jít naiDNES.cz

Limuzína, kočár, zlato: David se vydával za věštkyni Editu, takovouhle veselku si vystrojil

Bizarnější případ by jeden hledal těžko. Třiadvacetiletý David Kotlár z Ostravy, který se mimochodem nápadně podobá slavné kartářce Jolandě, se na internetu vydával za jasnovidku Editu a z důvěřivců vytáhl skoro dva miliony korun. Kromě toho ještě zneužíval dávky a měl prát špinavé peníze. S manželkou Míšou si pak vystrojil královskou svatbu za více než milion korun. Vozili se limuzínou a kočárem, David na sobě měl švihácký bílý oblek a zlaté řetězy a nevěsta za den prostřídala hned troje šaty!

Žil si doslova jako král. David Kotlár z Ostravy se rozhodl popustit uzdu svému podnikatelskému duchu, jenže zašel daleko za hranici zákona. Měl prát špinavé peníze a zneužíval dávky hmotné nouze i sociální podpory. Jenže hmotnou nouzí ani trochu netrpěl.

David byl naopak boháčem, na internetu se totiž vydával za jasnovidku Editu a z důvěřivých lidí tahal nemalé peníze. Vykládal jim karty, věštil budoucnost a také „čistil duši“.

Jednu ženu například přesvědčil o tom, že je prokletá a že ji za 54 tisíc korun jejího prokletí zbaví.

David během dvaceti měsíců takto obalamutil přes sto lidí a vytáhl z nich přibližně 1,7 milionu korun.

Pak ale celá záležitost praskla a David skončil před soudem.

Co se poskytování věšteckých služeb týče, soud ho „uvařil“ zejména na tom, že vše dělal bez živnostenského oprávnění. Za okrádání státu na dávkách vyfasoval podmínku a po desetitisících teď musí úřadu práce postupně vracet peníze.

David Kotlár se vydával za věštkyni Editu, podváděl lidi a okrádal stát na...

David si žil jako král.

Jak se ovšem ukázalo, David Kotlár si vydělaných peněz stihl užít. V březnu sobě a partnerce Míše vystrojil pompézní veselku.

David Kotlár se vydával za věštkyni Editu, podváděl lidi a okrádal stát na...

David s Míšou se na obřad vezli kočárem.

Na romskou řachandu ho přivezla limuzína, k obřadu jej pak už s nevěstou zase odvezl kočár. David na sobě měl švihácký, třpytící se bílý oblek a kolem krku zlaté řetězy a kříže. 

David Kotlár se vydával za věštkyni Editu, podváděl lidi a okrádal stát na...

David byl ověšen zlatými šperky.

Jeho nastávající zase vystřídala během dne troje šaty.

Hostina jako pro královský pár se pak konala v luxusním hotelu.

David Kotlár se vydával za věštkyni Editu, podváděl lidi a okrádal stát na...

Svatba je vyšla na milion a čtvrt korun.

Celkově veselka vyšla na 1,2 milionu korun, jak se chlubí ve více než čtyřhodinovém svatebním videu. To si můžete prohlédnout zde, opravdu to stojí za to. 

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Zabít nudu, nastřelit se. Na drogách jsou i školáci z dobrých rodin

Ritalin, deset tablet. Kdo se přidá?“ ptá se čtrnáctiletý školák na sociální síti ostatních kamarádů. Netrvá to ani pět...

Komentáře