jít naiDNES.cz

„Než usnu, chci slyšet tvůj hlas.“ Loučil se Gott s dcerou už při jejich duetu?

Když v dubnu vyšel duet Karla Gotta s jeho dcerou Charlottou Ellou, ve fanoušcích vyvolal smíšené pocity. Jedni se dojímali, druzí zase s ohledem na text dostali strach, že se snad legendární zpěvák loučí. A jak se ukázalo, nejspíš to byla pravda. V tu dobu už Karel Gott zřejmě věděl, že prognózy jeho zdravotního stavu nejsou dobré.

Dojali snad úplně každého. Legendární Karel Gott v dubnu do éteru pustil duet s dcerou Charlottou Ellou, který nese název Srdce nehasnou. Už samotný název napovídá, že tématem písně bude naděje na to, že smrtí vše nekončí. A co teprve samotný text.

„Cítím, jak sprintuje čas. Ještě než usnu, chci slyšet tvůj hlas,“ zpívá Gott v té zřejmě nejsilnější části písně. Hned na začátku zase text hovoří o tom, že „někdy se ví, co bůh chystá“.

Fanoušci začali píseň rozebírat slovo po slově a velká spousta z nich na sociálních sítích vyjádřila strach. Prý se zdá, jako by se Gott jak se svou dcerkou, tak i s fanoušky loučil. A víme, že obavy o Mistrovo zdraví kvůli prodělané rakovině a dalším nemocem v posledních měsících a letech společností hodně rezonovaly.

„Písnička krásná! Až mě rozbrečela... Ale převážně proto, že i obsah mi přijde hodně rozlučkový. Nikdo tu nebude věčně, pan Karel už má svůj věk a tohle si jednou budou pouštět holky, až tu táta nebude. Jak kdyby to Richard Krajčo psal účelově na zakázku,“ napsala na Facebook jedna z mnoha fanynek.

Gott nazpíval píseň se svou dcerou.

Gott nazpíval píseň se svou dcerou.

Dnes se bohužel ukázalo, že text zřejmě doopravdy rozlučkový byl. Karel Gott oznámil, že trpí nevyléčitelnou leukémií.

Je velmi pravděpodobné, že právě v době, kdy duet s dcerou nazpíval, už legendární zpěvák o povaze svých zdravotních komplikací věděl. Ostatně nedlouho poté se sice ještě jako host objevil na koncertě moderátora Leoše Mareše, ale jinak už svoje vystoupení jen postupně rušil.

Karel Gott a Charlotte Ella Gottová

Karel Gott a Charlotte Ella Gottová

V červenci měl vystoupit na festivalu Benátská! s Impulsem a mluvilo se o tom, že půjde o jeho definitivně poslední koncert. I tentokrát se ale Gott nakonec musel omluvit.

Jak v době vydání písně naznačil i samotný rekordman v počtu získaných slavíků, text odrážel jeho tehdejší pocity. A ty se prý týkaly i vědomí, že stárne a že si na něj život může připravit ledacos.

„Text vystihl můj momentální pocit, co prožívám. Je to rozhovor pomalu stárnoucího otce, který má své zkušenosti a ví, co všechno ho může čekat, jaká překvapení, i třeba nemilá, s velmi mladou dcerkou,“ řekl Gott ke skladbě webu ČT24.

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Zabít nudu, nastřelit se. Na drogách jsou i školáci z dobrých rodin

Ritalin, deset tablet. Kdo se přidá?“ ptá se čtrnáctiletý školák na sociální síti ostatních kamarádů. Netrvá to ani pět...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat