jít naiDNES.cz

Ubodal ho před bratrovýma očima. Mohl být obětí běsnícího otce starší syn (14)?

Dost možná unikl smrti. Když v noci na pondělí v pardubické čtvrti Studánka došlo k vraždě teprve sedmiletého školáka, na místě se v tu chvíli nacházel jeho čtrnáctiletý bratr. Dost možná tak byl očitým svědkem toho, jak čtyřicetiletý otec mladšího sourozence zabíjí. Naštěstí se mu ale následně podařilo z místa činu utéct a zřejmě si tak zachránil život.

Policie od noci na pondělí vyšetřuje vraždu sedmiletého chlapce, ke které došlo v Pardubicích. K té se přiznal jeho čtyřicetiletý otec, kriminalisté nyní zjišťují motiv zrůdného činu. Podle informací chlapec zemřel na následky bodného zranění, a jak se zdá, nemusel být jedinou obětí.

FTV Prima totiž informovala, že se na místě činu nacházelo ještě další dítě, čtrnáctiletý bratr zavražděného. Dost možná byl svědkem toho, jak jeho vlastní otec mladšího bratra zabíjí. A možná by nakonec otcovo řádění odnesl i on, kdyby nezachoval chladnou hlavu a nezachránil si život.

Jakmile totiž k vraždě došlo, chlapci se podařilo dostat se z domu ven a utéct. Když pak na místo činu dorazila policie, začala po něm pátrat, on se ale následně vrátil sám.

Policie nyní intenzivně vyšetřuje motiv, který čtyřicetiletého muže k vraždě vlastního syna vedl. 

Hovoří se o drogách, psychické poruše či neshodách v domácnosti. Podle místních byl muž slušný a mezi sousedy oblíbený, kladný vztah měl i k zavražděnému synovi, zřejmě však měl neshody s manželkou, která byla dle některých problémová, nestarala se o děti a pila alkohol.

U soudu v lyžařských brýlích

Psychické poruše by zase nasvědčoval jeho projev před včerejším soudem, který na něj posléze uvalil vazbu. Muž před zahájením jednání působil, jako by snad seděl v čekárně u doktora, a prohlásil, že se nikdy necítil klidnější.

„To jinak ani nemohlo skončit,“ pronesl také.

Otec se přiznal k vraždě sedmiletého prvňáčka, u soudu se choval naprosto...

Otec se přiznal k vraždě sedmiletého prvňáčka, u soudu se choval naprosto klidně.

Na soud čekal muž, který se k činu doznal, v zatmavených lyžařských brýlích. Těmi si chtěl nepochybně ochránit identitu, i když zvolil hodně netradiční způsob. 

Podle kriminalisty, jehož se Expres na takové krytí obličeje zeptal, není jasné, zda vzešlo z jeho iniciativy, či mu brýle dali sami policisté. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:00 13. září 2019. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  29
 • Trapas
  25
 • Cože
  18
 • Super
  17
 • Haha
  16
 • Sladký
  15
Komentáře