Mrtvola z Lázní Bělohrad již má své vrahy: Jsou to manželé, noví Stodolovi

Auto, ze kterého se střílelo, bylo taktéž nalezeno. | foto: policie čr

Tělo, které bylo nalezeno na poli v Lázních Bělohrad ve stejný den, kdy došlo k masakru tří osob ve stejné obci, patřilo padesátiletému muži z Prahy. Zavraždili ho mladí manželé, patrně kvůli majetku.

Mrtvola, o které si policie původně myslela, že patří člověku, jenž zemřel přirozenou smrtí, byla nalezena v Lázních Bělohrad na poli. Ve stejný den policisté řešili trojnásobnou vraždu v téže obci. Ukázalo se však, že muž, kterému tělo patřilo, byl zavražděn.„Manželský pár jsme zadrželi v úterý 5. září ráno. Vraždili proto, aby získali peníze v řádu desítek tisíc. Vybrali si osobu, o které předpokládali, že bude mít u sebe desítky tisíc korun. Ty mu po jeho usmrcení odcizili,“ uvedl krajský ředitel policie David Fulka.

Podle policie byl muž (+50) z Prahy zastřelen nelegálně drženou zbraní, a to pravděpodobně z auta.

„K činu došlo v autě, za jízdy, kdy muž řídil a žena střílela. Možná i proto, že nevlastní řidičský průkaz. Podařilo se nám shromáždit dostatek důkazů, na jejichž základě se oba zadržení spontánně doznali a průběh události popsali. Uvedli i, kde hledat vozidlo, které při činu použili, a střelnou zbraň,“ sdělil serveru Novinky.cz policejní vyšetřovatel Michal Hynek.

Někteří lidé přirovnávají případ k vraždící dvojici manželů Stodolových, kteří zabíjeli důchodce pro peníze.

„Tato paralela zde existuje, ale nemáme žádné další indicie, které by naznačovaly, že by se dvojice dopustila i jiných vražd. Na hradeckém krajském ředitelství nemáme žádnou pohřešovanou osobu, kterou bychom mohli s jejich trestnou činností provázat,“ ubezpečil Hynek.

Dvojice nyní setrvává ve vazbě a příští týden půjdou v Jičíně před soud. Pokud budou odsouzeni, hrozí jim 15–20 let vězení!

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:43 5. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  6
 • Cože
  4
 • Tvl
  4
 • Haha
  3
 • Trapas
  3
 • Sladký
  3


Komentáře