jít naiDNES.cz

Hřib čelí žalobě kvůli domu, který koupil v Kyjích: Exkluzivní foto jeho „rezidence“

Zdeněk Hřib a jeho nemovitost v pražských Kyjích, o niž se nyní soudí. Není to žádná rezidence, spíše zanedbaný domek velikosti menší řadovky. | foto: Koláž Expres.cz

Jako by nestačilo, že Zdeněk Hřib (Piráti) musí řešit problémy hlavního města coby primátor. Jako občan aktuálně čelí občanskoprávní žalobě ze strany muže, od něhož koupil dům v Kyjích. Prý nesplnil podmínky uvedené ve smlouvě, která je tak neplatná, a primátor by měl nemovitost vrátit. Hřibův advokát to kategoricky popřel. Kdo by čekal, že jablkem sváru je „vymazlený“ dům jako vystřižený z katalogu nebo časopisu o bydlení, dost by se spletl.

U Obvodního soudu pro Prahu 9 před pár dny proběhlo první jednání, obě strany dostaly lhůtu 15 dní na dodání důkazů. Soudce pak případ odročil na neurčito. Zmíněný obchod se uskutečnil před čtyřmi lety, dřív než se Zdeněk Hřib stal pražským primátorem, žalovanou je i jeho manželka.

Zajímalo nás, jak nemovitost ve skutečnosti vypadá, jaká je primátorova rezidence. 

Když jsme přijeli na místo určení, na východní okraj Prahy, do Kyjí, uviděli jsme spíše zchátralý malý dům, který má nejlepší léta dávno za sebou a do budoucna vyžaduje nákladnou rekonstrukci. Na první pohled je jasné, že o dům si vinou tahanic nikdo nestará. 

V oknech zažloutlé záclony, opadaná omítka, zrezlá poštovní schránka, k tomu zpustlá zahrada v čele s vysokou trávou a neudržovanými stromy, které by potřebovaly proklestit a zmladit radikálním řezem.

Tedy nic, kam byste chtěli přátele pozvat na grilovačku. Možná v případě, že by byla spojená rovnou s výpomocí.

Podle advokáta žalující strany Norberta Naxery bylo v kupní smlouvě uvedeno, že Zdeněk Hřib po dobu roku a půl umožní uskladnění věcí žalobce v domě a poskytne mu také součinnost při jejich prodeji nafocením a umístěním na inzertní servery.

„Pan Hřib tu podmínku nesplnil, nebyl nápomocen a tři měsíce před koncem lhůty navíc nechal vyměnit zámky, čímž mu (žalobci) znemožnil si ty věci odvézt třeba svépomocí,“ řekl Naxerův advokát. Věci měly podle něj hodnotu půl milionu korun a vzhledem k tomu, že je dům neobývaný, cennější věci v důsledku Hřibovy nečinnosti rozkradli zloději.

To však Hřib ústy svého právního zástupce odmítl. „Žalobu považujeme v celém rozsahu za bezdůvodnou,“ uvedl advokát Pavel Poupě s tím, že podmínky uvedené ve smlouvě byly splněny.

Kupní smlouvu podle něj naopak porušil žalobce. Nespolupracoval, dům ani přes výzvy ve lhůtě nevyklidil a nepředal a s manželi Hřibovými nijak nekomunikoval. Pokud jde o věci žalujícího, neměly podle něj žádnou hodnotu.

„Primátor je i přesto otevřený jednání a je ochoten kdykoliv poskytnout žalobci možnost si věci odvézt,“ dodal Poupě.

Jak dlouho se potáhne soudní spor?

Kolik dům stál?

Co s ním má primátor za plány?

Bude v něm bydlet, nebo ho chce pronajímat?

Nebylo by lepší ho zbourat a začít stavět znovu?

Bližší informace o primátorově „rezidenci“ vám přineseme už brzy.

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Zabít nudu, nastřelit se. Na drogách jsou i školáci z dobrých rodin

Ritalin, deset tablet. Kdo se přidá?“ ptá se čtrnáctiletý školák na sociální síti ostatních kamarádů. Netrvá to ani pět...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat