Pátek 5. června 2020, svátek má Dobroslav
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Čekám na operaci a ozařování, přemýšlela jsem o odstranění prsou, prozradila Expresu Slováčková

  Je mladá, krásná, talentovaná, ale i v tak mladém věku musí bojovat o svůj život. Jenže Anička Slováčková na svůj osud nežehrá, nenadává, nelituje se. Bere život tak, jak je, a snaží se radovat z každého dne. Sama přiznává, že i kvůli nemoci přestala plánovat, nechce vědět věci dopředu a radši žije okamžikem. A pro svou léčbu by udělala cokoliv, aby si nemusela zopakovat tu strastiplnou cestu ještě jednou.

  Když jsme s Aničkou Slováčkovou domlouvali živý rozhovor, netušili jsme, že i přes úskalí života, jež musí překonávat, bude mladá zpěvačka tak usměvavá, pozitivní, se správnou energií.

  Kde vůbec bere ten nakažlivý elán?

  „Řekla jsem si, že buď se budu na svět mračit, nebo se usmívat, a já se chci usmívat. Říkala jsem si, že jakou vysílám energii, taková se mi vrací. Ne vždy to tak platí, ale já chci mít radost ze života,“ rozpovídala se Anička.

  Ta teď v období pandemie koronaviru absolvovala poslední chemoterapii z dvanácti a spadla z ní tíha, kdy se bála, jak to celé zvládne. Na druhou stranu prý poslední sezení oplakala, zdravotní personál se pro ni stal rodinou.

  „Opravdu mi tekly slzy, najednou to všechno končí. To, o čem jsem si myslela, že je nekonečné. Vím, že to bude znít asi divně, ale my se tam hodně se sestřičkami a všemi lidmi sblížili, byla tam legrace, dělali mi to tam hezké, takové rodinné,“ popsala.

  „Ten týden, co budou Velikonoce, jdu na operaci, kdy mi budou odstraňovat bulku v prsu a také uzliny. Nic moc o tom nevím, ani jak tam dlouho budu. Vlastně to ani vědět dopředu nechci, nechám se překvapit. A po operaci bych měla docházet ještě na ozařování,“ mluvila Slováčková o rakovině s takovým životním nadhledem, až se jeden zastyděl, že si kdy stěžoval na život.

  Uvažovala o odstranění prsou

  Jeden čas dokonce uvažovala o tom, že by podstoupila odstranění obou prsů, aby nepodcenila situaci a rakovina se už nemohla vrátit.

  Dcera Dagmar Patrasové a Felixe Slováčka je velmi statečná.

  Anička Slováčková po chemoterapii

  „Ano, přemýšlela jsem nad tím dost často. Klidně bych to podstoupila, kdyby to byla potřeba. Ale moje paní doktorka po všech různých testech řekla, že to není potřeba, že je u mě riziko nízké. Ale pro své zdraví bych se takového zákroku nebála,“ říká Anna.

  Nejen kvůli nemoci, ale i nynější pandemii se naučila dle svých slov raději nic dopředu neplánovat.

  „Raději jen na pár dní dopředu. Teď jsem právě byla zklamaná z toho, že jsem si plánovala to, co budu dělat po poslední terapii, jak to oslavím s přáteli, pojedu někam na výlet, budu mezi lidmi, ale koronavirus mi to všechno zhatil. Takže radši budu žít ze dne na den,“ smála se.

  Chtěla by si otevřít hospůdku

  Anička se pro Expres rozpovídala o tom, co jí teď čeká po chemoterapiích.

  Anička se pro Expres rozpovídala o tom, co ji teď čeká po chemoterapiích.

  Snít o tom, co by jednou chtěla dělat, to si ale dovolí. Mít sny je pro ni důležité, stejně jako si je plnit.

  „Vždycky jsem si říkala, že až budu jednou ta slavná umělkyně, tak bych si chtěla někde na samotě otevřít hospůdku s penzionem a farmou. Dělala bych domácí sýry, měla vlastní mléko, bylo by to takové rodinné, ale kdoví, jestli se mi to jednou poštěstí, ale moc bych si to přála,“ uzavřela vyprávění Anna Slováčková.

  Na celý rozhovor se podívejte ve videu.

  Fotogalerie

  Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

  Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

  Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

  Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

  Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

  Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 5. června 2020, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz