Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Po rozvodu bude bohatší? Podivné dědictví Patrasové za desítky milionů

  Rozvede se Dáda s Felixem kvůli Gelemové? A pokud ano, z čeho pak bude Patrasová žít? Otázka, jejíž zodpovězení přináší řada překvapivých zjištění! Dádě totiž chodí měsíčně desítky tisíc.

  Královna dětských srdcí Dáda Patrasová (63) je už ve starobním důchodu, ale poměrně slušná penze není jejím jediným příjmem. Jak se podařilo Rytmu života zjistit, je Dáda se svým „stále ještě manželem“ Felixem Slováčkem (76) spolumajitelkou hned několika luxusních nemovitostí. Jednu z nich dokonce vlastní výhradně ona.

  Jde o jednu osminu velkého činžovního domu v lukrativní pražské městské části Nové Město. Rohový dům se nachází kousek od Karlova náměstí a zmiňovaná jedna osmina má být v domě reprezentována třemi velkými bytovými jednotkami s prvorepublikově vysokými stropy. Za pronájem těchto bytů mají Dádě plynout měsíčně desetitisícové příjmy.

  Velkým překvapením ale je, jakým způsobem Dagmar Patrasová k domu přišla. Získala ho totiž jako dědictví po jisté Věře Kočové! Ta zemřela 26. července 1991 ve věku převyšujícím osmdesát let. Zanechala po sobě neteř, synovce a druha. V její závěti se ale objevila i Dáda Patrasová a to bylo pro všechny zúčastněné pořádné překvapení.

  Druhá závěť pro Dádu

  Věra Kočová po sobě totiž kromě majetku zanechala i dvě závěti. V té první z roku 1986 odkazovala veškerý svůj nemovitý majetek synovci Jaroslavu H., ovšem 14. prosince 1990, tedy zhruba půl roku před svou smrtí, sepsala druhou závěť, ve které odkázala právě zmiňovanou osminu domu Dádě Patrasové. Synovec, který tak přišel o možnost ovládnout nemalý majetek, z toho musel mít vyloženě radost.

  Ostatně to, že mezi dědici byl spor, dokládá i notářský zápis.

  „Při provádění soupisu majetku zůstavitelky vyvstala mezi dědici sporná skutečnost. Ing. Jaroslav H. a Ing. Soňa Š. trvali na tom, že do dědictví patří také tyto věci movité: skříňka na doutníky, orientální váza, velký obraz ženy v masivním rámu, dřevěný stojan na noty, tři menší obrázky svatých a fotografie zůstavitelky z dětství oválná ve zlaceném rámu. Dagmar Patrasová prohlásila, že tyto věci jí zůstavitelka za svého života v červenci 1991 platně darovala,“ popisuje notářská listina vznik problému mezi Dádou a ostatními dědici.

  Následně došlo k přerušení dědického řízení a odehrálo se několik úředních kotrmelců. Jejich výsledkem bylo soudní rozhodnutí o vypořádání dědictví.

  „Již v průběhu řízení na státním notářství byli ohledně sporné skutečnosti státní notářkou vyslechnuti Dagmar Slováčková, jak se Dáda jmenuje občanským jménem, jako účastnice řízení a její manžel Antonín (uměleckým jménem Felix) Slováček a Alan B. jako svědkové. Z jejich výpovědi bylo zjištěno, že sporné věci movité darovala zůstavitelka Dagmar Patrasové v létě 1991. Tyto věci si Dáda převzala a naložila do auta s tím, že si je odveze. Pro poruchu auta však věci odvézt nemohla a ponechala si je v úschově u zůstavitelky s tím, že je odveze později. Z domu zůstavitelky si darované věci odvezla až po její smrti,“ píše se v soudním rozhodnutí. Kromě shora popsaných drobností tak 5. dubna roku 1995 spadlo Dádě do klína pohádkové dědictví.

  Lukrativní nemovitosti

  Průměrná cena bytu v této lokalitě se totiž podle velikosti a vybavení pohybuje kolem 100 tisíc korun za jeden metr čtvereční. Jedna osmina domu o pěti podlažích a dvaadvaceti bytech představuje tři bytové jednotky, jejichž celková tržní hodnota by se při dnešních cenách realit mohla pohybovat kolem pětadvaceti až třiceti milionů korun.

  Část monstrózního domu na lukrativní adrese je ale jen jednou z nemovitostí, které královna dětských srdcí vlastní. Společně s manželem jsou majiteli dalších budov. Do jejich výčtu patří luxusní vila na pražských Vinohradech, kterou obývají a v níž je i vnitřní bazén. V rozlehlé rezidenci sídlí i Slováčkova umělecká agentura, která Dádu zastupuje. Hodnota této vily, která je coby kamenem dohodil od sídla vlivného pražského lobbisty Iva Rittiga, i vzhledem k prestižní adrese parcely atakuje čtyři desítky milionů korun. Dále do společného majetku stále ještě manželů, kteří ovšem už mají jiné partnery, patří dům v Řitce u Prahy, který koupili za osm milionů korun, údajně pro svého syna Felixe Slováčka juniora.

  Poslední nemovitostí, kterou společně vlastní, je „chatička“ v Českém ráji. Dlužno ale podotknout, že se jedná o rozsáhlý bývalý statek, na jehož střeše se rozkládá pořádná fotovoltaická elektrárna, a celý komplex budov s bazénem má odhadovanou hodnotu hodně přes deset milionů korun. Je tedy dost dobře možné, že do porcování tak obrovského majetku se ani jednomu z manželů nechce.

  Nicméně i kdyby k tomu došlo, Dáda chudou děvečkou rozhodně nezůstane. Naopak je velmi zámožnou budoucí rozvedenou paničkou.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 1:00 úterý 24. září 2019. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   80
  • Super
   55
  • Haha
   21
  • Tvl
   17
  • Cože
   15
  • Sladký
   15

  Mlčeti zlato. Profesionální vyjednavač vysvětluje, jak jednat s dětmi či šéfem

  Premium Každý člověk vyjednává v průměru pětkrát za den. Doma s partnerem, s dětmi, v práci se šéfem, s podřízenými. Radim...

  Tajemství letu z Prahy do Tokia: kryli sportovce před přísnou izolací?

  Premium Ten let už zaujal japonská média, napsali o něm třeba i v Indii a podrobnosti v pátek zjišťoval také americký Wall...

  Česko stavělo Afgháncům školy, farmy i základny. Co z nich zbylo?

  Premium Více než čtvrt miliardy korun investovala Česká republika do rekonstrukce Afghánistánu. V době, kdy naše vojenské...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz