Za globální oteplování nemůže člověk, na Zemi je od nepaměti, říká Klaus ml.

Václav Klaus mladší promluvil o fenoménu jménem globální oteplování. Považuje ho za nesmysl. | foto: Koláž Expres.cz

Poslanec Václav Klaus mladší vystoupil proti zažitým zprávám o globálním oteplování. V odvolání na bestseller Iana Plimera Heaven and Earth se podivuje nad mnoha aspekty, které lidé berou jako fakt. Zpochybňuje, že by za vším byla činnost člověka. Tvrdí, že střídání studených a horkých let je na Zemi běžné, za pravdu mu dávají i mnohé studie a nejrůznější měření vědců.

„Pokud je klimatická změna vinou člověka tak jistá, musí se okamžitě zastavit financování výzkumu těchto změn, zavřít všechny tyto instituty a ušetřené miliardy dolarů věnovat na výživu populace,“ napsal na svůj facebookový profil Václav Klaus mladší.

„Řada těchto lidí (Austrálie) tvrdí, že v důsledku uhlíkových emisí vzroste mořská hladina o desítky metrů. Často ale právě oni žijí přímo na pobřeží v luxusních domech koupených za peníze získané od bank, vlád a obchodníků s emisemi díky jejich ekokampaním,“ doplnil poslanec.

„Dávno před industrializací byly doby, kdy bylo mnohem tepleji než dnes. Nelze je tedy zdůvodnit lidskou činností a tato období nebyla ani katastrofická, ani nevratná,“ zamýšlí se dále. Proto prý klimatické souručenství ze své mantry vytěsňuje historii, archeologii a geologii. 

Jasno má i co se fotovoltaiky týče. „Byla vynalezena už v roce 1839, a lidstvo tak mělo 170 let, aby získávalo obrovské množství elektřiny. Nestalo se, neb solární energie je beznadějně neefektivní,“ vysvětlil Klaus.

Za pravdu mu dává mimo jiné výzkumný projekt NASA zvaný Vostok. Vědci udělali vrt do ledovce a ze sedimentů vytvořili graf korelace (kolísání) výšky teploty a koncentrace oxidu uhličitého.

Co z něj vyplynulo? Významné změny koncentrace zmíněného plynu i kolísání průměrných teplot na Zemi v její historii byly, jsou a budou.

Není pochyb o tom, že člověk svou činností, ať už je to zemědělská výroba, nebo průmysl, Zemi znečišťuje, přetváří a ovlivňuje. Na klima ale zřejmě nemusí mít takový vliv, jak se poslední dobou říká.

NASA se vytasila s dalším významným objevem, zatímco na některých místech ledovec odtává a zmenšuje se, na jiných místech se naopak zvětšuje, přičemž rychlejším tempem, takže, co se vody v ledovcích týče, jsme stále „v plusu“.

A pak se v tom vyznejte...

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat