Kdo zabíjel v Gottově Doubici? Bývalý novinář (35), měl rád mladší dívky

26. září 2017
Jednu dívku zabil, druhou těžce zranil. Martin Ch. se k brutálnímu činu policii navíc přiznal. Děčínský soud ho v úterý odpoledne podle očekávání poslal do vazby. Kdo je zač pětatřicetiletý muž, který si vybil svůj vztek na dvou teenagerkách v Doubici na Děčínsku, kde má Karel Gott svou roubenku?

Trestný čin v Doubici na Děčínsku se udál v neděli v dopoledních hodinách. Pětatřicetiletý Martin Ch. zde zabil čtrnáctiletou dívku a její o dva roky starší kamarádku těžce zranil.

Oběť vraha byla podle informací FTV Prima nalezena mrtvá a svázaná ve sklepě uvnitř chaty zadrženého muže. „Údajně ji zapíchl,“ řekl televizi jeden z místních. Druhou dívku zase našel těžce zraněnou na silnici projíždějící řidič, který ji odvezl do bezpečí. 

Netrvalo dlouho a začaly na povrch vyplouvat informace o Martinovi Ch., který se k brutálnímu činu přiznal. Podle informací MF DNES se podezřelý muž s oběma dívkami znal delší dobu. Měl chovat koně a právě proto za ním dívky do Doubice jezdily.

„Do vesnice přijely i uplynulou sobotu, jedna z nich rodičům telefonovala, zda mohou u muže přespat. Rodiče svolili, protože to údajně nebylo poprvé,“ uvedl pro MF DNES zdroj obeznámený s případem.

Podle ověřených informací je Martin Ch. bývalý novinář, který se v posledních letech živil jako podnikatel. Vlastnil nakladatelství, kde vydával motivační knihy. Ve své firmě měl zaměstnávat postižené lidi.

Kolegové: Měl rád mladší dívky

Bývalí kolegové z médií o něm mluví jako o poměrně tichém a klidném muži. Někteří ale sdělili, že měl zálibu v mladých dívkách.

„Myslel jsem ale, že ho to přešlo, když našel trvalý vztah s dospělou ženou. Vůbec nechápu, co se mohlo stát. Nikdy jsem u něj nepozoroval ani náznak agresivity, k holkám se choval doslova mile. Když už je neutáhl na svoji vizáž, umluvil je,“ svěřil se pro iDNES.cz jeden z novinářů, který s Martinem Ch. dříve pracoval.

U soudu, kde se rozhodlo o tom, že Martin Ch. půjde do vazby, se podezřelý při rozhovoru s obhájcem usmíval a ukázal všem přítomným také pořádný monokl na pravém oku.

Tvář pětatřicetiletého muže zdobil pěkný monokl.

K vraždě vůbec nemuselo dojít. Martin Ch. se totiž chtěl z Doubice odstěhovat. Změnu adresy plánoval na začátek září. „Zdůvodňoval to tím, že se s přítelkyní rozešel, že ve vsi už kvůli turistům není takový klid jako dříve a že chce více cestovat,“ svěřili se jeho známí. 

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:00 středa 24. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

  • 13
  • 7
  • 6
  • 6
  • 6
  • 4
Komentáře