jít naiDNES.cz

Důvod chronické žárlivosti Jiřího Pomejeho? Andrea jednou přiznala nevěru

Andrea Pomeje na začátku vztahu Jirkovi přiznala, že byla nevěrná. | foto: Herminapress

Byla Andrea Pomeje životní láskou Jiřího Pomejeho, nebo jeho největší slabinou? Oblíbený herec ji tak bezhlavě miloval, až na ni chorobně žárlil. Důvodem byl i fakt, že znal její minulost.

Jiří Pomeje (†54) a matka jeho dcerky Aničky se seznámili, když promoklý až na kost vylézal z ledové Vltavy, kam skočil, protože prohrál sázku s Michalem Davidem. A hned ten den proběhlo i první rande s Andreou Šťastnou (31), od té chvíle už byli spolu. Zatímco Pomeje měl za sebou dvě manželství, ona byla po sedmiletém vztahu. Ne ale příliš úspěšném. Sama přiznala, že tehdy nebyla příliš věrná.

„Láska vyprchala. A já jsem víceméně pořád hledala někoho jiného. Jenom jsem nebyla hrdinka, abych ten vztah ukončila. Vlastně jsem s tím člověkem byla spokojená, dodnes ho mám ráda jako kamaráda, ale nebylo to ono,“ svěřila se před lety v rozhovoru pro Blesk Andrea Pomeje a dodala, že právě tato část její minulosti je důvodem, proč na ni Pomeje chronicky žárlí.

„To tam určitě roli hraje. Ale já se s Jirkou bavím otevřeně, on ví, z jakých důvodů jsem byla nevěrná,“ řekla Andrea, která na dotaz, co jí na Pomejem nejvíc imponuje, odpověděla, že jeho chuť do života.

„Někdy nechápu, že po tom všem, co si prožil, kolik dostal kopanců a pořád dostává, že má pořád elán něco vymýšlet a plánovat. Obdivuju to nadšení,“ tvrdila kdysi Andrea Pomeje, která ale v posledních letech na vlastní oči viděla, jak Jiří svůj boj s rakovinou pomalu vzdává.

Což bylo i jedním z důvodů, proč ho Andrea nakonec opustila.

Krizi v manželství dokonce přiznala předtím, než byla Pomejemu poprvé diagnostikovaná rakovina hrtanu. Paradoxně právě léčba rakoviny tehdy jejich manželství na čas zachránila, ale poté začal otec její dcery vzdávat boj o život. Několikrát nám v minulých měsících sdělila, že výsledek léčby závisí na tom, zda bude mít Jirka chuť do života, nebo ne.

Ačkoliv jejich manželství bylo v troskách a Andrea našla novou lásku v Petru Plačkovi, Pomeje na matku své dcerky stále žárlil. Své výkyvy nálad si na ni měl vylévat pravidelně prostřednictvím SMS zpráv, což je ještě víc odcizovalo.

Otázkou ale zůstává, zda by Jiří tak žárlil, pokud by nevěděl, jakou má za sebou Andrea vztahovou historii. Přestože mu lékaři během chemoterapií nařídili klidový režim, on Andreu pravidelně doprovázel po všech jejích vystoupeních.

„Nemůžu zůstat doma. Užíral bych se lítostí,“ tvrdil nám tehdy Pomeje.

Sám ale dobře věděl, že důvod je jiný, měl svoje vnitřní pochyby. Sami jsme byli svědky, jak Pomeje Andreu po jednom takovém vystoupení hledal po celém Špindlerově Mlýně.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:40 1. července 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  54
 • Super
  21
 • Sladký
  19
 • Cože
  18
 • Tvl
  18
 • Haha
  17
Komentáře

Mohlo by vás zajímat