jít naiDNES.cz

Peníze nedlužíme, poškozeni jsme byli naopak my, brání se Jakubisková

Producentka Deana Jakubisková (61) se brání tomu, že by s manželem Jurajem (81) neplatili lidem za odvedenou práci. Prý je všechno jinak a lidé z filmařské branže je osočují neprávem. Maskérka Tereza H., která si na jejich chování stěžovala, údajně neodvedla, co slíbila, a ohrozila tím natáčení nového filmu.

„Poslední faktura z dubna 2019 za poslední jarní dotáčky, 27 350 korun, není zaplacena a ani nebude. Paní Jakubisková si tradičně vykouzlila důvod, proč nezaplatit za odvedenou práci druhého člověka,“ rozhořčila se maskérka Tereza H. na facebookové stránce, která sdružuje lidi pracující u filmu.

„Prostě NE. Nebere telefony. Je na Slovensku, je zaneprázdněná. Nemyslím, že se Jakubisko ve svém věku vrhne do dalšího projektu. Veškerou spolupráci s paní Deanou Jakubiskovou ale nedoporučuji. Jsou to kolotočáři!“ uzavřela žena, která už s tou dvojicí nechce mít nic společného. 

Producentka Deana Jakubisková to vidí jinak.

„Paní Tereza H. si je vědoma toho, že porušila pracovní disciplínu a neplnila si svoje povinnosti vyplývající z pozice maskérky. Je si vědoma i skutečnosti, že svým jednostranným konáním, které nebylo v její kompetenci, způsobila produkci reálnou škodu,“ sdělila nám ve svém vyjádření.

„Zmíněná škoda převyšuje finanční částku 27 350 korun, o které paní Tereza H. mluví. Několikrát byla produkcí i mou osobou a producentem vyzvána, aby se dostavila na jednání a vysvětlila, proč neplnila svoje pracovní povinnosti a vědomě opakovaně ohrožovala natáčení. Nedostavila se,“ brání se Jakubisková.

„Veřejné vyjádření paní H. považuji za hrubé osočování a poškozování dobrého jména společnosti J&J Jakubisko Film Europe i mého jako producenta, v této chvíli to řeší právníci,“ dodala rázně producentka.

„Film je výsledkem práce několika stovek řemesel, profesí, umělců a autorů. I jeden nekompetentní a nedisciplinovaný člen štábu či týmu ničí práci všech, kteří si povinnosti plní. Producent je tu od toho, aby docenil ty kvalitní, aby uchránil realizaci díla a jeho dokončení,“ uzavřela celou věc Jakubisková.

Fotogalerie

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře