Zdědila miliardy, před slávou se skrývá: Jaký je příběh Mercuryho snoubenky?

Ovládl Zlaté glóby, teď si brousí zuby na blížící se Oscary a samozřejmě sype nekřesťanské peníze. Film Bohemian Rhapsody, vyprávějící příběh slavného frontmana kapely Queen, vynáší dokonce tak moc, že z držitelů autorských práv, tedy bývalých kolegů Freddieho Mercuryho, udělá ještě větší miliardáře, než jakými jsou nyní. A nejen z nich. Na slušné bohatství si přijde i jeho bývalá snoubenka Mary Austinová, kterou ve filmu ztvárnila herečka Lucy Boyntonová. Jaký je vlastně příběh ženy, které Mercury po několikaletém vztahu oznámil, že je gay, ale ona i tak zůstala po jeho boku a dosud žije v honosném sídle, jež pro ně koupil?

Příběh vztahu Mary Austinové a Freddieho Mercuryho snad ani nemohl být bláznivější. Nyní sedmašedesátiletá žena se s legendárním zpěvákem potkala jako mladá studentka umění, ve svých devatenácti letech. Ani on ještě rozhodně nepatřil mezi hvězdy hudebního světa.

Pár společně tvořili šest let a během té doby se stihli dokonce zasnoubit. Pak přišel nevídaný zlom. Spousta lidí se domnívá, že Mercury Austinové oznámil, že je homosexuál, ve skutečnosti to ale podle jejích slov bylo trochu jinak.

„Řekl mi: ‚Myslím, že jsem bisexuál.‘ Já mu na to odpověděla: ‚Myslím, že jsi spíš homosexuál.‘ A nic víc jsme si neřekli. Prostě jsme se jen objali,“ vzpomínala Mary Austinová před lety, jak jejich plánované manželství skončilo ještě dřív, než stihlo začít.

Mary Austinová bývala opravdu velmi půvabnou ženou.

Mary Austinová bývala opravdu velmi půvabnou ženou.

Kdo čekal divoký rozchod, hádky a vzájemnou nenávist, ten měl smůlu. Freddie svojí Mary přísahal, že ji jistým způsobem stále miluje a potřebuje ji. Dokonce Austinové pořídil byt nedaleko svému domu, a jak popsali jejich přátelé, ona se mu po zbytek života stala jakousi náhradní matkou. Výrazně mu prý pomáhala především v době, kdy už se Mercury potýkal s AIDS.

„Nemohu se do muže zamilovat stejným způsobem jako do Mary,“ řekl dokonce Mercury v době, kdy už se o jeho sexuální orientaci vědělo.

Tichá miliardářka

Od Mercuryho smrti toho však veřejnost ví o Mary Austinové jen velmi málo. Drží se dál od veřejného zájmu, rozhovory neposkytuje, lidé ji jen občas spatří třeba v obchodech se sportovním oblečením.

Že by ale sedmašedesátiletá žena prostě jen splynula s obyčejnými smrtelníky, to se rozhodně říct nedá.

Mary Austinová po boku Mercuryho zůstala i přesto, že se přiznal k...

Mary Austinová po boku Mercuryho zůstala i přesto, že se přiznal k homosexualitě.

Ve skutečnosti žije doslova královským životem. Freddie Mercury jí totiž před svou smrtí v roce 1991 odkázal zámek v západní části Londýna v hodnotě 20 milionů liber (přibližně 568 milionů korun), kde nyní žije. A také své jmění ve výši 9 milionů liber (více než čtvrt miliardy korun).

To hlavní ovšem je, že Austinové odkázal 50 procent svých posmrtných výdělků. A vzhledem tomu, že zbylých 50 procent rozdělil mezi své rodiče a sestru, po smrti rodičů připadl jejich díl právě Mary, takže aktuálně jde do její kapsy 75 procent veškerých peněz, které jméno Freddie Mercury vydělá!

Ani tím navíc její příjmy nekončí. Ačkoliv se na rozdíl od bývalých členů kapely Queen Mary zřejmě nijak nepodílela na produkci filmu Bohemian Rhapsody, tržby z něj se budou dělit i mezi ní. Na základě smlouvy jí totiž náleží přibližně 19 procent výdělků kapely Queen. Zbytek si rovným dílem dělí kytarista Brian May, bubeník Roger Taylor a baskytarista John Deacon.

Film přitom zatím vydělal neuvěřitelných 580 milionů liber (bezmála 16,5 miliardy korun), aspiruje na vítěze blížících se Oscarů a produkční společnost by si veškerý výdělek měla s bývalými členy kapely a Mary Austinovou dělit rovným dílem. A to znamená hodně slušnou sumičku.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat