Pondělí 30. listopadu 2020, svátek má Ondřej
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  10 důvodů, proč zakázat vodáky: Čím nejvíc lezou na nervy?

  U řeky je fajn. Zvláště v případě, když tam nejsou vodáci. | foto: Koláž Expres.czProfimedia.cz

  Řeky krásné, řeky mé. I tak by se dala parafrázovat známá lidová píseň, která dávno neplatí. Dřívější romantiku a souznění s přírodou nahradila komerce, bezohlednost a řvoucí opilci. Vodáctví se změnilo ve výnosný byznys a nejlepší způsob, jak zůstat týden v lihu. A je úplně jedno, že v řekách aktuálně není skoro žádná voda. Máme pro vás celý seznam důvodů, proč se na vodu raději nevydávat.

  1.Nuly bez pravidel

  Ty tam jsou doby, kdy si nadšení vodáci předávali zkušenosti, učili ty začínající poznávat řeku, život kolem ní, seznamovali je s pravidly první pomoci nebo tím, jak rozdělat oheň a odjet z tábořiště tak, aby nezůstal žádný nepořádek.

  Dneska se na vodě naučíte tak maximálně, jak zkombinovat osm druhů chlastu a „nehodit šavli“ nebo jak účinně odtáhnout opilou holku do stanu a neušpinit si při tom značkové oblečení.

  2.Lihovarno

  Zábava se dneska smrskla na to, rychle se ožrat, případně udělat něco úplně debilního, natočit to na mobil a dát na YouTube, případně řešit, jak se nejlépe vyfotit na Instagram, aby to vypadalo, že sjíždíte řeku Colorado nebo jiný trendy vodní tok. Alkoholu v nálevnách v okolí řek je aktuálně mnohem víc než vody v řekách. Do toho mála vody navíc vodáci dělají všechny potřeby světa, protože ignorace záchodů a sprch v kempu je velká „prča“.

  „Kolik druhů alkoholu jsi vypil, tolikrát jsi člověkem,“ je mottem současných vodáků, kteří bez bas piv nebo baterií rumu, případně značkového alkoholu nevyrážejí.

  Tady by přešel humor i „smíchologa“ a odborníka na závislosti Karla Nešpora.


  3.Pijí vám krev blbci a komáři

  Snad jen repelent do tropických oblastí, po němž vám sleze i lak na nehty, zafunguje na krvelačné bestie, kterých kolem řek létají hejna. Přičtěte k tomu vyřvávající omladinu, která po půlnoci pojala podezření, že je na konkurzu na SuperStar, aby pár hodin nato začala s castingem do amatérského porna. Vašim prosbám o trochu klidu se vysmějí a dají volume doprava. Že jste raději nezůstali doma. I v Chorvatsku by bylo líp...

  4.Málo místa

  Koncentrace vodáctva a nedostatek vhodných míst v kombinaci s touhou vyrýžovat co nejvíc peněz dělají z okolí řek masokombinát na letní zábavu. Té ve výsledku nebude tolik jako ztracených iluzí a pachuti z konce slušných vodáků v Čechách. Zapomeňte na idylické obrázky z filmů nebo vlastní vodácký kurz na škole.

  5.Katalyzátor charakterů

  Jestli si myslíte, že na vodě je vždycky milo, pořádně si promyslete, s kým vyrazíte. Špatné počasí, střep v noze, komáři, kocovina, vedro, utopené oblečení, agresivní sousedi prověří nejednoho člověka. Stresu si užijete dost. Tedy pokud nebudete furt v lihu, čímž polezete na nervy všem okolo.

  6.Kanální mluva

  Vodáci se už dávno nezdraví „Ahoj“, mnohem častější je „Ty, voe“ a pak taky slova drsnějšího kalibru. Pokud chcete jet s dětmi na vodu, opatřete jim špunty do uší nebo je všechny vulgarismy naučte dopředu. Sprostě mluví i mladé dámy, nenechte se zviklat perfektní manikúrou a drahými brýlemi.

  7.Neumí plavat ani pádlovat

  Sucho sice nahrává neplavcům, i tak je tristní, že v případě nouze by se z vody vynořili jen tři z deseti vodáků, zbytek by po proudu zmizel čubičkou do Hamburku. Kromě toho, že neumějí plavat, neovládají ani základní pohyby s pádlem, což se v kombinaci s neplavectvím jeví jako super způsob, jak se pořád topit...

  8.Pražština

  U vody se zvuk mnohem lépe nese, takže vyniknou všechny anomálie češtiny. Ať uslyšíte Moraváka, Pražáka, nebo Plzeňáka, vězte, že po týdnu budete chtít všem vyrvat jazyk. Nebo jim alespoň zalepit ústa náplastí. „Oblíbíte si“ sousedku s pištivým hlasem nebo chrápání ze sousedních dvaačtyřiceti stanů.

  9.Politikaření

  Štve vás, jak všichni řeší, kdo koho volil nebo nevolil, a posuzují podle toho ostatní? Mysleli jste si, že na vodě od toho budete mít pokoj? Nebudete. A vězte, že ti nejotravnější jedinci si oblíbí právě vás – tady funguje záhadná magnetická síla anebo starý dobrý zákon schválnosti. V nejhorším případě použijete repelent s tím, že jste si spletli směr dostřiku aerosolového spreje a že se omlouváte. Což nebude tak úplně pravda, ale v tomto případě neškodí ani větší lež.

  10.Kriminalita

  Pomineme fakt, že mladí vodáci mají kapsy plné trávy, extází, LSD a jiných laskomin, čímž už tak trochu balancují na hraně zákona. To by ještě tak nevadilo, když to nezkombinují všechno najednou a vy je musíte křísit. Najdou se bohužel i tací, kteří si záměrně „pletou“ cizí stany a auta se svými, pod vlivem čehokoli rádi vyhledávají konflikty a rádi se perou. Počítejte raději rovnou, že domů přijedete chudší a třeba i s monoklem.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 0:52 pondělí 3. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

  • Super
   158
  • Trapas
   101
  • Haha
   31
  • Tvl
   30
  • Cože
   15
  • Sladký
   9

  TEST televizorů: Nevyznáte se v široké nabídce? Pomůže vám náš velký přehled

  Premium Od 3 190 do 62 990 korun. Všechny zobrazovací technologie, všechny televizní operační systémy a jedenáct vybraných...

  Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

  Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

  Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

  Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 30. listopadu 2020, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz