jít naiDNES.cz

Hřib řeší vyřešenou uzavírku na Hradě a posmívá se Zemanovi. Co mu vzkázal Ovčáček?

Jelení příkop je uzavřen, protože prezident se bojí, píše Hřib. | foto: koláž Expres

Jedním z problémů, které pražského primátora Zdeňka Hřiba pálí, je uzavřený Jelení příkop pod Pražským hradem. Podle oficiálních stránek Hradu za situací stojí probíhající stavební práce a uzavírka má trvat i přes letní sezonu, primátor však tvrdí, že měla být rekonstrukce již dávno dokončena. Pod jeho statusem se kvůli tomu strhla diskuze, kde někteří útočí na prezidenta Miloše Zemana. Co na to Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček? „Primátor Hřib se tímto trapným způsobem snaží vytvářet mlhu kolem bolševických nápadů Pirátů typu znárodňování,“ vzkázal.

Koaliční krize kvůli sledování elektroměrů, humbuk kolem luxusních cest. Pražský primátor Zdeněk Hřib má starostí nad hlavu, přesto si našel čas i na řešení o poznání méně palčivějšího problému. Vadí mu uzavřený Jelení příkop.

„Loni byla uzavřená ‚jen‘ dolní část Jeleního příkopu, ve které probíhala rekonstrukce. Podle zpráv z médií měla trvat deset měsíců a od jara tohoto roku mělo opět dojít ke zprovoznění horní i dolní části Jeleního příkopu pro veřejnost. To se však nestalo. Letní sezona začala 1. dubna, ale celý Jelení příkop je nadále celoročně uzavřený z důvodu rekonstrukce. Dolní vstupy od Klárova jsou navíc obehnány ostnatým drátem a vymezeny cedulí ‚Vojenský střežený prostor, vstup zakázán‘, což nasvědčuje spíše jinému důvodu uzavření této oblasti, než je rekonstrukce,“ napsal Hřib.

Otázkou je, z jakých zdrojů primátor čerpal.

Server Echo24.cz o uzavření Jeleního příkopu informoval v únoru loňského roku s tím, že rekonstrukce dolní části bude trvat přes rok a otevřeno bude nejdříve na jaře 2019.

Hrad pak aktuálně na stránkách informuje, že Jelení příkop zůstane uzavřen i přes letní sezonu a tato informace je běžně dostupná na webových stránkách.

Informace o prodloužení uzavírky.

Hřib slibuje, že ohledně zpřístupnění Jeleního příkopu naváže dialog se správou Hradu.

My jsme se ho zeptali, zda vůbec na uzavírce Jeleního příkopu je co projednávat, když tam podle stránek Pražského hradu probíhají stavební práce a byly avizovány i na rok 2019. Dostalo se nám však jen velmi stručné odpovědi, že mělo být oblíbené místo turistů i Pražanů už zkrátka otevřeno.

Primátorovi Zdeňku Hřibovi vadí uzavřený Jelení příkop.

Primátorovi Zdeňku Hřibovi vadí uzavřený Jelení příkop.

„Jelení Příkop měl být na sezonu tohoto roku už otevřen. Rekonstrukce byla na deset měsíců,“ odpověděl Hřib.

Ovčáček: Zástěrka bolševických nápadů

Pod primátorovým statusem se objevilo hned několik výpadů vůči prezidentu Zemanovi. A Hřib se k nim neváhal připojit.

„Bohužel. Pan prezident a jeho přátelé se nejspíše bojí,“ napsal primátor Hřib na svém oficiálním Facebooku ‚Zdeněk Hřib – primátor Prahy‘ jako odpověď k několika komentářům, že má nejspíš Zeman strach ze slušných lidí, a proto je Jelení příkop uzavřen.

Podle Hřiba je Jelení příkop uzavřen na objedávku.

Zeptali jsme se, co na vzniklou situaci, snahu primátora Hřiba řešit zavřený Jelení příkop, který spadá pod správu Pražského hradu, a útoky vůči Zemanovi říká prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

„Primátor Hřib se tímto trapným způsobem snaží vytvářet mlhu kolem bolševických nápadů Pirátů typu znárodňování. Hlavně by ale měl vysvětlit, proč chce nasypat miliardy developerům svým plánem zbourat Nemocnici Na Bulovce. Ukazuje se, že pokud jde o kšefty, jsou Piráti doslova jak pilné včelky. Naplňují heslo: Pusťte nás na ně! Nebohá matka měst,“ napsal Ovčáček, který narážel na Hřibův záměr přesunout Nemocnici Na Bulovce do Letňan, což by mohlo vyjít na osm a půl miliardy korun.

Dokáže se Hřib s Hradem při takové vzájemné nevraživosti domluvit, aby byl Jelení příkop otevřen co nejdříve?

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 8:42 pondělí 5. srpna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  137
 • Trapas
  103
 • Sladký
  28
 • Haha
  26
 • Tvl
  21
 • Cože
  14
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat