Pátek 23. října 2020, svátek má Teodor, Theodor
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Líbali se, osahávali a vodili za ruce. Svědek popsal, co měl princ Andrew dělat s „obětí“

  Ani přes smrt hlavní postavy případ údajného zneužívání nezletilých dívek miliardářem Jeffreym Epsteinem neutichl. Už ve středu uvede společnost Netflix čtyřdílný dokument, který aféru mapuje. Protože ale směrem k Epsteinovi už oběti svůj vztek ventilovat nemohou, stal se jednou z ústředních postav jeho přítel a údajný komplic princ Andrew. „Viděl jsem ho v bazénu s mladou dívkou, on ji líbal a všude osahával,“ popisuje svědek, který měl Andrewa v Epsteinově ráji zahlédnout s Virginií Robertsovou.

  Princ Andrew asi neprožívá zrovna veselé období. Případ Jeffreyho Epsteina opět vystupuje do popředí zájmu, a to s blížícím se čtyřdílným dokumentem Netflixu Filthy Rich (Nechutně bohatý) s podtitulem Moc a zvrhlost Jeffreyho Epsteina

  Protože je ale Epstein po smrti, pozornost se upíná právě k synovi královny Alžběty.

  Ten je totiž nejznámějším z Epsteinových přátel, kteří s ním měli lásku k mladým dívkám sdílet. Z toho, že ji měl nejednou donutit k sexu, když jí bylo sedmnáct let, Andrewa viní Virginia Robertsová. Jde o klíčovou postavu celé aféry, Epstein ji měl půjčovat na sex přátelům a také ji podle jejích slov využíval k tomu, aby mu do ložnice vodila svoje vrstevnice.

  Virginii Roberts měl princ Andrew zneužívat.

  Virginii Roberts měl princ Andrew zneužívat.

  V dokumentu kromě samotné Robertsové a dalších údajných obětí vystoupí třeba i svědci z Epsteinova sídla na Panenských ostrovech, veřejností překřtěného na „pedofilní ostrov“, kam si mladé dívky vodil. 

  Jedním z nich je dnes sedmdesátiletý Steve Scully, který Epsteinovi v paláci na ostrově spravoval internet a telefonní připojení. 

  „Asi v roce 2004 jsem tam viděl prince Andrewa. Byl u bazénu s dívkou, kterou jsem tehdy neznal. Byla mladá a neměla na sobě horní díl plavek. Zrovna si užívali předehru, on ji držel, tancovali spolu. Držel ji za zadek, různě ji osahával a přitom se líbali. Ona se v žádném případě nebránila a Andrew byl evidentně vzrušený,“ popisuje Scully.

  Onou dívkou měla být právě Virginia Robertsová a opravář telefonů je vůbec prvním, kdo měl ty dva spolu vidět. Až dosud šlo o tvrzení proti tvrzení, existuje sice společná fotografie prince s údajnou obětí, že by ale mezi nimi došlo k sexu, to Andrew popírá. Navíc na oné fotografii je Robertsová z královské společnosti evidentně nadšena.

  Scully v rozhovoru pro The Sun popisuje, že Andrewa s Virginií Robertsovou potkal ještě ve chvíli, kdy se po okolí procházeli za ruku. Princ k němu prý byl milý, a když ho opravář oslovil Vaše Výsosti, opravil ho, aby jej oslovoval jen jménem Andrew. Pak si vyměnili pár slov. Setkání mu ale příliš příjemné nebylo.

  „Šokovalo mě, jak mladá ta dívka je. Stála tam za ním jako by dítě stálo za rodičem. Pak spolu odešli, já jsem šel opačným směrem. Bylo to evidentní, že je ještě příliš mladá. Bylo to nepříjemné, vůbec mi to nepřišlo vhodné,“ popisuje Scully.

  Dokument na Netflixu vyjde ve středu 27. května.

  Fotogalerie

  Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

  Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

  Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

  Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

  Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

  Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 23. října 2020, svátek má Teodor, Theodor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz