jít naiDNES.cz

Binec po natáčení a kouř v jeskyni! Tohle zbylo po natáčení Jakubiskových

Juraj a Deana Jakubiskovi natáčeli ve slovenských skalách. Udělali tam tento nepořádek. | foto: Profimedia.cz

Deana a Juraj Jakubiskovi nemají jenom binec v účetnictví, kdy údajně mají dlužit minimálně jedné spolupracovnici od filmu, nepořádek po sobě nechávají i na place. To popisuje jedna z jejich dnes již bývalých spolupracovnic, se kterou je Expres v kontaktu. Ta nám dokonce poskytla snímky přímo z natáčení Perinbaby 2.

Když Juraj Jakubisko počátkem srpna hrstce vyvolených ukázal jedenáct minut ukázky z Perinbaby 2, která bude mít premiéru 20. února 2020, nevyloučil, že by mohlo vzniknout i třetí pokračování této slavné filmové pohádky z roku 1985.

To záhy vyloučila jeho žena Deana s tím, že nastala krize specializovaných řemesel a nikdo nemá představu, jak je těžké postavit spolehlivý tým.

Je otázkou, zda Jakubisková spolehlivým týmem nemyslela spíš mlčenlivý. Expresu se ozvala jedna z jejich dnes již bývalých spolupracovnic, která nám poskytla snímky přímo z natáčení, a pokud bychom nevěděli, že snímky byly vyfoceny v místech, kde Jakubiskovi Perinbabu 2 natáčeli, mysleli bychom si, že se jedná o černou skládku uprostřed slovenských skal.

„Fotky jsou z hlavní lokace Skalisko u Smižan. Je to půl roku starý bordel, který nikdo neuklízel. Jim na ničem nezáleží a na přírodě už vůbec ne,“ sdělil nám náš zdroj s tím, že Jakubiskovým nebyly svaté ani chráněné jeskyně, v nichž natáčeli.

V jeskyni Domica dokonce údajně chtěli pustit toxický kouř, v čemž jim měl zabránit člověk ze správy jeskyní.

„Deana Jakubisková by udělala cokoliv, aby jí to povolili. Přitom věděla, že ten kouř by mohl vyhubit kolonii vzácných netopýrů. Je otázkou, proč tak tlačila na pilu. Nejspíš chtěla ušetřit na postprodukci,“ vysvětlil náš zdroj, jehož slova nám potvrdil přímo člověk ze Správy slovenských jeskyní, kam jsme se dovolali.

„Je to pravda. Chtěli tam pustit kouř. Ohrozilo by to mikroklima jeskyně a chráněné netopýry. Víc ale nevím. Zkuste zavolat Vladimíru Papáčovi, který byl přímo na místě,“ sdělil nám muž na druhém konci telefonu, jehož jsme se sice zeptali na jméno, to nám ale sdělit nechtěl.

Ačkoliv nám asistentka Deany Jakubiskové Ivana Němečková slíbila, že se nám žena slavného režiséra ozve, do vydání článku se tak nestalo.

Fotogalerie

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat