Čtvrtek 4. června 2020, svátek má Dalibor
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  První fotka Hany Krampolové po kolapsu: Na JIP vůbec být nemusela, prozradil herec

  Hana Krampolová se má čím dál lépe, stále však působí zesláble. | foto: koláž Expresu

  Po kolapsu se jí daří čím dál lépe! Podle ředitele Tuniského národního úřadu pro cestovní ruch v Praze, který nám poskytl rozhovor, se stav Hany Krampolové zlepšil natolik, že by ji už v pondělí mohli lékaři pustit z nemocnice. Expres každopádně získal její fotografii přímo z nemocničního lůžka a je znát, že je manželka herce Jiřího Krampola stále ještě zesláblá. Samotný herec ovšem na improvizované tiskové konferenci prozradil, že jeho žena na jednotce intenzivní péče vůbec skončit nemusela. Nemocnice se podle něj jen sichrovala, kdyby došlo ke komplikacím.

  V březnu zkolabovala, když se ale dala konečně dohromady, příliš se Hana Krampolová nehlídala. Na dovolené v Tunisku, kam vyrazila s manželem Jiřím, se jí včera přitížilo zase. Skončila na kapačkách a podle prvotních informací se zdálo, že její stav může být vážný.

  To se naštěstí nepotvrdilo. Redakci Expresu poskytl rozhovor ředitel Tuniského národního úřadu pro cestovní ruch v Praze Oussama Ben Yedder, který se Krampolové po celou dobu věnuje. A podle jeho slov se zdá, že by manželka známého herce mohla být z nemocnice brzy venku!

  Můžete popsat, co se přesně paní Krampolové stalo?

  Myslím, že paní Krampolová sem přijela velmi slabá a dehydratovaná. Vzali jsme si ji okamžitě na starost a odvezli ji na jednu z nejlepších klinik nejen ve městě, ale v celé zemi. První diagnóza byla celková slabost a dehydratace. V těle měla velmi málo minerálů. Nejsem specialista, jen se snažím tlumočit, co řekli doktoři.

  Je pravda, že byla nalezena ve stavu, kdy ani nemohla pořádně dýchat?

  Ve skutečnosti na tom nebyla až takto špatně. Sama mi popisovala, jak celý den zvracela, byla slabá a unavená. Řekl jsem jí, že není na co čekat, že je náš host a postaráme se o ni. Hned jsme ji vzali do nemocnice.

  Takže jste jí záchranku zavolal vy?

  Ne, my jsme ji na kliniku odvezli autem. Byla velmi slabá, ale normálně při vědomí. Tak jsme ji přivezli doktorům sami.

  Stav Hany Krampolové se po kolapsu zlepšuje.

  Stav Hany Krampolové se po kolapsu zlepšuje.

  Co se dělo v nemocnici?

  Byla okamžitě umístěna na jednotku intenzivní péče, aby přístroje odhalily, co přesně jí je. Doktoři řekli, že to není nic vážného, že je potřeba jen čekat, až se její tělo zotaví a ona se bude moct vrátit do normálního života.

  Jak na tom je paní Krampolová teď?

  Dnes se poprvé normálně najedla, měla bohatou snídani. Dala si kávu, vajíčka a sýr. Říkala, že se těší, až bude úplně v pořádku, až bude zase moct na pláž a na sluníčko. Byli jsme vážně rádi, když jsme ji dnes viděli. Vrátila se jí barva do obličeje. Škádlila mě, jestli jsem jí chyběl a podobně. Vážně jsme měli všichni radost. Zítra, i když možná už dnes večer, bude přemístěna do normálního pokoje, už nebude potřebovat intenzivní péči, bude si moct sundat kyslíkovou masku. Doteď byla pořád obklopena doktory a sestřičkami.

  Ředitel Tuniského národního úřadu pro cestovní ruch v Praze Oussama Ben Yedder

  Ředitel Tuniského národního úřadu pro cestovní ruch v Praze Oussama Ben Yedder

  Je pravda, že se o ni zajímal i ředitel nemocnice?

  On byl ve skutečnosti kontaktován naší kanceláří. Dali jsme mu vědět, že je to naše klientka a cítí se špatně. On nás ujistil, že pro ni udělají to nejlepší, že jí zajistí tu nejlepší péči, stejně jako všem klientům. My se tu snažíme pro klienty udělat to nejlepší, jejich zdraví je pro nás prioritou. Takže jsme vážně rádi, že ji teď už můžeme vidět zdravou.

  Jak dlouho v nemocnici zůstane?

  Záleží to na doktorech. Postupují krok po kroku, nejprve zrušili intenzivní péči, teď ji přesunou na normální pokoj. Myslím, že podle prognóz bude do pondělí, maximálně do úterý venku.

  Krampol: JIP byla jen sichrovka

  Ke zdravotnímu stavu manželky Hanky se během dneška na tiskové konferenci vyjádřil i herec Jiří Krampol společně s doktorkou Ivanou Němečkovou a ředitelem Muže roku Davidem Novotným.

  „Hanka se má dobře. Těší se, že se ještě vykoupe, že si zaplave v moři. A jestli to dobře dopadne, tak by během dvou dnů měla být zpátky, protože už začala jíst. Ráno snídala, obědvala špagety a kuře a teď se těší na večeři, což je dobré znamení. Měla i kafíčko,“ prozradil Krampol a v žertu dodal, že mu prý manželka vynadala za to, že ji do nemocnice dali.

  Hana Krampolová se má čím dál lépe, stále však působí zesláble.

  Jiří Krampol společně s doktorkou Ivanou Němečkovou a ředitelem Muže roku Davidem Novotným promluvili o stavu Hany Krampolové.

  Ten si dokonce myslí, že jeho žena vůbec nemusela být na jednotce intenzivní péče.

  „Na intenzivní péči ji dali ne proto, že by tam musela být, ale protože se takzvaně sichrujou, kdyby náhodou se něco stalo, tak aby se nedalo říct, že zanedbali péči,“ řekl. „Je to spíš kvůli jazykové bariéře,“ doplnil šéf Muže roku Novotný.

  Situaci pak rozvedla doktorka Němečková.

  „Říkali, že je tam pořád sestřička, která na ni vidí. Takže když už neumí jazyk, tak aby na ni alespoň zamávala. Je to z prevence, její stav není takový, že by musela být na jednotce intenzivní péče,“ prozradila.

  Jiří Krampol na tiskové konferenci promluvil o stavu manželky.

  Jiří Krampol na tiskové konferenci promluvil o stavu své manželky.

  Podle Němečkové navíc Hana Krampolová ve skutečnosti vůbec nezkolabovala, ale zkrátka jen byla velmi slabá a dehydratovaná, což ostatně Expresu řekl i Oussama Ben Yedder.

  „Kolaps tam nebyl, v žádném případě. Ona byla spavá, unavená, tak jsme to komunikovali s kolegy, aby na ni dohlédli. Ale o kolaps nešlo,“ popsala.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 18:04 15. září 2019. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   108
  • Haha
   28
  • Sladký
   22
  • Cože
   21
  • Tvl
   21
  • Super
   18

  Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

  Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

  Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

  Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

  Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

  Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 4. června 2020, svátek má Dalibor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz