Hlavu mu rozdrtili pohrabáčem! Policie vyšetřuje vraždu Jakuba (†27) na olomoucké faře

Olomoučtí vyšetřovatelé jsou na stopě vrahovi, který brutálním způsobem připravil o život Jakuba K. | foto: Facebook

Případ mimořádně brutální vraždy vyšetřují kriminalisté na Olomoucku. V podkroví fary u husitského kostela v Chudobíně byl nalezen šestadvacetiletý Jakub K., kterému někdo rozdrtil lebku a ještě ho pobodal. Policisté zajistili jednu z vražedných zbraní, kterou měl být pohrabáč, a nyní pátrají ještě po noži. Za brutální vraždou mohou stát drogy, s nimiž měl zavražděný Jakub co do činění.

Počet vražd v Česku sice plošně klesá, kriminalisté z Olomouce teď ovšem mají plné ruce s objasňováním zvlášť brutálního mordu. Došlo k němu v podkroví fary u husitského kostela v Chudobíně, kterou církev delší dobu nevyužívá.

Ve vaně bylo v pondělí nalezeno tělo šestadvacetiletého Jakuba K. Policisté hned od začátku nepochybovali o tom, že zemřel cizím zaviněním. Dveře podkroví byly zamčeny zvenku, především ale tělo oběti neslo stopy brutálního násilí. Jakub měl rozdrcenou lebku a několik bodných ran v těle.

Kriminalisté zatím příliš dalších informací k případu z taktických důvodů neprozradili, zdá se však, že jsou vrahovi na stopě. Během úterka totiž našli jednu z vražedných zbraní, kterou měl být pohrabáč.

„V úterý dopoledne bylo na nádraží v Senici na Hané policajtů jak much. Pod rampou tam našli nějaký pohrabáč. Měli u toho takové ty kartičky s čísly, co dávají ke stopám,“ řekl Blesku svědek, který ve chvíli, kdy policisté nádraží pročesávali, projížděl kolem ve vlaku.

Jakuba někdo zavraždil na faře v Chudobíně. Za brutálním mordem by mohly být...

Jakuba někdo zavraždil na faře v Chudobíně. Za brutálním mordem by mohly být drogy.

Vyšetřovatelé nyní pátrají i po další zbrani, která stojí za bodnými zraněními oběti. Podle jednoho z místních skutečně chodili dům od domu a ptali se lidí, zda někoho podezřelého s nožem a pohrabáčem neviděli.

Stojí za vraždou drogy?

Možným motivem vraždy by podle všech informací mohly být drogy. Zavražděný Jakub k nim neměl vůbec daleko, nejenže je užíval, ale dokonce je měl i přeprodávat. Na faře bydlel proto, že měl blízko k lidem z církve.

Policisté vyšetřují brutální vraždu v Chudobíně.

Policisté vyšetřují brutální vraždu v Chudobíně.

„Jde o člověka z okolí paní farářky. Je to problematický člověk. Má co do činění s drogami,“ řekl zdroj Olomouckému deníku.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat