jít naiDNES.cz

Vražda tříleté holčičky v Přerově: Pravidelné zásahy policie! Co dělala sociálka?

Kdyby včas zasáhla sociálka, mohla ještě žít! Lidé na sociálních sítích jsou v šoku ze smrti teprve tříleté holčičky z Přerova. Podle dostupných informací ji měla brutálním způsobem zabít vlastní matka Alena (23), která byla v tu chvíli nejspíše pod vlivem drog. Tělíčko své dcerky bez známek života poté schovala v pračce. Nepochopitelné na tom všem je, že u Aleny v bytě v minulosti několikrát zasahovala policie. Proč holčička zůstala v její péči?

Podle místních Alena nežila s otcem svého dítěte, ale pravidelně ji navštěvoval přítel Václav, kterého mimochodem v současné době hledají kriminalisté. Je totiž možné, že měl ve vraždě malé holčičky také prsty.

Alena s Václavem prý nežili zrovna spořádaným stylem života. Oba dva ve velké míře užívali drogy. Pod jejich vlivem se pak často chovali jako smyslů zbavení.

V den, kdy policisté našli mrtvou holčičku, měla Alena pobíhat zakrvácená po domě a nahlas mluvit o satanovi. Nahá prý jednu chvíli běhala i po ulici a schovávala se ve sklepě.

Podle TV Přerov policie v minulosti v bytě Aleny opakovaně řešila partnerské rozepře, rušení nočního klidu a další excesy.

Václav Alenu v bytě pravidelně navštěvoval.

Václav Alenu v bytě pravidelně navštěvoval.

Na sociálních sítích teď lidé vyjadřují své nepochopení nad tím, proč se situací nezabývala sociálka. Ta se ale brání tím, že žádný podnět od policistů, kteří u potyček partnerů zasahovali, nedostala.

„Nedostali ani podnět od sousedů či blízkých rodiny,“ uvedla tisková mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová.

Někteří obyvatelé Přerova také uvádějí, že otec zabité holčičky byl na rozdíl od Aleny a jejího partnera slušný člověk a chtěl svou dceru dlouhodobě získat do své péče.

Jeho snaha byla ale bohužel marná.

Fotogalerie

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře