jít naiDNES.cz

Smutný konec Jaroslava Čejky dojímá: Osmdesátiletý slavný mim a bavič je k nepoznání

Jaroslav je k nepoznání, stále se ale usmívá. | foto: Facebook, Herminapress

Ještě před rokem mim Jaroslav Čejka (80) rozdával radost a byl na svůj věk vcelku čiperný. Nyní by v něm legendární slepici hledal málokdo. Bavič skončil na vozíku, bez zubů a s velmi špatnou pamětí.

Není snad člověka, co by neznal legendární slepici Jaroslava Čejky. Bavič a komediant byl zkrátka ohromný talent, který dokázal rozesmát i toho největšího bručouna. Získal cenu Thálie za celoživotní mistrovství v oboru tanec a balet a mezi ostatními umělci byl oblíbeným společníkem. Teď je však na kdysi veselého mima velmi smutný pohled.

Čejka totiž žije v osamění v domově důchodců, přišel o zuby a dokonce skončil na invalidním vozíku.

„Má dokonce velké problémy s pamětí,“ dozvěděli jsme se od informovaného člověka, který přišel do styku s jedním z jeho dobrých přátel.

Chodí za ním jenom pár jeho přátel.

Chodí za ním jenom pár jeho přátel.

Kamarádi jsou bohužel to jediné, co Čejka má. Celý život totiž žil po boku své maminky, která v roce 2008 zemřela. Bylo jí neuvěřitelných 104 let. A ač měl velmi silný vztah ke svým rodičům, sám se jím nikdy nestal.

„Nemá se o něj kdo starat, vlastně nikoho nemá,“ dozvěděli jsme se dále.

„Když má pan Jaroušek světlé chvilky, vzpomíná na to, co dělal, kde vystupoval. Jinak to s ním není moc dobré,” prozradila serveru Bleskove.cz jedna z pracovnic domova.

Jeho fotografie nyní kolují Facebookem.

Jaroslava by málokdo poznal.

Ve svých devětasedmdesáti přitom bavič plánoval napsat knihu a předat své vzpomínky dalším generacím. „Hlava mi funguje pořád dobře, ale s tím pohybem to už není nejlepší. To víte, za rok, přesně 22. července, oslavím osmdesátku, takže se není co divit. Ale zvládám to a žiju. Dokonce uvažuji o tom, že bych sepsal svoje vzpomínky. Uvidím,“ řekl tenkrát.

Nyní by však nedal dohromady jedinou větu.

Čejka tak patří k dalším umělcům, na které se zapomnělo. Podobně na tom je například Květa Fialová, která stejně jako mim žije několikátým rokem pod dohledem odborníků.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:55 5. dubna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Cože
  54
 • Tvl
  38
 • Trapas
  30
 • Super
  24
 • Sladký
  19
 • Haha
  15
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Zabít nudu, nastřelit se. Na drogách jsou i školáci z dobrých rodin

Ritalin, deset tablet. Kdo se přidá?“ ptá se čtrnáctiletý školák na sociální síti ostatních kamarádů. Netrvá to ani pět...

Komentáře