Úterý 28. ledna 2020, svátek má Otýlie
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Cajthamlová je v šoku: Po Borhyové i ji zneužili podvodníci v reklamě na hubnutí

  Kateřina Cajthamlová se stala obětí podvodu podnikavců, kteří jejím jménem nabízejí a vychvalují přípravek na hubnutí. | foto: Koláž Expres.cz

  Lékařka Kateřina Cajthamlová (57), hvězda pořadů Jste to, co jíte nebo DoktorKA a známá odbornice na hubnutí, je v šoku! Na internetu a sociálních sítích se v poslední době vyrojily inzeráty, které jejím jménem lákají ke koupi „zázračných“ preparátů na hubnutí. Díky nim měla prý zhubnout dvanáct kilo za měsíc. Problém je v tom, že se to všechno děje bez jejího souhlasu a vědomí. „Vím o tom, už to řeším s právníky,“ řekla Expresu poškozená hvězda.

  „Kateřina Cajthamlová byla žalována za odhalení tajemství hubnutí,“ hlásá palcový titulek inzerátu, v němž se čtenáři a zájemci o rychlé hubnutí od známé odbornice dozvědí, že se zázračným sprejem to jde hravě a bezbolestně.

  Popřela snad lékařka všechny svoje zásady, které vtloukala lidem v pořadu Jste to, co jíte? Jsou jí snad peníze přednější než dobrá pověst?

  Všechny, kdo už nad hvězdou pořadu DoktorKA chtěli zlomit hůl kvůli tomu, že se zaprodala, i její fanoušky teď můžeme uklidnit. Kateřina Cajthamlová o ničem neví, stala se obětí podvodníků!

  „Už se to ke mně dostalo. Je to hrozné! Celou věc řeší právníci, protože tím dotyční dost poškodili mé dobré jméno. Žádnou reklamu na preparát na hubnutí jsem nedělala, navíc je v onom inzerátu celá řada faktických chyb. Pod něco takového bych se nikdy nepodepsala,“ řekla Expresu Cajthamlová.

  Neznámí internetoví šejdíři ve sponzorovaných příspěvcích na Facebooku a na dalších platformách lákají na Kateřinu Cajthamlovou a její zázračné hubnutí. Když na odkaz kliknete, odkáže vás na ruské stránky, kde je pod hlavičkou časopisu Cosmopolitan (který o celé věci dost možná taky vůbec neví, pozn. red.) publikovaný rozhovor se známou lékařkou.

  „Fotky podle všeho někde stáhli, třeba z Facebooku České televize, rozhodně jsem nedala souhlas k jejich šíření za tímto účelem,“ doplnila Kateřina.

  Všímavý čtenář, i ten neznalý faktů a zásad zdravého hubnutí, v textu najde celou řadu chyb, překlepů, chybějící interpunkci i chybné skloňování. 

  I přesto se našlo dost těch, kteří lživé reklamě uvěřili. „Ozvali se mi lidé, že si chtějí onen zázrak objednat, jestli je to dobrý nápad. Že prý vyplnili dotazník a poté jim volal někdo, kdo mluvil špatně česky a pídil se po tom, kolik chtějí zhubnout,“ řekla nám Cajthamlová.

  „Když mu řekli, že chtějí zhubnout asi deset kilo, okamžitě se vytasil s tím, že v jejich případě to bude za dva tisíce korun, tedy čtyři balení, a že mají objednávat co nejdřív, protože je teď sprej za akční cenu,“ poznamenala lékařka, která ty, kdo se na ni obrátili, rychle vyvedla z omylu.

  Podobně před časem zneužili také Emmu Smetana, Lucii Borhyovou, na niž se podle všeho nalepili stejní lidé jako na Cajthamlovou. I v jejím případě v reklamě figurovala smyšlená Asociace odborníků na výživu. Moderátorka žádný rozhovor nedala a o reklamě vůbec nevěděla. V televizi měla tvrdit, že díky přípravku na hubnutí zhubla neuvěřitelných deset kilo za pouhý týden. Soud vyhrála a jako odškodné získala 16 tisíc eur (407 tisíc korun).

  Internetoví podvodníci udeřili také na Ewu Farnou. Z té chtěli vylákat peníze přímo.

  Fotogalerie

  Premium

  Velký test palubních kamer: některé umí i ochránit před nehodou

  Porovnali jsme šestnáct oblíbených autokamer podle kvality záznamu, parametrů a funkcí, které nabízí. Cenové rozpětí...

  Premium

  Léčil jsem lidi homeopatií. Pak jsem zjistil, že funguje jinak, než mi říkali

  Homeopatie je přes dvě stě let stará medicína. Znamená to, že patří do starého železa, nebo má stále co nabídnout?...

  Premium

  Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

  Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 28. ledna 2020, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz