře na sushi, kdy se Kristelová hulvátsky chechtá nad tím, jak půjde do Erbová do kriminálu (za co?), a vybízí Řepku, aby na ni něco řekl, aby na ni reagoval.

  Je to pokaždé stejný scénář. Kristelová se dívá do displeje mobilu na sebe a prohlíží se, jak je hezká, a pokaždé svůj hejt končí výzvou, aby k tomu její partner taky něco dodal.

  Ten, protože je mu celý tenhle svět a její nablblá videa evidentně cizí, neví nikdy, co má říct, ale nakonec poslechne. I tohle je důvod, proč mnoho lidí z veřejnosti mluví o těžké manipulaci a důvod je prostý – Řepka si žádná videa netočí a žádné statusy nevypisuje. Řepka totiž obecně sociální sítě skoro nepoužívá. Kdyby nebylo jí, o své exmanželce by jinak ani nemluvil.

  Kristelová se mu za tuhle poslušnost odvděčila se vší parádou. Když měl Tomáš Řepka nedávno soud v Brně (online ze soudu ZDE), kde je obžalován z podání tří falešných inzerátů, přijel k soudnímu stání sám, ačkoliv Kateřina vždy tvrdila, že jsou ve všem spolu.

  Navždy.

  Tohle „spolu“ a „navždy“ skončilo prvním problémem, do něhož ho navíc dle veřejného mínění namočila ona.

  Jak to vypadá, když se řekne „my dva“

  Co doopravdy tato slova znamenají, by mohla Kristelové vysvětlit jiná manipulátorka, která si stejně jako Kateřina kdysi vysloužila posměch, opovržení a spolu s partnerem – dnes manželem – i celonárodní ostudu. Nebylo nikoho, kdo by o jejich případu neslyšel, nebylo nikoho, kdo by je soukromě nesoudil. Žárlivá, štvavá, majetnická a manipulativní sekretářka Jana Nagyová dokázala během pár měsíců rozložit celou vládu, z premiéra Petra Nečase udělat vysmívaného otroka a šokovat veřejnost tím, že nejen rozvědkou nechávala sledovat jeho ženu, ale hlavně tím, jak s Nečasem po telefonu mluvila, jak ho urážela a ponižovala, štěkala na nejmocnějšího muže Česka jak zuřivá fena.

  Jejich love story skončila veřejnou katastrofou. Oba mají definitivně zničenou a zdecimovanou pověst, už nikdy se nenajde způsob, jak ji obnovit. Oba přišli o své kariéry, o své kontakty a o svou hrdost. Lidé si na ně ukazují prstem, těžko v paměti dohledat horší případ veřejné sebevraždy, než je vztah Nečas–Nečasová.

  Co jim zbylo, jsou jen oni dva. Nečasová, i když si o ní můžete myslet cokoliv, svého partnera po jeho odstřelení neopustila, vzala si ho za manžela i s vědomím, že budou muset žít z ruky do huby a že jim už těžko někdo někde otevře dveře. Na každý soud, který tito dva absolvovali – ať už se týká jednoho, nebo druhého – přicházejí zásadně ruku v ruce, až je to v jejich letech směšné, demonstrují svůj vztah veřejně, ukazují novinářům a čtenářům vzájemnou podporu, a na každém soudním stání, které proběhlo, se políbí před kamerami.

  Je to možná trochu teatrální gesto, ale zabírá.

  Nečas přišel o všechno, veřejně je zdecimován. I tak si ho Nagyová vzala.

  Procházeli jsme pečlivě veškeré obrazové záznamy Nečasové a Nečase u soudního stání a jejich polibek před objektivy se odehraje skutečně během každého jednoho líčení.

  Virtuální hrdinka, jejíž podpora skončila u výjezdu na D1

  To Řepka přišel k soudu v Brně sám. Nikdo ho za ruce nedržel a nikdo mu nedal – byť teatrální – polibek na důkaz toho, že opravdu „držíme spolu“. Kde byla jeho opora, kde byla jeho životní láska, kde byla jeho Bonnie?

  Jednou někde někdo napsal, že Řepka a Kristelová jsou jako Bonnie a Clyde, slavná zlotřilská dvojice, která spolu páchala loupeže až do posledního dechu. Pokud má někdo právo se tak nazývat, je to právě dvojice Nečasová–Nečas, která vypadá, že je dva rozdělí opravdu už jen smrt. Nejsou ani tak partnery v dobrém i zlém, jsou si spíš partnery v tom zlém a horším, připraveni bránit okamžitě jeden druhého.

  To Kateřina dělá také. Jakmile někdo vznese proti ní a Řepkovi kritiku, okamžitě vystartuje s výhrůžkami, zablokovává komentáře, rozhazuje trestní oznámení na diskutující a pak si o tom natočí video.

  Ale natočit si video bez možností reakcí není takové hrdinství jako se obléct a přijet k soudu, kde budeš muset čelit nepříjemným otázkám, viď, Kateřino? Kde budeš muset reálně přijmout fakt, že kyberšikana vůči Erbové je skutečný problém a je to doopravdy trestný čin, za nějž jsou skutečné tresty, které opravdu poškozují pověst, zapisují se do opravdického rejstříku trestů a každý to bude vědět?

  Možná že sám Tomáš požádal Kateřinu, aby do Brna nejezdila a nemusela tak čelit nepříjemnému tlaku a zájmu veřejnosti. Koktavý král Jiří VI. taky požádal svou manželku Alžbětu Bowes-Lyon, aby opustila i s dcerami Alžbětou (nyní britskou královnou) a Markétou bombardovaný Londýn, protože by všechny tři mohly zemřít a Alžběta měla jednou nastoupit na trůn. Královna matka tehdy odmítla zanechat o samotě svého muže a své poddané, natruc zůstala přímo ve středu dopadu Hitlerových bomb a riskovala celou svou královskou rodinu.

  Kristelová neriskuje nic, kromě svého ega. V pořádku, každý má právo chránit si to, co je mu nejdražší. „Od této věci se distancuji,“ napsala Kristelová soudu, přičemž její šikana Erbové okupovala její Stories s železnou pravidelností, ale to už musel Řepka vysvětlovat sám.

  Tak snad se nebude jednou distancovat i od Řepky.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 8:04 středa 28. listopadu 2018. Anketa je uzavřena.

  • Super
   283
  • Trapas
   69
  • Haha
   52
  • Cože
   39
  • Tvl
   36
  • Sladký
   32
  Vybrali jsme pro vás

  Obsah z OnlyFans stále uniká na veřejná fóra. Populární je video, kde má influencerka orální sex

  Kauza s uniklými fotkami z OnlyFans proletěla nedávno internetem. Některé tvůrkyně s tím bojují, ale zřejmě marně....

  Priske exkluzivně. O titulu, datech, jazykové bariéře i manželce v Iráku

  Premium Když se zadívá na velké esko ve sparťanském znaku, vrátí se na chvíli do dětství. „Nevím, jak vy, ale já jako kluk...

  Pád „letadla“ za 2,3 miliardy. Podvodem vylákali peníze i ze známých sportovců

  Premium Klientům slibovali zisk třicet procent. Místo toho nakupovali luxusní auta, zlaté cihly a nemovitosti. Společnost JO...

  VELKÝ TEST ELEKTROKOL 2023: Horská kola s pevným rámem

  Premium Hardtaily, tedy modely elektrokol s přední odpruženou vidlicí, mají výsadní postavení jako skutečný univerzál. Stále...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 30. května 2023, svátek má Ferdinand
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz