jít naiDNES.cz

Svědectví spolužačky otce, který bodl syna ve spánku: Skvělý táta, nechápu to!

Sedmiletého prvňáčka v Pardubicích zavraždil jeho otec Vladimír J. | foto: Facebook

Zhruba hodinu po půlnoci vešel Vladimír do synova pokoje s nožem v ruce. Davídka v hlubokém spánku bodl, v podstatě ho popravil. Noční hrůze měl přihlížel jeho starší bratr, který se zachránil útěkem. Prvňákova vražda šokovala celé Česko a lidé z okolí rodiny nechápou, proč otec chladnokrevně zavraždil své dítě a následně byl po zatčení ledově klidný.

Redakce Expres.cz se spojila s několika lidmi, kteří Vladimíra dobře znali. Všichni nad ohavnou vraždou kroutí hlavou a nemohou uvěřit, že to spáchal chlapcův otec. Podle jejich slov byl Vladimír normální chlap a starostlivý táta. Nikdy neměl psychické potíže a drogy prý nebral.

„Seděl se mnou v lavici. Bral mi svačinu, ale zase když mi někdo ubližoval, tak pomohl,“ svěřila se Expresu Markéta z Pardubic, která s Vladimírem chodila do školy a seděli spolu v lavici.

Vladimírův čin ji velmi šokoval. „Vůbec tomu nemůžu uvěřit. Davídka miloval. Byl to hodný člověk, nechápu to,“ říká žena, jejíž výpověď se shoduje s názory několika dalších lidí, kteří Vladimíra znají.

„Také to nechápu, on své děti miloval a staral se o ně. Co vím, tak chodil pro Davídka i do školy. Předělával dům, je to hrozná věc, nechápu to,“ přidala se další žena, kterou Expres oslovil. „Omlouvám se, ale více se k tomu už nechci vyjadřovat,“ dodala.

Vladimírova spolužačka s obviněným vrahem udržovala v poslední době kontakt. 

„Psali jsme si pravidelně. Bavili jsme se hlavně o spolužácích. Zmiňoval, že občas zajde na pivko, a myslím, že chtěl jezdit pro jednu nejmenovanou taxislužbu,“ svěřila se dále žena, která nám také zaslala několik Vladimírových fotografií.

Sedmiletého prvňáčka v Pardubicích zavraždil jeho otec Vladimír J.

Vladimír J. zřejmě neměl daleko k hazardu.

Sedmiletého prvňáčka v Pardubicích zavraždil jeho otec Vladimír J.

Vladimír se k vraždě syna s ledovým klidem přiznal.

V současné době policisté zkoumají motiv. Není vůbec jasné, co Vladimíra, kterého jeho známí popisují jako slušného člověka, k synově vraždě dovedlo. 

Jeden z dalších lidí, které Expres oslovil, nám řekl následující: „Informace mám, ale nemohu je zatím poskytnout.“

Podle posledních nepotvrzených informací měl být Vladimír v době činu pod vlivem drog a svému synkovi nedal šanci na útěk. V tu chvíli totiž sedmiletý David spal v posteli.

Spekuluje se také o tom, že měl mít Vladimír problémy se svou manželkou. U soudu Vladimír s naprostým klidem řekl, že nikdy nebyl klidnější a jinak to ani skončit nemohlo.

„O manželských problémech nic nevím, ale Vladimír své syny opravdu miloval. Vůbec netuším, proč něco takového udělal,“ uzavřela Vladimírova spolužačka.

Vladimírovi za synovu vraždu hrozí až výjimečný trest. Na rozsudek si počká ve vazbě.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:29 13. září 2019. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  103
 • Super
  26
 • Cože
  25
 • Trapas
  22
 • Sladký
  20
 • Haha
  18
Komentáře