„Než usnu, chci slyšet tvůj hlas.“ Loučil se Gott s dcerou už při jejich duetu?

12. září 2019
Když v dubnu vyšel duet Karla Gotta s jeho dcerou Charlottou Ellou, ve fanoušcích vyvolal smíšené pocity. Jedni se dojímali, druzí zase s ohledem na text dostali strach, že se snad legendární zpěvák loučí. A jak se ukázalo, nejspíš to byla pravda. V tu dobu už Karel Gott zřejmě věděl, že prognózy jeho zdravotního stavu nejsou dobré.

Dojali snad úplně každého. Legendární Karel Gott v dubnu do éteru pustil duet s dcerou Charlottou Ellou, který nese název Srdce nehasnou. Už samotný název napovídá, že tématem písně bude naděje na to, že smrtí vše nekončí. A co teprve samotný text.

„Cítím, jak sprintuje čas. Ještě než usnu, chci slyšet tvůj hlas,“ zpívá Gott v té zřejmě nejsilnější části písně. Hned na začátku zase text hovoří o tom, že „někdy se ví, co bůh chystá“.

Fanoušci začali píseň rozebírat slovo po slově a velká spousta z nich na sociálních sítích vyjádřila strach. Prý se zdá, jako by se Gott jak se svou dcerkou, tak i s fanoušky loučil. A víme, že obavy o Mistrovo zdraví kvůli prodělané rakovině a dalším nemocem v posledních měsících a letech společností hodně rezonovaly.

„Písnička krásná! Až mě rozbrečela... Ale převážně proto, že i obsah mi přijde hodně rozlučkový. Nikdo tu nebude věčně, pan Karel už má svůj věk a tohle si jednou budou pouštět holky, až tu táta nebude. Jak kdyby to Richard Krajčo psal účelově na zakázku,“ napsala na Facebook jedna z mnoha fanynek.

Gott nazpíval píseň se svou dcerou.

Dnes se bohužel ukázalo, že text zřejmě doopravdy rozlučkový byl. Karel Gott oznámil, že trpí nevyléčitelnou leukémií.

Je velmi pravděpodobné, že právě v době, kdy duet s dcerou nazpíval, už legendární zpěvák o povaze svých zdravotních komplikací věděl. Ostatně nedlouho poté se sice ještě jako host objevil na koncertě moderátora Leoše Mareše, ale jinak už svoje vystoupení jen postupně rušil.

Karel Gott a Charlotte Ella Gottová

V červenci měl vystoupit na festivalu Benátská! s Impulsem a mluvilo se o tom, že půjde o jeho definitivně poslední koncert. I tentokrát se ale Gott nakonec musel omluvit.

Jak v době vydání písně naznačil i samotný rekordman v počtu získaných slavíků, text odrážel jeho tehdejší pocity. A ty se prý týkaly i vědomí, že stárne a že si na něj život může připravit ledacos.

„Text vystihl můj momentální pocit, co prožívám. Je to rozhovor pomalu stárnoucího otce, který má své zkušenosti a ví, co všechno ho může čekat, jaká překvapení, i třeba nemilá, s velmi mladou dcerkou,“ řekl Gott ke skladbě webu ČT24.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:30 pátek 10. ledna 2020. Anketa je uzavřena.

  • 63
  • 58
  • 57
  • 41
  • 35
  • 33
Komentáře