Povolební vyjednávání: Noční schůzka Babiše se Zaorálkem a Chovancem

Že bude situace ohledně sestavení vlády obtížná, se čekalo. Jak se vyjednávání vyvíjí? Andrej Babiš, lídr vítězného hnutí ANO, se postupně setkává se zástupci ostatních stran, aby spolu probrali otázku možné spolupráce. V neděli večer se sešel s Lubomírem Zaorálkem a Milanem Chovancem z ČSSD!

V neděli večer se sešel Andrej Babiš, lídr hnutí ANO, se zástupci sociální demokracie Lubomírem Zaorálkem a Milanem Chovancem. Jako místo setkání si vybrali poslaneckou sněmovnu, kde jednali za zavřenými dveřmi. Co na schůzce padlo a co nikoli, zatím není známo, že se probírá otázka možné koalice, je více než zřejmé. Již ráno se Andrej Babiš sešel se zástupci KSČM a SMS s pozvánkou zaslal hned po volbách také všem ostatním lídrům. Postěžoval si také, že mu vůdce Pirátů Ivan Bartoš dosud neodpověděl, což se mu zdá poněkud neslušné. 

Piráti oproti tomu, stejně jako ODS, lidovci a Starostové, sdělili, že s hnutím ANO spolupracovat nechtějí, pokud v jeho čele setrvá Andrej Babiš. Zda se jejich postoj změní poté, co se s ním setkají, je zatím otázkou. 

Fotogalerie

Komentáře